Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Alte Religii
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 05.06.2007, 16:38:38
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Pasarica, nu imi trebuie mie dovezi...stiu sigur ca nu le are, ca nu are cum sa aiba!

Daca vorbesti despre fenomen (masonerie, ecumenism , neascultare etc.) porti spune tot ce iti trece prin copy/paste, iar daca ai pareri personale spui "Eu cred...., Personal consider ca..., Parerea mea este ca...., Am citit undeva (sursa) ca...".

Cand ai de gand sa faci de "cacao" o persoana (ierarh, cleric, mirean), mai ales daca e publica, automat argumentezi tot ce postezi, iar daca dai un link stii si ce e cu ala (stii la ce ma refer)! Ai inteles unde bat? Mie nu imi trebuie dovezi, nu as avea ce face cu ele, dar, cum spuneam: (exemplu) il ataci public pe IPS Daniel (sau oricare ierarh), apoi public si argumentezi de ce spui ce spui, dar nu prin link-uri despre care nu ai habar, dar ti-a spoptit in "private" un amic ca ele ti-ar sustine afirmatiile....

Nu intru in probleme de etica sau morala, dar corect mi se pare sa nu denigrezi o persoana (asta sunt acuzela fara argumente, nu?)

Cat despre ce am sustinut....am si argumentat ce am spus (spre deosebire de tine).

Apoi, nu am pe cine sa ma supar, m-as desconsidera suparandu-ma pe voi.

Cat despre teoria conspiratie care (categoric va supraevaluati!)v-ar afecta...intorceti-va la jucarii (sau pe partea cealalta, a fost un vis).

Inca nu mi-a zis nimeni unde am gresit, iar in postarile mele am cerut doar sa argumentati public atacurile voatre, evident, publice!

PS: Indiferent de atacuri, invective...etc. voi continua sa sustin ca orice atac la adresa unei persoane (publica sau nu) trebuie argumentat!


Reply With Quote
  #102  
Vechi 05.06.2007, 16:41:03
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Domnule MIREAN,sa ne intelegem.Linkul spre Sinod l-am explicat,nu?Da.Ca tu ai pierderi instantanee si absolut deloc intamplatoare de memorie spun multe despre tine.De asemenea,am mai spus ca NU ma intereseaza unde au fost facute pozele,ci faptul ca AU FOST FACUTE,nu?Da.Cat despre succesiunea la scaunul patriarhal,vezi ca am explicat si aici,ma refeream la cazul de suplinire NU de ocupare directa a acestuia de catre mitropolitul Moldovei.Inca ceva,ca eu sa fiu lupusor sau cum vrei ar trebui sa am o functie inalta in B.O.R sau sa fiu macar preot ceva,nu crezi?Te contrazici singur,plus ca n-ai argumentat niciodata pozitia ta,deci TU MINTI!Ceilalti pot sa aduca N dovezi,nu conteaza,numai parerea ta e buna ca asa vrei tu.Asa ca mai gandeste-te cine sminteste si provoaca discutii contradictorii.

P.S.Sa nu uit,deci din ce grupare pseudoortodoxa fac parte,ca n-am inteles...a,da,si ce dovezi ai,ca nu te cred.Asa cum tu nu crezi dovezi ale calugarilor si ierarhilor antiecumenisti,cu atat mai putin sa ai pretentia ca o sa cred eu niste fituici de ziare,scrise pe interese si multe FARA DOVEZI,dovezile pe care atata le invoci si iti sunt atat de dragi.Eu nu cred nimic din ce zici tu,m-am lamurit cu "sinceritatea" ta.
Reply With Quote
  #103  
Vechi 05.06.2007, 16:43:31
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit


Inca ceva: imi poate spune cineva (stiu ca nu e topicul, dar este contextul), fara copy/paste, dar argumentat, care este pozitia BOR fata de ecumenism!

Pentru curiosi: eu am spus parerea mea la alt topic!

