Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 18.10.2016, 16:07:40
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.865
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
Ortodocșii au îmbrățișat luxiferianismul egipsihologic în așa mare măsură încît:

1. AlinB a scris o pagină întreagă și nu a mai aruncat vina pe secte și nu a mai făcut nebun pe nimeni.
2. Ioan67 a renunțat la cruzime și aduce mari elogii șamanismului ca medicină a viitorului.
3. Jonnyw23 era pe un forum al ''sfinților'' și dorea să fie pe un forum al ''păcătoșilor'' ca să-și poată explica egipsihologic mai bine toate patimile.
4. Iorest urăște sectarii pentru că botează și pentru că se cred mîntuiți dar nu zice nimic de credința lor eretică prin care o necinstesc pe maica Domnului. Ortodocșii și catolicii se cred cinstitori de fecioare deși pe toate gardurile folosesc indemnurile la felație băgînd și scoțînd... idei din capul oamenilor de parcă ar avea ei dreptate.

Practic ne aflăm în vrăjeala lui lucsifer marele psijighîtru foarte egipshiholog care își bate joc de Domnul Iisus Hristos și Cuvîntul lui Dumnezeu și voi stați bine mersi corcindu-vă cu toate minciunile lui.

Mă întreb cînd o spă pricepeți că egipsihologia și psijighâtruștia este o bătaia de joc la adresa lucrării lui Dumnezeu.

De credință avem nevoie și de credință credincioasă și nu de aiurelile gLumii plină de medici și preoți snobi!

Mai degrabă bagi o bîrnă telescopică cît stîlpul de telegraf telefon radio prin gaura unui ac sau o cîmilă cu 10 cocoașe sau o parîmă de oțel care ține poduri sau ditamai turnu' Effel sau statuia Libertății sau vîrful Babele decît un BOGAT foarte băgat... mai ușor intră toate astea în împărăția Cerurilor decît un BOGAT.

BogatuLe du-te de învață...... mergeți de învățați...... știți voi ''Ce Voiesc'' și nu egipsiholojie și nici pisijighârie!

Sper că nu v-am supărat!
ȚNu judecați, ca să nu fiți judecați"
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #92  
Vechi 18.10.2016, 17:08:51
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Taman acum te-ai prins ca judeca prost? :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #93  
Vechi 18.10.2016, 17:14:41
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
ȚNu judecați, ca să nu fiți judecați"
Amin. ''Căci cu măsura cu care măsurați veți fi măsurați și cu judecata cu care judecați veți fi judecați și oricine se uită la o femei ca s-o poftească a și săvîrșit păcatul în inima lui iar cine zice fratelui său prostule sau nebunule este vrednic de judecata soborului sau de focul iadului... deci nu am venit să stric Legea sau prooorocii ci s-o Întăresc! Amin.

Însă BogatuLe... du-te de învață... bogaților... mergeți de învăța-ți... știți voi ce... știți voi ce voiește Dumnezeu.

Însă păcatale, judecați-le și dați-le afară din inima voastră ca să nu devină neghine pline de pleava cu care vă îmbrobodesc snobii gLumii (medicii și preoții ei).

Ți se pare că am judecat pe colegii de forum? M-am mirat cum de i-a făcut egipsiologia pisijighâtrică atît de buni unii cu alții... mă simt ca în egipetul antic și ca în cetatea lui Lot.... numai oameni buni... toți frați ''buni'' unii cu alții.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 18.10.2016, 17:16:43
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Taman acum te-ai prins ca judeca prost? :)
Exact... și tu ești exemplul perfect: deși mă faci mereu nebun și bolnav psihic și sectant și eretic și altele mai rele eu te socotesc un frate bun creștin ortodox. E clar că judec prost... ''frații și surorile Mele sunt cei ce fac Voia Tatălui nostru din Ceruri''... și nu apărătorii teoriilor gLumii cu toate medicinele și egipsihologiile ei cu care vă fermeacă și vă vrăjesc ca pe pui... ca să ajungeți și voi pui de VIPeresuri.

Tu te-ai prins că judec prost? Păi nici nu m-am apucat să judec.... că dacă mă apucam...... ferească Dumnezeu.(Nu mai rămînea piatră pe piatră din noi!)

''Un om oarecare se cobora de le Ierusalim la Ierihon...
..................
Deci cine este aproapele tău?

