Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 24.11.2011, 15:48:26
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Magda M. Vezi mesajul

2. Parafrazandu-va, cei care cred in justitia romaneasca ori sunt naivi, ori ipocriti.
Dar cei care cred pur și simplu în justiție ?
Reply With Quote
  #102  
Vechi 24.11.2011, 21:53:50
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
E ușor de făcut și portretul psihologic al celor anti-eutanasiere: în cel mai bun caz, niște idealiști rupți de realitate; în cel mai rău caz, niște așa zis creștini, ipocriți cărora le pasă mai mult de câini decât de siguranța și viața semenilor lor.
Asa este...toti cei proeutanasie sunt cei mai aprigi aparatori ai sigurantei si vietii semenilor lor...si marmota tot invelea la ciocolata...

Ce ati facut sau faceti mai concret pt semenii vostri?Ii ajutati pe cei saraci?va duceti in vizita la camine de batrani si copii orfani?poate la puscarii?Ajutati vecinii saraci cu ceva alimente,macar in preajma sarbatorilor?Poate duceti macar niste pachete la biserica,s-or gasi destui saraci acolo...???Faceti donatii din cand in cand unor fundatii?
Va milostiviti de oameni ai strazii?Le-ati oferi vreo baie,o haina buna?Poate sansa de a sta cu dvs la masa?Faceti voluntariat pt servirea unor cauze nobile pt cei defavorizati?


Da-ti exemple din vasta voastra experienta de aprigi iubitori ai vietii aproapelui,impartasiti si cu noi,astia "idealistii rupti de realitate","ipocritii","budistii","ereticii"!!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #103  
Vechi 24.11.2011, 22:34:14
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Foarte frumos.
Minunat.
Înălțător.
Mișcător până la lacrimi.
Dumnezeiesc.

Din păcate, trebuie să ies din casă.
Casă din Brăila, România anului 2011.
Aveti dreptate,sincer va compatimesc pt ce trebuie sa indurati!
am gasit pe youtube tot felul de videoclipuri turbulente din scoli,de pe strada,bataie intre fete,bataie intre soferi,injuraturi la magazin,injuraturi la volan,atacuri la usile caselor de schimb valutar,furturi,mult mai multe injuraturi si mai multa paruiala.Totul in ritm de manele,bineinteles!

Din fericire,am ales sa nu redau linkurile pe ortodox.ro,este prea socant iar injuraturile nu sunt deloc ortodoxe :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #104  
Vechi 24.11.2011, 22:56:08
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Scrii frumos povesti si chiar miscator,induiesator.Sper sa faci cariera,acum se cauta dramele ieftine in mass media...

Eu nu vb din imaginatie ca altii,eu ma bazez pe experientele mele.
Inca nu am fost muscata de nici unul,si am fost chiar in mijlocul lor,i-am tarat la doctori,la operatii-intr-un fel le-am provocat durere si totusi nu am fost muscata.
Culmea,am fost muscata de cainele meu, un caniche frisee din cauza ca m-am jucat cu mancarea lui.

Nici dumneata nu ai fost muscat,nici cel putin nu ai vazut asa ceva,insa da bine sa scrii melodramatic din auzite.
Sa fiu sincera,eu mi-as feri copiii de oameni(anturaj) si de imoralitate!!!!!!

Vinovati de moartea oamenilor nu sunt cainii ci edilii carora nu le pasa de problemele din curtea lor.Este o rusine imensa sa lase cainii sa se inmulteasca in acest ritm,timp de 20 de ani!!!
De ce nu sunt cercetati penal aceste scursuri?De ce nu-si fac treaba???
Sa vezi ce sentiment "placut" am avut cand sotia (avand copilul in brate) a fost inconjurata de o haita de caini gata de atac.
in rest ceea ce spui tu sunt povesti.
p.s. vinovati sunt oamenii care dau cainii pe usa afara, cei care ii hranesc si cei care ataca hingherii cand vin sa prinda cainii
p.s.2 am fost muscat de caini comunitari, deci din partea mea, sa ii eutanasieze.