P.S. Interesant mi se pare ca desi mi-am spus parerea despre masonerie, atacurile la persoana continua in aceeasi directie, ma rog...poate nu toata lumea citeste toate postarile, se pare ca multi le citesc doar pe ultimele!
Reply With Quote
  #104  
Vechi 05.06.2007, 16:54:55
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Inca ceva: imi poate spune cineva (stiu ca nu e topicul, dar este contextul), fara copy/paste, dar argumentat, care este pozitia BOR fata de ecumenism!

Pentru curiosi: eu am spus parerea mea la alt topic!

P.S. Interesant mi se pare ca desi mi-am spus parerea despre masonerie, atacurile la persoana continua in aceeasi directie, ma rog...poate nu toata lumea citeste toate postarile, se pare ca multi le citesc doar pe ultimele!
Domnule,dar esti exasperant.Adica la tine dovezi inseamna ce ti se pare tie si ce crezi tu?Dovezile reprezinta martori,materiale audio,video,scrise care sa sustina o afirmatie.Asta ca sa inveti si tu ce sunt dovezile,din care ti-am dat destule si pe care tu le-ai contestat.Adica ce vrei sa zici,ca daca eu de exemplu am fost in templul masonic si l-am vazut acolo pe un ierarh ortodox,inseamna ca tu automat o sa ma crezi?Asta e dovada?Pai asa poate spune oricine orice,cum faci tu,fara sa aduci dovezi,ci parerile tale,si pe urma culmea,ne acuzi pe noi,ce aducem dovezi,ca nu avem dovezi...sau ca nu sunt bune!Dar cate de imbecili ne crezi domnule?Du-te si joaca-te cu altcineva ca aici ti s-a infundat!Retrage-te pana nu devii persoana non-grata,dupa cum ti-am mai zis,dar vad ca nu asculti.
Reply With Quote
  #105  
Vechi 05.06.2007, 17:05:58
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Citat:
În prealabil postat de Mirean
Inca ceva: imi poate spune cineva (stiu ca nu e topicul, dar este contextul), fara copy/paste, dar argumentat, care este pozitia BOR fata de ecumenism!

Pentru curiosi: eu am spus parerea mea la alt topic!

P.S. Interesant mi se pare ca desi mi-am spus parerea despre masonerie, atacurile la persoana continua in aceeasi directie, ma rog...poate nu toata lumea citeste toate postarile, se pare ca multi le citesc doar pe ultimele!
Domnule,dar esti exasperant.Adica la tine dovezi inseamna ce ti se pare tie si ce crezi tu?Dovezile reprezinta martori,materiale audio,video,scrise care sa sustina o afirmatie.Asta ca sa inveti si tu ce sunt dovezile,din care ti-am dat destule si pe care tu le-ai contestat.Adica ce vrei sa zici,ca daca eu de exemplu am fost in templul masonic si l-am vazut acolo pe un ierarh ortodox,inseamna ca tu automat o sa ma crezi?Asta e dovada?Pai asa poate spune oricine orice,cum faci tu,fara sa aduci dovezi,ci parerile tale,si pe urma culmea,ne acuzi pe noi,ce aducem dovezi,ca nu avem dovezi...sau ca nu sunt bune!Dar cate de imbecili ne crezi domnule?Du-te si joaca-te cu altcineva ca aici ti s-a infundat!Retrage-te pana nu devii persoana non-grata,dupa cum ti-am mai zis,dar vad ca nu asculti.
Papusel, daca citesti "parerea mea" vei vedea ca este argumentata cu declaratiile OFICIALE ale unor ierarhi!

Inca ceva, si cel in "slujba" caruia esti, desi face pe clericul, este vestit pentru limbajul lui violent!
Reply With Quote
  #106  
Vechi 05.06.2007, 17:16:09
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Citat:
În prealabil postat de Mirean
Inca ceva: imi poate spune cineva (stiu ca nu e topicul, dar este contextul), fara copy/paste, dar argumentat, care este pozitia BOR fata de ecumenism!

