Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 12.01.2008, 16:44:03
IlIegh
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie
Illegh, nu stiu ce religie ai, acesta e un forum ortodox unde daca nu esti ortodoxa ar trebui sa ai decenta sa nu vii cu manifestari de la usa cortului, "bagabonti", "sughiti", iar daca esti ortodoxa ar trebui si sa cunosti ce înseamna neîndraznirea, fiindca desi ai doar 22 de mesaje faci de moralista forumistilor mai vechi.

Recunosc ca nici eu nu am fost în mesajele mele atât de calm cât ar fi trebuit, dar hai sa ramânem în spiritul blândetei si bunei-cuviinte ortodoxe, asta daca esti ortodoxa.
Acesti forumisti mai vechi isi inchipuie ca sunt credinciosi. Asta ma deranjeaza cel mai mult. Traditio, fii mai atenta la mesajele lui cristiboss, care e un forumist mai vechi si compara-le cu ce am scris eu.

Astept raspunsul tau.

Daca nu imi raspunzi, te bag in aceeasi oala cu el.
Reply With Quote
  #92  
Vechi 12.01.2008, 16:52:04
IlIegh
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IlIegh
Citat:
În prealabil postat de Traditie
Illegh, nu stiu ce religie ai, acesta e un forum ortodox unde daca nu esti ortodoxa ar trebui sa ai decenta sa nu vii cu manifestari de la usa cortului, "bagabonti", "sughiti", iar daca esti ortodoxa ar trebui si sa cunosti ce înseamna neîndraznirea, fiindca desi ai doar 22 de mesaje faci de moralista forumistilor mai vechi.

Recunosc ca nici eu nu am fost în mesajele mele atât de calm cât ar fi trebuit, dar hai sa ramânem în spiritul blândetei si bunei-cuviinte ortodoxe, asta daca esti ortodoxa.
Acesti forumisti mai vechi isi inchipuie ca sunt credinciosi. Asta ma deranjeaza cel mai mult. Traditio, fii mai atenta la mesajele lui cristiboss, care e un forumist mai vechi si compara-le cu ce am scris eu.

Astept raspunsul tau.

Daca nu imi raspunzi, te bag in aceeasi oala cu el.
N-am inteles Traditio !! Cu cat ai mai multe mesaje pe acest forum, cu atat esti mai elevat sau ce ?

Fatarnicie, fatarnicie, fatarnicie !!!!!!!
Reply With Quote
  #93  
Vechi 12.01.2008, 17:00:05
IlIegh
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ca sa te lamuresc Traditio, iti spun limpede ca nu sunt crestin.

Daca as fi probabil acum ma pregateam sa ma duc la biserica,sau faceam rugaciuni si matanii , sau spuneam rugaciunea inimii ca sa-mi alung alte ganduri decat cele catre Dumnezeu.

Tu esti crestin ?
Reply With Quote
  #94  
Vechi 12.01.2008, 17:29:42
Traditie Traditie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2006
Mesaje: 738
Implicit

Eu sunt crestin ortodox. Vad ca tu continui cu manifestarile mahalagesti, asa ca mai bine te las sa te manifesti de unul singur.
Reply With Quote
  #95  
Vechi 12.01.2008, 18:34:08
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IlIegh
Tot pentru cristiboss

La postul meu nu puteai sa raspunzi simplu "ai dreptate, am gresit" ? Asta-i spiritul crestin, spirit pe care nu-l prea vad la multi pe aici care se dau credinciosi.

Mandria nu te lasa, te roade orgoliul, nu-i asa ? Cum ai putea tu sa fi criticat (de altfel cred ca destul de elegant) de un muritor de rand, tu esti peste amaratul de mine, cum de am indraznit eu asa ceva ?

Curat crestineste, bravo.
Cel mai mult ma doare cand vad ca nesimtirea a ajuns o virtute pentru unii si ma doare si mai rau cand vad pe cei far de credinta cum calca in picioare acest forum crestin ortodox, cand sunt atatea si atatea adrese pe net intru mintea si placerea lor. Daca gresesc iertare, dar asta simt, asta scriu.
Reply With Quote
  #96  
Vechi 12.01.2008, 18:37:00
IlIegh
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Citat:
În prealabil postat de IlIegh
Tot pentru cristiboss

La postul meu nu puteai sa raspunzi simplu "ai dreptate, am gresit" ? Asta-i spiritul crestin, spirit pe care nu-l prea vad la multi pe aici care se dau credinciosi.

