Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afişare
  #91  
Vechi 31.07.2011, 11:57:52
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Wink

Citat:
În prealabil postat de the_Listener Vezi mesajul
esti tinara ... o sa iti treaca
multa iubire
Recunosc ca in suflet am 25 de ani mereu....biologicul insa apartine categoric altor trepte dar am o open mind asa ca never nu ma voi supune limitarii....regret !
Reply With Quote
  #92  
Vechi 31.07.2011, 20:38:49
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de misteria Vezi mesajul
Recunosc ca in suflet am 25 de ani mereu....biologicul insa apartine categoric altor trepte dar am o open mind asa ca never nu ma voi supune limitarii....regret !
esti deja limitata si nu regreti , nu faci DIFERENTE intre adevar si minciuna , pun pariu ca nu intelegi ce citesti si crezi ca esti open minded .... NU ....... esti ´´control mind´´ .... asadar ce am spus cu ´´esti tinara si o sa iti treaca´´ RAMINE VALABIL .... si ceasul al 12-lea e ok .....
multa iubire
ps sa nu faci greseala sa imi recomanzi vreo carte de tip new age , ok?
multa iubire

Last edited by the_Listener; 31.07.2011 at 20:42:34.
Reply With Quote
  #93  
Vechi 31.07.2011, 20:58:32
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Wink

Citat:
În prealabil postat de the_Listener Vezi mesajul
esti deja limitata si nu regreti , nu faci DIFERENTE intre adevar si minciuna , pun pariu ca nu intelegi ce citesti si crezi ca esti open minded .... NU ....... esti ´´control mind´´ .... asadar ce am spus cu ´´esti tinara si o sa iti treaca´´ RAMINE VALABIL .... si ceasul al 12-lea e ok .....
multa iubire
ps sa nu faci greseala sa imi recomanzi vreo carte de tip new age , ok?
multa iubire
Draga Listener care CHIAR nu stii asculta, prin modalitatea ta de exprimare/reactie...prefer sa ma IMPUSC decat sa ma cobor la o polemica cu tine, care se vede din avion ce DEMAGOG esti......vorbesti de multa iubire si dai cu pietre , insa nu ma mira....esti atat de mic incat pana si o furnica te poate strivi.....Ah dar pana si ea este mai inteleapta ca tine....imbatranit prin puerilul cuvintelor tale "crestine"....Vezi , Aivanhov nu si-ar accepta ca discipoli pe unii aidoma tie....daramite Iisus......Si ma umfla rasul....

Last edited by misteria; 31.07.2011 at 21:04:45.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 31.07.2011, 21:03:06
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

De curand mi-am propus sa recitesc DARUL IUBIRII de Kahlil Gibran ! Este o carte absolut magnifica !
Reply With Quote
  #95  
Vechi 31.07.2011, 21:08:19
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de misteria Vezi mesajul
Draga Listener care CHIAR nu stii asculta, prin modalitatea ta de exprimare/reactie...prefer sa ma IMPUSC decat sa ma cobor la o polemica cu tine, care se vede din avion ce DEMAGOG esti......vorbesti de multa iubire si dai cu pietre , insa nu ma mira....esti atat de mic incat pana si o furnica te poate strivi.....Ah dar pana si ea este mai inteleapta ca tine....imbatranit prin puerilul cuvintelor tale "crestine"....Vezi , Aivanhov nu si-ar accepta ca discipoli pe unii aidoma tie....daramite Iisus......Si ma umfla rasul....
aha ... atit de bine ma cunosti incat ma intreb de unde ai putut sa scoti TIMPENIILE astea ? si mai ai si curajul sa afirmi ca aivehu nu m-ar lua ca discipol , TE-AI INTREBAT DACA EU L-AS LUA CA MAISTRU ???? cit despre iisus eu zic sa taci ca daca citesti maistri indieni IL JIGNESTI .... TI-AM SPUS CA NU FACI DIFERENTE si uite cum deja pariul e castigat .... intre cei doi estE O DIFERENTA CA INTRE INTUNERIC SI LUMINA ..... TU CITESTE DIN si IN INTUNERIC eu zambesc din lumina ..... --- unii au depasit lucrurile copilaresti , altii inca nu ----. mai cresti nu-i bai ....
multa iubire

Last edited by the_Listener; 31.07.2011 at 21:13:59.
Reply With Quote
  #96  
Vechi 31.07.2011, 21:12:25
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de the_Listener Vezi mesajul
O DIFERENTA CA INTRE INTUNERIC SI LUMINA ..... TU CITESTE DIN si IN INTUNERIC eu zambesc din lumina .....
Tocmai ai calcat in ceva lipicios dar vad ca te descurci de minune prietene !
Zambeste in continuare ca zambetul tau e stralucitor!
Reply With Quote
  #97  
Vechi 31.07.2011, 21:14:35
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de misteria Vezi mesajul
De curand mi-am propus sa recitesc DARUL IUBIRII de Kahlil Gibran ! Este o carte absolut magnifica !
care iubire?
multa iubire
Reply With Quote
  #98  
Vechi 31.07.2011, 21:15:37
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Tocmai ai calcat in ceva lipicios dar vad ca te descurci de minune prietene !
Zambeste in continuare ca zambetul tau e stralucitor!
e de abia inceputul .... daca aluneca ma dau pe gheata ....
multa iubire
Reply With Quote
  #99  
Vechi 31.07.2011, 22:38:29
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Wink

ATENTIE!...S-ar putea sa se crape gheatza si te duci la fund....
ps. de atata "lumina" cat emani tu Listener end comp se facu intuneric desavarsit si nu am teama cat MILA !
Reply With Quote
  #100  
Vechi 31.07.2011, 22:39:25
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Wink

Citat:
În prealabil postat de the_Listener Vezi mesajul
care iubire?
multa iubire
Aceea pe care tu chiar NU o cunosti...nu inca! Si iarasi imi stanesti compasiune !....hehehe ce bine aduci cu cineva/altcineva ....hehehe
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ati citit... timeea89 Generalitati 11 23.01.2015 11:36:59
Ne-a citit la morti! bitaionela Vrajitoria 21 20.06.2011 21:24:41
Merită citit ! cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 20 26.04.2010 10:07:36
Ce carti de misiologie-sectologie ati citit? Mirean Secte si culte 22 14.04.2009 12:56:42
Daca a citit cineva truthtostone Generalitati 0 22.11.2008 13:23:27