Pentru curiosi: eu am spus parerea mea la alt topic!

P.S. Interesant mi se pare ca desi mi-am spus parerea despre masonerie, atacurile la persoana continua in aceeasi directie, ma rog...poate nu toata lumea citeste toate postarile, se pare ca multi le citesc doar pe ultimele!
Domnule,dar esti exasperant.Adica la tine dovezi inseamna ce ti se pare tie si ce crezi tu?Dovezile reprezinta martori,materiale audio,video,scrise care sa sustina o afirmatie.Asta ca sa inveti si tu ce sunt dovezile,din care ti-am dat destule si pe care tu le-ai contestat.Adica ce vrei sa zici,ca daca eu de exemplu am fost in templul masonic si l-am vazut acolo pe un ierarh ortodox,inseamna ca tu automat o sa ma crezi?Asta e dovada?Pai asa poate spune oricine orice,cum faci tu,fara sa aduci dovezi,ci parerile tale,si pe urma culmea,ne acuzi pe noi,ce aducem dovezi,ca nu avem dovezi...sau ca nu sunt bune!Dar cate de imbecili ne crezi domnule?Du-te si joaca-te cu altcineva ca aici ti s-a infundat!Retrage-te pana nu devii persoana non-grata,dupa cum ti-am mai zis,dar vad ca nu asculti.
Sa ma retrag, acum, cand incep sa dau pe fata jocul vostru murdar, de lupi in blana de oaie? Oare de ce te-ai infuriat asa tare? Pentru ca ti-am spus de ascultarea fata de ierarhi? Pentru ca am spus sa nu acuzi fara dovezi? pentru ca ti-am demosnbtrat ca nu stii despre ce vorbesti? sau pentru ca, de fapt, nu cunosti pozitia BOR fata de ecumenism?

Persoana non-grata...cina ma declara? TU? Voi? Voi care contestati intregul Sf. Sinod? Ma faci sa rad amar, amice... Nu vezi ca nu faci fata unei discutii simple in care ti-am cerut numai sa argumentezi ce ai spus (un lucru de bun-simt), la fel cum argumenteaza majoritatea celor care posteaza pe forum.

"Dovezile reprezinta martori,materiale audio,video,scrise care sa sustina o afirmatie." - ai spus tu. Amice nu ai prezentat decat o amarata de poza despre care nu ai stiut de unde este! Culmea toti ierarhii participasera la eveniment! Apoi ai postat un link sustinand ca toti ierarhii su studii "in afara" sunt ecumenisti. Ulterior ai spus ca ecumenistii sunt ertici! Asadar ierarhii sunt eretici... Ce vrei sa faci, amice, sa schimbi sinodul? Te consideri atat de cultivat d.p.v. teologic incat sa ii contesti? Sincer: nici nu pari, nici nu esti!

Asa ca ajusteaza-ti discursul!
Reply With Quote
  #107  
Vechi 05.06.2007, 17:17:30
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Inca ceva: imi poate spune cineva (stiu ca nu e topicul, dar este contextul), fara copy/paste, dar argumentat, care este pozitia BOR fata de ecumenism!

Pentru curiosi: eu am spus parerea mea la alt topic!

P.S. Interesant mi se pare ca desi mi-am spus parerea despre masonerie, atacurile la persoana continua in aceeasi directie, ma rog...poate nu toata lumea citeste toate postarile, se pare ca multi le citesc doar pe ultimele!
"pasarica muta-tzi cuibul si te du" ai vrea tu domnule Mirean, si numai pentru faptul ca prea te ataci la persoana, de aia sa plec?, poi cine anume te ataca la persoana pe domnia ta? Marius? eu te atac doar la situatziile de pasari hashaite ca astea stiu mai mult doar sa ciripeasca... si nici macar acolo nu te atac fiindca fauna pasaristica este atat de diversa incat ash obosi prea repede sa dau exemple:
-ciocarlanul, pasarea colibri, papagalul ara, flamingul, batlanul, cocorelul, pupaza, ..., sau gaina beata adica asha cum ajung eu daca mai stau de vorba cu fazani ca domnia ta...