Mandria nu te lasa, te roade orgoliul, nu-i asa ? Cum ai putea tu sa fi criticat (de altfel cred ca destul de elegant) de un muritor de rand, tu esti peste amaratul de mine, cum de am indraznit eu asa ceva ?

Curat crestineste, bravo.
Cel mai mult ma doare cand vad ca nesimtirea a ajuns o virtute pentru unii si ma doare si mai rau cand vad pe cei far de credinta cum calca in picioare acest forum crestin ortodox, cand sunt atatea si atatea adrese pe net intru mintea si placerea lor. Daca gresesc iertare, dar asta simt, asta scriu.
Daca te calc pe tine in picioare nu inseamna ca pe acest forum il calc. M-ai facut nesimtit aprope in fiecare mesaj al tau. Arata-mi clar motivele, si mai arata-mi exact unde si cand te-am jignit eu pe tine.
Reply With Quote
  #97  
Vechi 12.01.2008, 18:45:21
IlIegh
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie
Eu sunt crestin ortodox. Vad ca tu continui cu manifestarile mahalagesti, asa ca mai bine te las sa te manifesti de unul singur.
Adica ce vrei sa spui Traditie ? Rugaciunile si mataniile, rugaciunea inimii sunt manifestari mahalagesti ? Sau crezi ca am luat in deradere aceste lucruri ? Te inseli. Am vrut sa spun ca adevaratii crestini nu isi pierd timpul si gandurile pe forumuri. De asta eu nu sunt crestin.

Si revin cu intrebarea (dar gandeste-te mai profund cand raspunzi): tu esti crestin ?
Reply With Quote
  #98  
Vechi 12.01.2008, 18:49:54
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IlIegh
Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Citat:
În prealabil postat de IlIegh
Tot pentru cristiboss

La postul meu nu puteai sa raspunzi simplu "ai dreptate, am gresit" ? Asta-i spiritul crestin, spirit pe care nu-l prea vad la multi pe aici care se dau credinciosi.

Mandria nu te lasa, te roade orgoliul, nu-i asa ? Cum ai putea tu sa fi criticat (de altfel cred ca destul de elegant) de un muritor de rand, tu esti peste amaratul de mine, cum de am indraznit eu asa ceva ?

Curat crestineste, bravo.
Cel mai mult ma doare cand vad ca nesimtirea a ajuns o virtute pentru unii si ma doare si mai rau cand vad pe cei far de credinta cum calca in picioare acest forum crestin ortodox, cand sunt atatea si atatea adrese pe net intru mintea si placerea lor. Daca gresesc iertare, dar asta simt, asta scriu.
Daca te calc pe tine in picioare nu inseamna ca pe acest forum il calc. M-ai facut nesimtit aprope in fiecare mesaj al tau. Arata-mi clar motivele, si mai arata-mi exact unde si cand te-am jignit eu pe tine.
Dragul meu, este ultimul mesaj care ti-l adresez in direct, nu de alta, dar nu vreau sa fiu partas la mitocanizarea acestui forum, care este crestin ORTODOX si trebuie sa ramana pana la cap, crestin ORTODOX.
Reply With Quote
  #99  
Vechi 12.01.2008, 18:52:35
IlIegh
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Atunci de ce adresezi atatea injurii si mitocanii colegilor tai de forum ?
Reply With Quote
  #100  
Vechi 12.01.2008, 18:56:11
IlIegh
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cristiboss

Am facut o pasiune pentru tine, sper ca ti-ai revizuit atitudinea. O sa te urmaresc in continuarea si o sa intervin daca vad ca-ti mai ocaresti interlocutorii.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Propunere alinnasser2010 Generalitati 3 14.04.2010 21:20:38
am o propunere: maria-luisa Generalitati 36 14.01.2010 19:20:51
propunere catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 157 08.05.2009 19:09:51