Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.11.2007, 18:01:31
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

[size=5] Am revenit, scriu si eu cand mai gasesc timp liber,in rest facem lectii,citim,si ne bucuram(eu si baiatul meu) de viata aceasta,slavindu-l pe Dumnezeu.Cum spuneam, mi-am umplut golul din sufletel cu IISUS HRISTOS,incetand sa mai caut dragoste si alinare la oameni.L-am descoperit pe marele prooroc al romanilor ,pe (sfantul,cum ii spun eu _)Parintele Arsenie Boca,un mare intelept si prooroc ,un mare invatat,doctor ,pictor, de la care am invatat despre ce inseamna cu adevarat Sfanta Taina a casatoriei, despre cum sa iti intemeiezi o familie,pe ce se intemeiaza o adevarata familie,lucru de temelie al societatii civile.Pe mine Parintele Arsenie m-a luminat in multe privinte,m-a facut sa imi dau seama unde si cand am gresit,si ce trebuie sa fac sa am o viata fericita si linistita.Caci cu adevarat spun ca sunt fericita, desi sunt singura,am un copil in ingrijire,pt. care tatal lui nu imi da decat o suma infima,o casa de intretinut,niste parinti bolnavi,dar nu ma plang,deloc,pentru ca acum trec atat de usor peste toate neajunsurile si necazurile acestei vieti...Slava domnului ca am un serviciu bun,care imi asigura cele necesare traiului.Asa incat tuturor celor care spun ca nu se poate,eu le spun raspicat : ba,da se poate daca il gasesti pe Dumnezeu,Izvorul tuturor bunatatilor. voi reveni, speranta tuturor,si Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.11.2007, 18:12:53
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.866
Implicit

Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.11.2007, 18:18:10
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.866
Implicit

..s-a sters mesajul...
:)Parerea mea este sa nu cazi in extrema cealalta, cea care te indeparteaza de Dumnezeu, si anume formarea unei stari obsesive impotriva barbatilor stare foarte daunatoare pentru copil mai ales pentru un baiat dar la fel de traumatizanta pentru o fata care trebuie sa-si intemeieze in viitor o familie. TOTUL in jur se schimba odata cu virsta si acl baiat va avea nevoie de tatal lui, sau de alt barbat care sa-l inlocuiasca deoarece nu il vrei format partial...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.11.2007, 18:30:45
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.866
Implicit

Citat:
În prealabil postat de viviana
eu le spun raspicat : ba,da se poate
Maica Domnului sa va aibe in paza sub Acoperamintul ei!

si Viviana, nu te lua dupa duhul viclean al acestor vremuri care le face pe femei sa fie indirjite, raspicate si mindre in hotaririle lor si nu te lua dupa toate host-esele de la Talk -show-uri, ca sarmanele nu stiu ce vorbesc, Doamne Iarta-le! si incearca sa ai o relatie de intelegere cu fostul sot, macar de dragul copilului ca sa nu creasca traumatizat.
Doamne Ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Televiziunea Trinitas are nevoie de ajutorul nostru pentru a rezista in continuare! Florin-Ionut Stiri, actualitati, anunturi 21 11.12.2009 23:22:21
continuare clau23dari Stiri, actualitati, anunturi 1 11.02.2007 14:15:52
...continuare Valer Vrajitoria 1 28.11.2006 20:20:39