Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 24.09.2017, 17:23:12
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marusha Vezi mesajul

Ma asteptam si la comentarii de genul, dar sper sa fie si oameni receptivi.
Adică oameni proștii care să-ți umple ție buzunarul.

Dispari de aici cu mizeria ta cu tot.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
  #102  
Vechi 25.09.2017, 18:09:18
marusha marusha is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.09.2017
Mesaje: 5
Implicit

AlinB, ca raspuns la mesajele tale:
************************************************** ************************************************** ************************************************** *
"Ce ai crezut, ca s-a intalnit hotul cu prostii.

Pentru marketing nu se cer bani, se dau bani :))

Cum zicea colegu', daca erai dezinteresat postai link -ul fara ID (chiar era mai simplu) ala este ca sa-ti iasa tie banutul.



---Quote (Originally by marusha)---
Mai baiatule.... FDA obliga orice companie care comercializeaza un produs de genul acesta sa puna acest mesaj.
---End Quote---
Pai da, pentru ca asta e adevarul, nimeni nu l-a testat sa vada ca face ce zici tu ca face.

La cati bani cer aia pe un aparat care baga curent in apa, ar putea face niste cercetari, dar de ce sa faca, ca ei stiu deja rezultatul, in afara sa coloreze apa prin electroliza ca orice alt aparat gen care costa probabil 10% din ala "USA made", nu face *nimic*.
Da, m-am documentat.
Sectiunea "Products for sale"

"prices start at $300"

"Prices start from $500."

"Prices start at $3000"

"For the special price of $100,000 this device and the Gene/DNA Technology IP is available "

Cam multe pretentii financiare pentru binefacatorii astia ai omenirii...


---Quote---
Nu am mintit cu NIMIC in toata marturia mea si Dumnezeu mi-este martor.
---End Quote---
Cu siguranta dumnezeul tau e banul.


---Quote (Originally by marusha)---
Cred ca asta a venit din sufletul tau de crestin ortodox....:) Ignoranta de care dai dovada poate ucide.
Se vede ca nu ai avut astfel de suferinte...Sa traiesti 15 ani numai in chin si intuneric! Se vede clar asta. Nu este deloc un aparat scump, in conditiile in care iti poate reda viata inapoi. E cel mai usor sa arunci cu piatra, numai ca nu intotdeauna stii si in cine arunci, si de ce. DAr hey...suntem pe un forum crestin ortodox.
---End Quote---
Ba este scump in draci, chiar si pentru americanul de mijloc, ce sa zici de bietul roman care castiga in 6 luni banii aia si nu ca n-ar avea pe ce sa-i cheltuiasca pe altceva decat o pacaleala.
***************"
************************************************** ************************************************** ************************************************** *********
Iti raspund urmatoarele:

Eu cred ca tu nu numai ca esti un FARISEU ORDINAR. ci si NESIMTIT. Am vazut ce mi-ai raspuns si cineva a sters mesajul de pe forum. Daca erai un pic istet cautai si luai legatura cu oameni care s-au vindecat de probleme EXTREM de complicate cu ajutorul Aqua Chi-ului. Dar nu te duce capul.
Dar cred ca esti constient ca a spune lucruri false despre un om pe care nu il CUNOSTI NESIMTITULE se numeste CALOMNIE. Si asta e un pacat grav. Cum iti permiti tu sa imi spui mie ca Dumnezeul meu e BANUL cand NU stii nimic despre mine? CE fel de frestin te dai tu? Sa-ti fie jena de tine! Nici nu te duce capul sa te documentezi, intri pe un link, doua si imi dai niste raspunsuri absolut tampite. Nu am luat absolut niciun ban de la nimeni, si daca eu fac un bine si chiar daca as fi primit vreun bonus nu este treaba ta fariseule! Poate tot un BINE faceam cu acel bonus. Vezi-ti de evlavia ta falsa si mizerabila si nu mai arunca cu rahat in altii! Ca ai de-a scarba in suflet ca miroase de la distanta!

