Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 01.04.2012, 18:32:55
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Nu uita sa mergi si la Sfantul Maslu, neaparat, la "Paraclisul Maicii Domnului", dar nu neglija nici Sfanta Liturghie. Daca celelalte slujbe sunt pentru "nevoi speciale" (ale noastre), Sfanta Liturghie e pentru a-I multumi lui Dumnezeu si Domnului nostru Iisus Cristos pentru sfanta Sa jertfa. La fel sunt si majoritatea slujbelor randuite in Saptamana patimilor. Poate ca in aceste momente trebuie sa uitam un pic de noi si de necazurile noastre si sa ne amintim ca tot ce a facut Domnul Iisus, pentru noi a facut, pana la urma, si Lui trebuie sa-I multumim si sa-I fim si noi Lui alaturi asa cum ne e si El noua.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 02.04.2012, 22:06:10
Anna Vasilica Anna Vasilica is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.05.2010
Mesaje: 32
Implicit

Multumesc inca o data pentru cuvintele voastre care mi-au fost ca un balsam pentru suflet.Mi-ati dat curaj sa merg mai departe si sa nu deznadajduiesc.Am fost azi la medic...se pare ca mai am ceva de furca pana sa pot spune ca am trecut cu bine peste toate incercarile. Doamna doctor mi-a dat tratament, am hotarat sa imi fac si un program....sa merg mai des la biserica, sa ma rog mai mult si sa incerc sa ma bucur iar de lucrurile care altadata imi trezeau interesul si pe care in ultima vreme le-am neglijat. Inca o data va multumesc ca v-ati facut timp sa imi raspundeti si sa ma pomeniti si pe mine pacatoasa in rugaciunile voastre.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 04.04.2012, 14:52:30
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vasilica Vezi mesajul
Multumesc inca o data pentru cuvintele voastre care mi-au fost ca un balsam pentru suflet.Mi-ati dat curaj sa merg mai departe si sa nu deznadajduiesc.Am fost azi la medic...se pare ca mai am ceva de furca pana sa pot spune ca am trecut cu bine peste toate incercarile. Doamna doctor mi-a dat tratament, am hotarat sa imi fac si un program....sa merg mai des la biserica, sa ma rog mai mult si sa incerc sa ma bucur iar de lucrurile care altadata imi trezeau interesul si pe care in ultima vreme le-am neglijat. Inca o data va multumesc ca v-ati facut timp sa imi raspundeti si sa ma pomeniti si pe mine pacatoasa in rugaciunile voastre.Doamne ajuta!
Vasilica, tine post zilele acestea si mergi la spovedit, spune-i parintelui in cadrul spovedaniei tot ce ne-ai scris noua aici! Ma bucur ca tratamentul merge bine.
Poate ca este si timpul sa faci o spovedanie generala, sa iti cercetezi putin viata, sa te gandesti bine la tot ce s-a intamplat pana acum si din ce cauza...
Doamne ajuta!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 09.04.2012, 20:08:45
Anna Vasilica Anna Vasilica is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.05.2010
Mesaje: 32
Implicit

Chiar azi am mers la spovedit si ma simt mult mai usurata. Parintele m-a ascultat, mi-a dat canon si in plus mi-a recomandat cateva titluri ca lectura religioasa. Am inceput si tratamentul medicamentos si sper, cu ajutorul lui Dumnezeu sa pot trece peste aceasta incercare. Va multumesc tuturor celor care mi-ati scris si m-ati pomenit in rugaciunile voastre. Sa va rasplateasca Dumnezeu inzecit pentru dragostea cu care m-ati inconjurat si pentru rapiditatea cu care ati raspuns strigatului meu de ajutor. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 29.04.2012, 01:35:11
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Cum iti mai este, Vasilica?
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, rugati-va pentru mine Ana-Maria N Umanitare 15 20.07.2011 12:55:40
Rugati+va si pentru mine! andrutza151 Umanitare 23 11.07.2011 01:08:17
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Umanitare 35 13.09.2009 14:30:48
Va rog, rugati-va pentru mine maniucu Generalitati 28 20.03.2009 14:22:01
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Rugaciuni 1 12.09.2008 19:21:53