![]() |
![]() |
|
|
Înregistrare | Autentificare | Întrebări frecvente | Mesaje Private | Căutare | Mesajele zilei | Marchează forumurile citite |
|
Thread Tools | Moduri de afișare |
#4
|
|||
|
|||
![]() Citat:
Dar când taci cu privire la o problemă morală ești politician, papa s-a comportat ca un politician în speța referendumului. Avortul e tot una dintre problemele familiilor sau mai bine zis a lipsei lor și a concubinajelor. Citat:
De unde atâta tupeu pe tine și nesimțire mai ales că mai ai și copii ? Cu autocefalia nu am comentat nimic eu din ce-mi amintesc, dar dacă vrei o să comentez și acolo, după ce ai pus B.O.R. și Patriarhul la colț pentru prezența la referendum acum ai neobrăzarea să o arzi patriotic și să acuzi pe alții că pleacă la ruși ? Iarăși marota cu rușii ai o fantezie și tu ca și boicotarzii de pe ziarele online care aveau orgasm repetând Putin, Moscova la fiecare frază ? Apropo tu știi că Patriarhul Daniel recunoaște jurisdicția canonică a Rusiei în Ucraina ? Doar tu ca un răzvrătit crezi că e rost de fum și prin Ucraina fără să vezi cum judecă Sfinții Serafim de Sarov, Sofronie Saharov, Siluan Athonitul. Când o să zică Sfinții de la Lavra Pecerska Ucraina că Patriarhia Rusă e la Kiev nu la Moscova, atunci o să te cred, până atunci jurisdicția asta canonică nou înființată cu largul concurs al vânduților din Fanar e doar o țeapă ca să fragmenteze și mai mult ortodoxia din acea țară.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2. Last edited by Iorest; 12.10.2018 at 19:55:43. |
|