Cum iti permiti sa ma etichetezi pe mine pt ca am pus un link de afiliat? Si sa spui ca fac marketing? Da stii tu cine sunt? Stii tu ce cruce am dus atatia ani?! Stii tu despre cine vorbesti? Bagi tu mana ta in foc ca eu sunt o interesata si ca mint pentru bani? Nu ti-a trecut vreo secunda prin capul ala gol ca poate spun ADEVARUL? Uite ca in fata mea si a lui Dumnezeu TATAL, FIUL Si DUHUL SFANT esti un PENIBIL< un FALS crestin, pentru ca ma calomniezi si eu NU MINT. Ar trebui sa te gandesti macar o secunda la asta.

Transmit tuturor membrilor INchizitiei de pe acest forum care arunca cu rahat intr-un OM a carui cruce nu ati dus-o nicio SECUNDA sa isi vada de fariseismul lor mizerabil! Sa se priveasca in oglinda si sa faca ceva constructiv! Si sa alerge la spovedanie si sa recunoasca ca sunt falsi si ipocriti. Eu STIU ca spun un adevar, voi NU.
Un crestin sincer s-ar fi gandit O SECUNDA: mai, da poate omu asta spune ceva ce i se intampla, poate spune un adevar.
Dar nu, e mai simplu sa dai un verdict si sa stropesti cu rahat in tot ce te depaseste.
Vezi-ti de treaba ta ca de asta a ajuns ortodoxismul in faliment duhovnicesc! Din cauza oamenilor ca tine!
Se vor mantui sectantii inaintea noastra!! Pentru ca ei fac ce predica!
Eu nu sunt un om atat de cretin incat sa mint cu privire la un subiect atat de grav, desteptule! Sunt trecuta prin greutati mai mari decat ai putea crede, nu ma judeca fara sa ma cunosti, ca nu m-ai tinut de mana prin spitale!
Esti barbat? Esti un LAS! Vino si intalneste-te cu mine personal, si cu sotul meu si cu parintii mei si spune-le ca eu mint aici! Si apoi raspandeste minciuni despre mine pe forum, stand pe scaunul tau trist din beciul tau intunecos. Al mintii tale.


Asta este EXPERIENTA MEA, cine are un dram de minte verifica singur daca ce spun e adevarat sau fals. Nu ma vor opri 2-3 prosti sa spun un adevar.
HAi, o viata sincera iti doresc!

Last edited by marusha; 25.09.2017 at 18:15:36.
  #103  
Vechi 25.09.2017, 20:15:27
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marusha Vezi mesajul

cine are un dram de minte verifica singur daca ce spun e adevarat sau fals.
Adică, cine are un dram de minte va da câteva sute de dolari ca să vadă dacă un aparat de electroliză vindecă autismul. LOL.

Mai era unul cu aparate din astea electrice care s-a îmbogățit pe spinarea proștilor, ba chiar a fondat o religie. Ați auzit de scientologie ?

În sfârșit, cine are cu adevărat un dram de minte poate citi aici: http://www.chem1.com/CQ/FootBathBunk.html


Un editorial video despre această pretinsă metodă terapeutică: http://www.insideedition.com/investi...tox-foot-baths
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi

Last edited by GMihai; 25.09.2017 at 20:42:31.
  #104  
Vechi 26.09.2017, 14:22:27
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
Poate tot un BINE faceam cu acel bonus.
Da, iti faceai tie, luai o bere si radeai in fata ecranului de prostii care sunt in stare sa dea bani pe orice vorba care zboara pe Internet.

Citat:
În prealabil postat de marusha Vezi mesajul
Asta este EXPERIENTA MEA, cine are un dram de minte verifica singur daca ce spun e adevarat sau fals. Nu ma vor opri 2-3 prosti sa spun un adevar.
HAi, o viata sincera iti doresc!
Si mincinos si impertinent.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Legătura dintre practicile ezoterice și bolile psihice laurastifter Vrajitoria 16 08.10.2012 18:29:17
Fenomenul Emo - o cultura a instabilitatii psihice si sufletesti geo.nektarios Secte si culte 3 01.04.2011 17:38:21
Rugaciunea vindeca bolile Paisie Aghioritul Rugaciuni 1 20.12.2010 18:13:08
Bolile sufletului - fenomen tainic RIO179 Intrebari utilizatori 13 18.10.2010 21:38:04
HOMO-sexualitatea si bolile contagioase cozia Homosexualitatea 31 15.05.2007 20:40:05