Last edited by vsovi; 18.10.2016 at 17:28:14.
Reply With Quote
  #95  
Vechi 18.10.2016, 17:28:58
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Fii serios, nu intereseaza pe nimeni criteriile tale, la ce rezultate au produs, o gLuma de religie..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #96  
Vechi 18.10.2016, 18:02:05
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Fii serios, nu intereseaza pe nimeni criteriile tale, la ce rezultate au produs, o gLuma de religie..
Ce texte ai în tine, auzi tu acolo... ''fii serios'' ieșit din gura ta... ce-ți mai plac gLumele tale... și susții că cică m-ar interesa pe mine criteriile care nu interesează pe nimeni afară de tine și pe care tu le susții că defapt alea sunt ale mele, alea pe care le zici tu, tu ăla care spui despre Creștinismul Ortodox autentic și veritabil și Adevărat că este o gLume de religie... Păi ei au lepădat gLumea spre deosebire de mulțimile de oameni debusolați și păcăliți pe care le iei drept criteriu de credință în toate teroiile gLumii pentru numărul lor mare... milioane sau miliarde.

Chiar că ai criterii ''sănătoase''... ia-te după lucsifer și o să ajungi Kaa-gLumea!

Eu prefer să am criteriile Dreptății în Adevăr și să mă iau după Hristos... crezînd în NIP și în toate cele 7 Trîmbițe Apocaliptice.

Mă întreb ce-ți pasă ție dacă nu interesează pe nimeni? Vine și vremea aia pentru fiecare... Să vezi atunci cum își vor aminti brusc.

Și nu este o religie căci Dumnezeu Iisus nu a venit să întemeieze vreo religie, nici atunci și nici acuma, căci cu asta se ocupă gLumea ci a mîntuit poporul lui Dumnezeu și a ales dintre păcătoși un popor pentru El ca să-l facă și să fie sfînt pentru ca toți ceilalți oameni care caută scăpare și mîntuire să aibă unde găsi exemplul bun... de iubire și nepăcătuire.

Tu contrazi-mă și fixdează-ți idei că poate poate o să reușești să ți le și crezi... ferească-te Dumnezeu.

''Afară-i vopsit gardul și-nlăuntru leneopardul care se preface perfect că nu se preface.
Cum de ai avut puterea să scrii o pagină întreagă fără să te istovești?

Last edited by vsovi; 18.10.2016 at 18:15:01.
Reply With Quote
  #97  
Vechi 18.10.2016, 18:07:02
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.139
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
în toate cele 7 Trîmbițe Apocaliptice.
.
Matale ai o obsesie.
Reply With Quote
  #98  
Vechi 18.10.2016, 18:21:57
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
în toate cele 7 Trîmbițe Apocaliptice.
Matale ai o obsesie.
E ceva mult mai puternic și mai adînc decît o banală obsesie... decît o superstiție... decît o vrăjeală cu care te farmecă cineva ca să cazi în obsesii... în timidități și crize și complexe de superioritate sau inferioritate... e ceva mult mai înalt și mai bun.

Cele 7 Trîmbițe Apocalptice sunt 7 oameni deveniți îngeri, deveniți sfinți... iar mesajele lor Apocaliptice trebuie să spulbere tot păcatul și mîndria de pe gLume... din orice om.

Eu, o mică omidă care se suie pe smochin, sunt nesemnificativ, ca un fir de nisip crăpat în 14... și răspîndit în vînt ca sfera unei păpădii ce se crede și ea un fel de trîmbiță din moment ce tulpina seamănă cu un tulnic și se mai și crede sfîntă din moment ce are sevă albicioasă.

''Obsesia'' mea nu e obsesie ci e altceva mult mai frumos și VIU... e VIITORUL!

Last edited by vsovi; 18.10.2016 at 18:24:17.
Reply With Quote
  #99  
Vechi 18.10.2016, 20:31:36
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
Eu, o mică omidă care se suie pe smochin, sunt nesemnificativ, ca un fir de nisip crăpat în 14...
Ca sa impac ambele aspecte, eu tind sa cred ca esti crapat in 3...:)
Virgula 14...(!?!?), din pacate....
Reply With Quote
  #100  
Vechi 18.10.2016, 21:42:08
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan67 Vezi mesajul
Ca sa impac ambele aspecte, eu tind sa cred ca esti crapat in 3...:)
Virgula 14...(!?!?), din pacate....
Asta-i bună de tooot. :)))))))))))))))))))))))))))

Așa-mi trebuie dacă am fost dat la studii fizico-matematice de mic... la atîta mă pricep așa crăpat în PI=3,14.
Reply With Quote
Răspunde