poi ce explicatzii doresti? si ceri sa-tzi zic eu unde ai greshit? poi tzi-am zis... dar domnia ta nu pricepe si iar cere explicatzii si iar tzi-am zis si iar cere explicatzii... poi ia uitat-te dumneata daca nu tzi-am explicat cum sta treaba cu masonii si ecumenishtii... eu tzi-am explicat cum m-am priceput... dar dumneata nu si nu si iar ceri explicatzii... poi asha o s-o lungim pana maine si deseara incepe un concert de balta, ca se face seara si toate broscutzele incep sa cante mai ceva ca pasarelele... dumitale.

acum te rog sa nu te apuci si sa treci la fauna de pe balta... sau mai rau ca te aude licuriciul al batran si te prinde ca i-ai furat expresia...:)

:sleep::sleep::sleep::sleep::sleep:

:dozingoff:
Reply With Quote
  #108  
Vechi 05.06.2007, 17:23:06
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Domnule MIREAN,sa ne intelegem.Linkul spre Sinod l-am explicat,nu?Da.Ca tu ai pierderi instantanee si absolut deloc intamplatoare de memorie spun multe despre tine.De asemenea,am mai spus ca NU ma intereseaza unde au fost facute pozele,ci faptul ca AU FOST FACUTE,nu?Da.Cat despre succesiunea la scaunul patriarhal,vezi ca am explicat si aici,ma refeream la cazul de suplinire NU de ocupare directa a acestuia de catre mitropolitul Moldovei.Inca ceva,ca eu sa fiu lupusor sau cum vrei ar trebui sa am o functie inalta in B.O.R sau sa fiu macar preot ceva,nu crezi?Te contrazici singur,plus ca n-ai argumentat niciodata pozitia ta,deci TU MINTI!Ceilalti pot sa aduca N dovezi,nu conteaza,numai parerea ta e buna ca asa vrei tu.Asa ca mai gandeste-te cine sminteste si provoaca discutii contradictorii.

P.S.Sa nu uit,deci din ce grupare pseudoortodoxa fac parte,ca n-am inteles...a,da,si ce dovezi ai,ca nu te cred.Asa cum tu nu crezi dovezi ale calugarilor si ierarhilor antiecumenisti,cu atat mai putin sa ai pretentia ca o sa cred eu niste fituici de ziare,scrise pe interese si multe FARA DOVEZI,dovezile pe care atata le invoci si iti sunt atat de dragi.Eu nu cred nimic din ce zici tu,m-am lamurit cu "sinceritatea" ta.
Papusel, am inteles: tu nu crezi decat ce crezi tu! In acest caz m-am lamurit....
Reply With Quote
  #109  
Vechi 05.06.2007, 17:23:34
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Citat:
În prealabil postat de Mirean
Inca ceva: imi poate spune cineva (stiu ca nu e topicul, dar este contextul), fara copy/paste, dar argumentat, care este pozitia BOR fata de ecumenism!

Pentru curiosi: eu am spus parerea mea la alt topic!