Last edited by mihai07; 24.11.2011 at 23:17:58.
Reply With Quote
  #105  
Vechi 24.11.2011, 23:28:38
Magda M. Magda M. is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.06.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 73
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Aveti dreptate,sincer va compatimesc pt ce trebuie sa indurati!
am gasit pe youtube tot felul de videoclipuri turbulente din scoli,de pe strada,bataie intre fete,bataie intre soferi,injuraturi la magazin,injuraturi la volan,atacuri la usile caselor de schimb valutar,furturi,mult mai multe injuraturi si mai multa paruiala.Totul in ritm de manele,bineinteles!

Din fericire,am ales sa nu redau linkurile pe ortodox.ro,este prea socant iar injuraturile nu sunt deloc ortodoxe :)
Din pacate cred ca trebuie sa le invatati limba; altfel ei nu inteleg :)
Reply With Quote
  #106  
Vechi 24.11.2011, 23:43:43
Danuta's Avatar
Danuta Danuta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2006
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Magda M. Vezi mesajul
Am citit toate mesajele...si e usor de facut portretul psihologic al celor care sunt proeutanasiere: crestini plini de ura, ba chiar si MITOCANI! Interesant.
Slava bunului Dumnezeu ca acestia sunt numai exceptii;

Perfect de acord cu tine !!!!
Reply With Quote
  #107  
Vechi 24.11.2011, 23:46:18
Danuta's Avatar
Danuta Danuta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2006
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Ba, pardon doamnă, pe mine să mă scoateți din listă!


Si pe mine :)
Reply With Quote
  #108  
Vechi 24.11.2011, 23:48:35
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

De fapt disctia este intre cei ce au fost muscati de cainii vagabonzi si cei ce nu au fost muscati. Probabil doar o fugarire de catre 4-5 caini schimba la 180 grade perceptia. Restul e teorie. Multi microbisti stiu din fata televizorului cel mai bine cum ar trebui sa joace fotbalistii.
Reply With Quote
  #109  
Vechi 24.11.2011, 23:52:27
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihai07 Vezi mesajul
Sa vezi ce sentiment "placut" am avut cand sotia (avand copilul in brate) a fost inconjurata de o haita de caini gata de atac.
in rest ceea ce spui tu sunt povesti.
p.s. vinovati sunt oamenii care dau cainii pe usa afara, cei care ii hranesc si cei care ataca hingherii cand vin sa prinda cainii
p.s.2 am fost muscat de caini comunitari, deci din partea mea, sa ii eutanasieze.
Am spus-o si o mai repet,daca NUMAI cainii reprezinta pericolul traiului decent si in siguranta,in Romania,ce mai asteptati?Dati-i bataie!Faceti curat!

Exista numai"daca","daca","daca".O gloata care sta cu mainile in san,pe margine-"marginalii", a caror singura functie este critica aspra,observatia.
Nu numai problema cainilor este afectata de aceasta indiferenta nesimtita,ba si lucruri mai serioase din viata romanilor,cum ar fi politica.

Chiar nu v-ati pus niciodata intrebarea DE CE NUMAI IN ROMANIA SUNT HAITE DE CAINI PE STRAZI???????
Credeti ca numai conditiile meteorologice din acest"plai de dor"le-au permis multiplicarea??
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #110  
Vechi 25.11.2011, 00:02:21
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Credeti ca numai conditiile meteorologice din acest"plai de dor"le-au permis multiplicarea??
Nu. Sunt cam 25 de ani de când serviciile publice de ecarisaj și igienizare nu-și fac datoria cum trebuie. De aceea avem atâția gândaci, țânțari, șobolani și câini. Mai bune servicii gospodărești vor duce la scăderea numărului dăunătorilor.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Curtea constitutionala a respins legea cainilor vagabonzi !!! guardian knight Generalitati 192 01.08.2013 17:08:53
Legea sanatatii - eutanasierea saracilor florin.oltean75 Generalitati 121 16.01.2012 11:43:36