Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1181  
Vechi 07.02.2017, 18:46:24
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Un deputat USR a fost bruscat, marți, de câțiva parlamentari PSD, pentru că îi filma cu telefonul, după ce aceștia au ieșit din sala de plen în timpul discursului președintelui Klaus Iohannis. Deputatul a declarat pentru MEDIAFAX, că a fost îmbrâncit și înjurat, pe holul Parlamentului, de mai mulți colegi din majoritatea parlamentară. Deputatul PSD Andreea Cosma respinge acuzațiile.

Deputatul USR Iulian Bulai a declarat, marți, pentru MEDIAFAX, că a fost îmbrâncit și înjurat, pe holul Parlamentului, de mai mulți colegi din majoritatea parlamentară deranjați că sunt filmați după ce au ieșit din plen la discursul lui Klaus Iohannis,deputatul PSD Andreea Cosma respinge acuzațiile.

"Este din păcate un gest regretabil. Nu o să comentez foarte mult această situație. A avut loc agresarea unui coleg deputat, Iulian Bulai, de mai mulți colegi ai majorității, deranjați de faptul că erau filmați. Au considerat că este o exprimare civică să îl înghesuie și să îl agreseze. Este regretabil pentru Parlamentul României unde armele ar trebui să fie gesturile politice și cuvintele, în nici un caz busculada și împingerea fizică", a declarat purtătorul de cuvânt al USR, Dan Barna.

Deputatul USR Iulian Bulai, a declarat, pentru MEDIAFAX, că printre aleșii care l-au agersat se numără, fiica baronului de Prahova, Andreea Cosma, deputat PSD, senatorul PSD Tit Brăiloiu și deputatul ALDE Damian Florea.

Aleșii de la putere au fost deranjați de faptul că deputatul USR transmitea live, pe Facebook, ieșirea din plen a majorității parlamentare la discursul președintelui Klaus Iohannis, anterior acesta transmițând și o parte din discursul președintelui.

Contactată de MEDIAFAX, deputatul PSD Andreea Cosma a declarat că i-a "vorbit frumos" deputatului USR, nu l-a îmbrâncit și nici nu l-a înjurat pe Iulian Bulai, refuzând să comenteze gesturile colegilor săi și precizând că s-a reîntors în sală.

"Mi-e greu să cred că cei de la USR au impresia că o femeie poate să agreseze un bărbat", a spus Andreea Cosma, pentru MEDIAFAX.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #1182  
Vechi 07.02.2017, 18:46:47
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

E tare. Te duci sa-i provoci pe aia si apoi ii acuzi ca-s golani ? Pai Iohannis ce e ? Nu-i tot golan ? Ca despre aia stiam ca nu au 7 ani de acasa dar cu ce-i diferit borfasul ala care a vorbit azi in parlament ? :)

Iar despre Gotiu - asa au patit toti care au dormit pe acolo. Daca ne-am indignat cand au adormit altii, de ce l-am scuti pe el de critici ? Sau de ce nu l-ar filma nimeni ? Cu ce-i mai breaz Gotiu ala de trebuie protejat ? Pe mine nu ma doare, din partea mea sa doarma non stop, dar nu-mi place ca va aud ca vreti politicieni altfel si vedem ca tot oameni fara 7 ani de acasa trimitem acolo. De fapt vreti oameni cam de aceeasi calitate, dar sa fie borfasii vostri. :)
Reply With Quote
  #1183  
Vechi 07.02.2017, 18:47:15
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

La rândul său, Iulian Bulai susține că social-democrata "a fost acolo până în ultimul moment".

Fiica lui Mircea Cosma, fost președinte PSD Prahova, a ajuns în Parlament, după ce doi deputați au renuțat la mandate.

Știre Inițială

Un deputat USR a fost bruscat, marți, de câțiva parlamentari PSD, pentru că îi filma cu telefonul, după ce aceștia au ieșit din sala de plen în timpul discursului președintelui Klaus Iohannis.

"Parlamentarii PSD au ieșit din sală. Așa se comportă oamenii care nu suportă adevarul", a fost comentariul deputatului USR Iulian Bulai.

El a transmis live pe Facebook imagini cu parlamentarii social-democrați aflați pe holul de lângă sala de plen a Camerei Deputaților, unde se desfășoară ședințele comune ale celor două Camere ale Legislativului.

La un moment dat, potrivit imaginilor postate pe Facebook, o parte dintre parlamentarii PSD l-au bruscat pe deputatul USR.

