Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Botezul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 05.05.2009, 14:45:19
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Si care e cuvantul acela dezgustator, ory?!? Sau poate nu stii ce inseamna dezgustator!

DEZGUSTĂTÓR adj. 1. dizgrațios, grețos, hidos, oribil, respingător, scârbos, (livr.) imund, (reg.) mârșav, (fam. fig.) borât. (~ la înfățișare.) 2. gre-țos, oribil, scârbos, sinistru. (Un rânjet ~.) 3. v. ne-plăcut. 4. v. oribil. 5. abject, monstruos, odios, oribil, respingător, (livr.) abominabil. (O faptă ~oare.) 6. infect, respingător, scârbos, spurcat, (pop.) scârnav. (~oare treabă

O intrebare: de fapt ce cauti pe acest forum crestin-ortodox, devreme ce tot ce e legat de credinta te deranjeaza si iti repugna? Vrei cumva sustinere in punctul tau de vedere opus celui crestin-ortodox? Oare nu te ganesti ca ne jignesti cu parerile tale dupa ureche, bazate pe o logica proprie, care nu are nimic de-a face cu Dumnezeu? A te ghida dupa instinct nu e nici o intelepciune!
Reply With Quote
  #32  
Vechi 05.05.2009, 20:34:20
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Ai scris ceva urât, altfel nu-ti cereai scuze. Ai facut un lucru bun; nu e cazul acum sa retractezi o fapta buna!
Anca, iar te opresti la suprafata. Nu am scris deloc ceva urat, ci am scris perceptia mea vizavi tine, ceva ce nu trebuia scris din simplul motiv ca doar te-ar fi inversunat; ca dovada ca mergi pana in panzele albe pe anumite carari batatorite, de parca vezi negru in fata ochilor cand apare ID-ul meu, sau al altora carora le porti o antipatie evidenta. Varsta a treia ar trebui sa se remarce prin intelepciune, iar cei care nu o au, dezamagesc. Asta e, sa n-o mai dam cotita~!
Reply With Quote
  #33  
Vechi 06.05.2009, 09:50:20
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Si care e cuvantul acela dezgustator, ory?!? Sau poate nu stii ce inseamna dezgustator!

DEZGUSTĂTÓR adj. 1. dizgrațios, grețos, hidos, oribil, respingător, scârbos, (livr.) imund, (reg.) mârșav, (fam. fig.) borât. (~ la înfățișare.) 2. gre-țos, oribil, scârbos, sinistru. (Un rânjet ~.) 3. v. ne-plăcut. 4. v. oribil. 5. abject, monstruos, odios, oribil, respingător, (livr.) abominabil. (O faptă ~oare.) 6. infect, respingător, scârbos, spurcat, (pop.) scârnav. (~oare treabă

O intrebare: de fapt ce cauti pe acest forum crestin-ortodox, devreme ce tot ce e legat de credinta te deranjeaza si iti repugna? Vrei cumva sustinere in punctul tau de vedere opus celui crestin-ortodox? Oare nu te ganesti ca ne jignesti cu parerile tale dupa ureche, bazate pe o logica proprie, care nu are nimic de-a face cu Dumnezeu? A te ghida dupa instinct nu e nici o intelepciune!
Deci,sa inteleg ca a fi crestin ortodox,nu trebuie sa mai gandesti,nu trebuie sa mai simti,nu trebuie sa mai actionezi dupa propriile-ti convingeri(intelesuri),ci trebuie doar sa citesti si sa actionezi ca un robot.....si asa,selectezi tot ce-ti convine,dupa inima ta.ITI SPUN SIGUR!!!
Eu am spus destul de clar despre considerentele proprii in functie de ceea ce stiu,vad,simt,inteleg,gandesc si actionez in priviinta religiei ortodoxe.
Dumneata crezi ce vrei,despre tine,despre mine...dar nu ai dreptul sa-mi spui daca sa persist sau nu pe forum.
Sincer,chiar daca reactionam in contradictoriu,suntem pe cat posibil de asemanatoare!!!Asa ca,aprofundeaza si ai sa vezi!!!
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Un copilas are nevoie de ajutorul dumneavoastra pentru a fi sanatos! cosminelu2006 Umanitare 2 11.06.2009 13:37:54
Copilas in cuplu mixt. toma_nec Generalitati 53 28.08.2008 17:34:59