Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 19.10.2009, 18:18:11
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Cine a postat aceea cu femeia care dupa ce s-a culcat cu un barbat prima data mosteneste ulterior la copii sai facuti cu alt barbat nu stiu ce e extrem de absurda .
Foarte probabil aceste cercetari si concluzii au fost trase de savanti de religie musulmana adica de religia Satanei.Inspirati de duhurile rele normal.
Asa ca nu e de mirare concluzia absurda la care au ajuns.
Iar chestia cu calul si zebra este si mai absurda si foarte neadevarata.(nu imi dau seama cum au putut sa imperecheze o iapa cu o zebra ca in mod normal nu se imperecheaza.)
E contrazisa usor de verificat la pisici.
Luati o pisica alba imperechiati-o cu un pisoi negru prima data si o sa iasa pui negri si/sau albi si/sau alb cu negru.
Dupa ce ii termina de crescut pe aceia imperechiati-o cu un pisoi alb si vedeti ca o sa iasa numai pui albi.
La fel si cu vacile si cu alte animale.

Last edited by mihailt; 19.10.2009 at 18:20:47.
  #142  
Vechi 19.10.2009, 18:24:13
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Cine a postat aceea cu femeia care dupa ce s-a culcat cu un barbat prima data mosteneste ulterior la copii sai facuti cu alt barbat nu stiu ce e extrem de absurda .
Foarte probabil aceste cercetari si concluzii au fost trase de savanti de religie musulmana adica de religia Satanei.Inspirati de duhurile rele normal.
Asa ca nu e de mirare concluzia absurda la care au ajuns.
Iar chestia cu calul si zebra este si mai absurda si foarte neadevarata.(nu imi dau seama cum au putut sa imperecheze o iapa cu o zebra ca in mod normal nu se imperecheaza.)
E contrazisa usor de verificat la pisici.
Luati o pisica alba imperechiati-o cu un pisoi negru prima data si o sa iasa pui negri si/sau albi si/sau alb cu negru.
Dupa ce ii termina de crescut pe aceia imperechiati-o cu un pisoi alb si vedeti ca o sa iasa numai pui albi.
La fel si cu vacile si cu alte animale.
Da, si eu cred ca cei care cred in aceasta teorie trebuie sa o verifice...succes!
  #143  
Vechi 19.10.2009, 19:04:04
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Totusi, intre o femeie tandra, care sa raspunda la atractia pe care barbatul o simte pentru ea, nu inseamna de loc o femeie devoratoare si posesiva!
Nu prea cred ca barbatii isi doresc astfel de femei, nici chiar 'fustangiii'; barbatilor le place cred chiar mai putin decat femeilor sa aiba o relatie posesiva (in care ei sa fie obiectul).
Of ,mai Fany, desi am o parere in general buna despre tine noi mai mereu scapam esentialul printre degete delectindu-ne sau confruntindu-ne cu extremele nu totodeauna semnificative. Sti ca in orice cintec ,care de regula are la baza o poezie,dupa fiecare strofa urmeaza un refren care este diferit ca ritm si idee/mesaj decit strofa precedenta... si tot asa se succed ba o strofa ,ba un refren pina se termina piesa. Uneori (dar mai ales la unii)asa este si in intimitate : frumos, poezie, cald, calm,vis,tandrete(cum bine ai spus si sunt de acord)afundare in senzual ,in eros...Ei ,atunci cind vine erosul este ca si cind in cintec vine refrenul . Ce nu intelegi, esti adulta si mai ales femeie ,adica mai capacitiva sentimental si senzual decit un barbat ,care oricit ar fi de ,,sensibil" tot mai ramine un pic din ,,topor" fata de ,,ea". Dar haideti sa nu deschidem cutia Pandorei ca nu stim ce poate iesi din ea !
Nu mai fa pa chinezul ...ca nu-ti iese grozav !Aoleu !!!!

De data aceasta nu mai sunt de acord cu Sergiu, am alte pareri : barbatul este cerebral prin facere,mai simplu sentimental (nu asa meandruos sau complicat ca femeia)si mai greu sa fie rupt din rational in intimitate ,pe cita vreme femeia este grozav de amanuntita sentimental ,capabila de multe nuante,multe trairi asa incit atunci cind este dusa la sublim o ,,pierzi"...se rupe de realitate...este in stele ! Ea este predominent sentimentala si nu cerebrala . Mai sunt acum in timpul din urma cele care nu mai vor sa fie tratate cu menajamente, cu gingasie ,cu protectie manierala,sa le fie sarutate mina si sa fie favorizate circumstantial ci vor sa fie egalele barbatilor intr-un sens numai de ele stiute ; vor sa fie tractoriste, soferite, buldozeriste,minerite, politiste, tanchiste in armata,body-guard, Karatiste,culturiste,halterofile,boxerite,tobosare prin trupe ,sefe de partide politice,primarite, managere de concerne bancare si dumnezeu mai stie ce aiureala. Cu toate acestea eu cred ca nu acestea sunt majoritatea ! Doamne, ce noroc !