"Am fost bruscat de cei din PSD în holul Palatul Parlamentului. Regret acest comportament al colegilor deputați. Sper ca cei care au votat ca ei să fie în parlament să vadă ce au trimis. E regretabil, lupta mea pentru o administrație corectă continuă", a scris după incident Iulian Bulai.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #1184  
Vechi 07.02.2017, 18:52:02
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

L-au bruscat pesedistii rai care n-au stat cu mainile la spate sa-i interogheze ala.
Eu zic ca e rost de un miting, eu asta as face in locul vostru. Pe useristi nu trebuie sa-i atinga nimeni nici cu o floare. Trebuie sa stea toti cuminti si sa taca in timp ce useristul ii cearta ca in loc sa stea sa asculte ce spune dirigintele, au parasit sala. :)
Reply With Quote
  #1185  
Vechi 07.02.2017, 18:57:12
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
E tare. Te duci sa-i provoci pe aia si apoi ii acuzi ca-s golani ? Pai Iohannis ce e ? Nu-i tot golan ? Ca despre aia stiam ca nu au 7 ani de acasa dar cu ce-i diferit borfasul ala care a vorbit azi in parlament ? :)
E greu să-ți explic, pentru că împărtășești cu ei aceeași manieră de a te raporta la alții. O mustrare aspră se cade să fie făcută de către președinte tocmai pentru că are această funcție. A te exprima golănește este cu totul altceva, însă.


Citat:
Iar despre Gotiu - asa au patit toti care au dormit pe acolo. Daca ne-am indignat cand au adormit altii, de ce l-am scuti pe el de critici ? Sau de ce nu l-ar filma nimeni ? Cu ce-i mai breaz Gotiu ala de trebuie protejat ?
Nu trebuie protejat (de altfel, nici nu-l simpatizez), toți trebuie să beneficieze de același tratament din partea presei. Faptul că fotoliile din parlament trag la somn se cunoaște încă din 90, când am avut parte de primele astfel de imagini.

Citat:
Pe mine nu ma doare, din partea mea sa doarma non stop, dar nu-mi place ca va aud ca vreti politicieni altfel si vedem ca tot oameni fara 7 ani de acasa trimitem acolo. De fapt vreti oameni cam de aceeasi calitate, dar sa fie borfasii vostri. :)
Faptul că i-au filmat, asta le reproșezi?
__________________
Știu, vom muri. Dar cîtă splendoare! (Daniel Turcea)
Reply With Quote
  #1186  
Vechi 07.02.2017, 18:57:45
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Mai are si nume de comisar sovietic ala - Bulai. Pe bune voi nu sunteti normali. Adica daca nu vreau sa particip la o chestie si ies afara, vine unul dupa mine si incepe sa ma intrebe pe un ton de sef de post de la tara : "de ce pleci ? nu suporti adevarul ? "
Si eu daca-i zic sa plece sau chiar daca il imping, cica eu sunt vinovat, nu ala ca in loc sa-si vada de treaba, se crede mare ziarist. Pai eu ii spargeam nasul, nu-i ziceam doar sa plece. :)
Reply With Quote
  #1187  
Vechi 07.02.2017, 19:00:06
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
E greu să-ți explic, pentru că împărtășești cu ei aceeași manieră de a te raporta la alții. O mustrare aspră se cade să fie făcută de către președinte tocmai pentru că are această funcție. A te exprima golănește este cu totul altceva, însă.

Pai e dreptul tau sa consideri aia o mustrare aspra. E dreptul alora care au iesit sa creada ca Iohannis, daca vrea sa mustre pe cineva sa o mustre pe madam Carmen acasa, nu pe ei si sa iasa din sala.
De unde ideea asta ca te poti duce la un om enervat si sa-l intrebi pe tonul ala de militian : de ce nu stai ? te supara adevarul ?
Chiar nu mai aveti nimic in cap ?
Reply With Quote
  #1188  
Vechi 07.02.2017, 19:07:18
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Cum a fost acoperit discursul lui Iohannis de televiziunile obiective - Obiectivul Realitatea si Obiectivul Digi :)

Reply With Quote
  #1189  
Vechi 07.02.2017, 19:14:54
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Nu mă miră că iuliu se simte deranjat; în fond, ce a făcut Președintele a fost să le bată obrazul ordinarilor de la PSD, și s-o fi simțit și el vizat prin contagiune :)

Asta, pe lângă frustrările acumulate: l-a votat pe micky mouse, micky și-a luat-o de la Klaus; a susținut dreptul infractorului dragnea de a se dezincrimina singur, au ieșit oamenii în stradă și i-au spus că asta nu se poate.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #1190  
Vechi 07.02.2017, 19:16:39
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Nu mă miră că iuliu se simte deranjat; în fond, ce a făcut Președintele a fost să le bată obrazul ordinarilor de la PSD, și s-o fi simțit și el vizat prin contagiune :)

Asta, pe lângă frustrările acumulate: l-a votat pe micky mouse, micky și-a luat-o de la Klaus; a susținut dreptul infractorului dragnea de a se dezincrimina singur, au ieșit oamenii în stradă și i-au spus că asta nu se poate.
Pai de aia te simti si tu deranjat. Ca eu ii bat obrazul ordinarului de la Cotroceni si te-oi simti si tu vizat prin contagiune.
Reply With Quote
Răspunde