Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 16.02.2011, 17:33:43
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de I.Calin Vezi mesajul
NU dau slavă, nu agreez nimic, dacă dorești să mă preabineînțelegi, singura constantă din viața mea e creștin ortodoxia. Restul..., mai povestesc și eu că de', toți trăim și ne "încântă" binefacerile vieții.

Doamne ajută!

P.S. Din nefericire, știu ce înseamnă PCR, știu ce înseamnă Legiunea Arhanghelului Mihail (Garda de Fier), știu ce înseamnă și democrațiile de astăzi (P soc dem, P nat lib, P dem lib, P pop, P și alte P, meseria, cesă-i faci). Dar asta nu e important. Un om care gândește liber nu rămâne sclavul niciunei idei care nu are legătură cu eternitatea. (Te-ai prins ce băiat inteligent mă făcui deodată). Și acolo, adică în domeniul credinței, care va să zică, prefer să fiu rob, sclav, bigot, habotnic, dobitoc sau cum or mai vrea unii să mă numească.
Nu te-ai facut baiat destept, raspunsul te consacra astfel...Poate am interpretat eu prea repezit ce scrisesesi...
Reply With Quote
  #132  
Vechi 16.02.2011, 18:11:43
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Melissa
citat
PS- nu am personal nimic cu ungurii,daramite cu romanii ,fie ei si moldoveni.Fiecare zona are plusurile si minusurile ei.(dar parca in Moldova sunt mai multe minusuri- te tachinez )


In orice banc, exista un sambure de adevar...
oare de e rana mare, trebuie ca toma cel necredincios sa mai pui si mnetale degetul in rana si sa il rasucesti discret?sau vrei cu orsi-ce risc chear de a supara pe Dumnezeu sa ti cu [ursu'] .atentie la minele antipersonal pe unde calci e plin de ele.
Reply With Quote
  #133  
Vechi 16.02.2011, 18:25:30
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Care este asemanarea intre un OZN si o blonda desteapta ?
Raspuns: Tot auzi de ele, dar nu le vezi niciodata.

PS- sunt blonda si nu ma simt nici lovita,nici jignita,din contra, ador bancurile cu blonde! ( poate pentru ca nu le inteleg )
Deci hai sa nu dramatizam, ca nu e cazul.Vorba lui Mihnea :
rar se intimpla ca cineva ce a gresit intentionat pe acest forum sa recunoasca si sa isi ceara iertare ca si Dumnezeu sa il ierte.amu brusc,instantaneu si dintro-data ma trezesc constipat la indicatia cuiva ca asa a zis mihnea.mirate domle ce turnura au luat lucrurile,hm.
Reply With Quote
  #134  
Vechi 16.02.2011, 19:18:50
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
ps. ma intreb si eu asa..un bun crestin cum poate da slava cuiva cu idei de genul legionarilor, sprijinitori ai holocaustului? Sa ne ierte pe toti Dumnezeu.....
Care holocaust? Ăla mincinos în care au murit cam maximum 10.000 de evrei?

Poate ar trebui să uiți de minciunil scornite de jidani și să te uiți la adevăratul holocaust, cel în care au murit peste 100 de milioane de oameni (majoritatea creștini), cauzat de fiara bolșevică a comunismului jidovesc.

Ai mare grijă că vorbim aici de un Sfânt !
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #135  
Vechi 16.02.2011, 19:29:15
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Care holocaust? Ăla mincinos în care au murit cam maximum 10.000 de evrei?

Poate ar trebui să uiți de minciunil scornite de jidani și să te uiți la adevăratul holocaust, cel în care au murit peste 100 de milioane de oameni (majoritatea creștini), cauzat de fiara bolșevică a comunismului jidovesc.

Ai mare grijă că vorbim aici de un Sfânt !
Sa te ierte Dumnezeu !
Reply With Quote
  #136  
Vechi 16.02.2011, 19:32:47
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
oare de e rana mare, trebuie ca toma cel necredincios sa mai pui si mnetale degetul in rana si sa il rasucesti discret?sau vrei cu orsi-ce risc chear de a supara pe Dumnezeu sa ti cu [ursu'] .atentie la minele antipersonal pe unde calci e plin de ele.
Uite , chiar NU gandisem asa...dar fiecare interpreteaza dupa sufletul talantului sau....Cat despre mine....lasa tu...ca le stiu detecta,iar Domnul sigur imi cunoaste sufletul.. ..Cat despre ce cred oamenii....cand il am pe El in inima , zau nu mai conteaza ! Dumnezeu sa ne ierte pe toti !
Reply With Quote
  #137  
Vechi 16.02.2011, 19:48:24
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Sa te ierte Dumnezeu !
Așa, tare creștinească atitudine ! Să te ierte Dumnezeu că spui adevărul. Să te ierte Dumnezeu că nu asculți de minciuni. Să te ierte Dumnezeu că ești hotărât în loc să fii molâu. Să te ierte Dumnezeu că spui că negru-i negru și nu alb.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #138  
Vechi 16.02.2011, 19:54:48
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Smile

Repet doar atat : sa te ierte Dumnezeu, ca daca gresesc eu...El imi stie fiecare ungher din suflet si stiu ca ma intelege si iarta....

ps holocaustul a existat si oricat si-ar dori cineva sa il conteste , efectiv nu va reusi niciodata!
Reply With Quote
  #139  
Vechi 16.02.2011, 19:58:20
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Repet doar atat : sa te ierte Dumnezeu, ca daca gresesc eu...El imi stie fiecare ungher din suflet si stiu ca ma intelege si iarta....

ps holocaustul a existat si oricat si-ar dori cineva sa il conteste , efectiv nu va reusi niciodata!
Am zis eu că nu există? Există normal, dar numărul real de victime nu-i nicidecum același cu minciunile propagate de masoni și jidani.

Ca întotdeauna, tu (ca mulți alții de altfel) îmi iei ideea și o amplifici spre extrem, în loc să o iei ca atare.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #140  
Vechi 16.02.2011, 20:05:37
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Unhappy

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Am zis eu că nu există? Există normal, dar numărul real de victime nu-i nicidecum același cu minciunile propagate de masoni și jidani.

Ca întotdeauna, tu (ca mulți alții de altfel) îmi iei ideea și o amplifici spre extrem, în loc să o iei ca atare.
Dragul meu au fost , si au fost nepermis de multi...EVREI....ucisi in vremurile cele tulburi....Au disparut familii intregi....crede-ma....Oricum stiu ca desi crestin....nu ii agreezi..Pacat, sunt oameni si ei...
Reply With Quote
Răspunde