P.S. Interesant mi se pare ca desi mi-am spus parerea despre masonerie, atacurile la persoana continua in aceeasi directie, ma rog...poate nu toata lumea citeste toate postarile, se pare ca multi le citesc doar pe ultimele!
Domnule,dar esti exasperant.Adica la tine dovezi inseamna ce ti se pare tie si ce crezi tu?Dovezile reprezinta martori,materiale audio,video,scrise care sa sustina o afirmatie.Asta ca sa inveti si tu ce sunt dovezile,din care ti-am dat destule si pe care tu le-ai contestat.Adica ce vrei sa zici,ca daca eu de exemplu am fost in templul masonic si l-am vazut acolo pe un ierarh ortodox,inseamna ca tu automat o sa ma crezi?Asta e dovada?Pai asa poate spune oricine orice,cum faci tu,fara sa aduci dovezi,ci parerile tale,si pe urma culmea,ne acuzi pe noi,ce aducem dovezi,ca nu avem dovezi...sau ca nu sunt bune!Dar cate de imbecili ne crezi domnule?Du-te si joaca-te cu altcineva ca aici ti s-a infundat!Retrage-te pana nu devii persoana non-grata,dupa cum ti-am mai zis,dar vad ca nu asculti.
Papusel, daca citesti "parerea mea" vei vedea ca este argumentata cu declaratiile OFICIALE ale unor ierarhi!

Inca ceva, si cel in "slujba" caruia esti, desi face pe clericul, este vestit pentru limbajul lui violent!
Deci eu nu mai ma joc...adica ai descoperit cine e "stapanul" meu?Nu se poate asa ceva,imi dau demisia...daca nu te pune pe tine detectiv-sef!In schimb,cred ca e clar cine e stapanul tau...Domnule,daca tu contesti conspiratia masonica mondiala,din care face parte si infiltrarea lor in Biserica si ecumenismul,poti sa mergi la culcare.Somn usor.

P.S.Deci acum serios,cine e "stapanul" meu?...ca sa stiu si eu!
Reply With Quote
  #110  
Vechi 05.06.2007, 17:25:23
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi
Citat:
În prealabil postat de Mirean
Inca ceva: imi poate spune cineva (stiu ca nu e topicul, dar este contextul), fara copy/paste, dar argumentat, care este pozitia BOR fata de ecumenism!

Pentru curiosi: eu am spus parerea mea la alt topic!

P.S. Interesant mi se pare ca desi mi-am spus parerea despre masonerie, atacurile la persoana continua in aceeasi directie, ma rog...poate nu toata lumea citeste toate postarile, se pare ca multi le citesc doar pe ultimele!
"pasarica muta-tzi cuibul si te du" ai vrea tu domnule Mirean, si numai pentru faptul ca prea te ataci la persoana, de aia sa plec?, poi cine anume te ataca la persoana pe domnia ta? Marius? eu te atac doar la situatziile de pasari hashaite ca astea stiu mai mult doar sa ciripeasca... si nici macar acolo nu te atac fiindca fauna pasaristica este atat de diversa incat ash obosi prea repede sa dau exemple:
-ciocarlanul, pasarea colibri, papagalul ara, flamingul, batlanul, cocorelul, pupaza, ..., sau gaina beata adica asha cum ajung eu daca mai stau de vorba cu fazani ca domnia ta...

poi ce explicatzii doresti? si ceri sa-tzi zic eu unde ai greshit? poi tzi-am zis... dar domnia ta nu pricepe si iar cere explicatzii si iar tzi-am zis si iar cere explicatzii... poi ia uitat-te dumneata daca nu tzi-am explicat cum sta treaba cu masonii si ecumenishtii... eu tzi-am explicat cum m-am priceput... dar dumneata nu si nu si iar ceri explicatzii... poi asha o s-o lungim pana maine si deseara incepe un concert de balta, ca se face seara si toate broscutzele incep sa cante mai ceva ca pasarelele... dumitale.

acum te rog sa nu te apuci si sa treci la fauna de pe balta... sau mai rau ca te aude licuriciul al batran si te prinde ca i-ai furat expresia...:)

:sleep::sleep::sleep::sleep::sleep:

:dozingoff:
Prtietene, cu respect, incerci sa faci pe jovialul dar...iar esti incoerent!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Franz Bardon despre masonerie ChEoPs Generalitati 1 15.02.2010 18:50:27
citate de Tutea despre revolutii si masonerie camidece Generalitati 5 14.09.2009 11:06:44