Last edited by zaharia_2009; 19.10.2009 at 19:11:34.
  #144  
Vechi 19.10.2009, 19:24:57
caminaris's Avatar
caminaris caminaris is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2009
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru caminaris
Implicit

Citat:
În prealabil postat de inkognito Vezi mesajul
stimati vizitatori ai forumuluias dori sa aflu pozitia Dvs, daca vi s-ar intimpla (-t) ca domnisoare cu care incepeti sa aveti o relatie, v-ar spune ca si-a pierdut virginitatea cu prietenul ei precedent?
va multumesc anticipat.
Bine dar virginitatea este importanta numai la fete? De unde pana unde ideea asta? Barbatul care vrea musai sa se insoare cu o virgina trebuie sa fie el, in primul rand, virgin. Abia apoi sa aibe pretentii de la altii (altele).
Si daca te indragostesti de o persoana si afli ca nu e virgina renunti la ea???
Atunci frate, scuza-ma, dar inseamna ca n-o iubesti.
Sa dau un exemplu sugestiv: poti gasi o fata virgina, care intruneste toate calitatile unei partide bune, iar dupa casatorie sa te dai cu capul de pereti ca n-ai cascat ochii mai mari inainte sa te casatoresti. Motivul? Era virgina nu pentru ca isi dorea ea sa se pastreze pentru un eventual sot sau nu din motive religioase, ci din cu totul alte motive: ori parinti foarte stricti ori mandria de a fi altfel decat celelalte ori lipsa ocaziilor de a pacatui ori cine stie ce alt motiv curios.
Asa ca nu virginitatea trebuie cautata ci inima calda, sufletul muiat de dragostea pentru aproapele, pacea interioara si, toate astea, alaturi de o credinta vie in Hristos.
Altceva: gandeste-te ca daca e o persoana buna la suflet, dar nu mai este virgina, e posibil sa fi cedat virginitatea ei tocmai din dragoste pentru un baiat in care si-a pus toate sperantele si care, apoi, i-a intors spatele, ranind-o!
Asa ca poate fi de o mie de ori mai buna (potrivita) decat o virgina!
E o zicala: la pomul laudat sa nu te duci cu sacul!
__________________
Doamne ajuta!
  #145  
Vechi 20.10.2009, 06:10:31
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile bancuri

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Cine a postat aceea cu femeia care dupa ce s-a culcat cu un barbat prima data mosteneste ulterior la copii sai facuti cu alt barbat nu stiu ce, e extrem de absurda .
pai nu stiti, ca circula si un banc pe tema asta... l-am cautat prin mail-uri dar nu l-am gasit, asa ca vi-l zic pe scurt (desi nu e asa savuros ca in original):

un tip se duce la maternitate sa-si vada bebelusul nou nascut, care era cam negru si nu prea ii semana. pana sa apuce el sa intrebe ceva, nevasta ii spune pai sa vezi draga, ca din cauza ca nu stiu ce chestii mancase ea cand era mica, acestea acum s-au impregnat pe pielea copilului, care iesise negru.

sotul, foarte linistit dupa ce termina de ascultat povestea, da sa o sune pe maica-sa ca sa ii spuna si ei vestea ce mare... mama (soacra) il lasa sa povesteasca tot, dupa care ii zice: stii, si eu tie cand erai mic ti-am dat sa mananci lapte de vaca, dar nu ma gandeam ca o sa iasa un bou !
  #146  
Vechi 20.10.2009, 08:12:36
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Probabil pe undeva sensul virginitatii se pierde in filosofia complicata a zilelor noastre. Cand spun "virgin/a", ar trebui sa inteleg un ansamblu de factori care au dus sau duc la etichetarea acestei insusiri. Din pacate va asigur ca lucrurile stau uneori cu totul altfel. Am intalnit tanara (23 de ani) care era decisa sa se pastreze virgina pentru sotul ei (in acea perioada avea un prieten cu care spera sa se casatoreasca intr-o zi, dar la cate ii facea, presupun ca intre timp individul s-a razgandit), si care chiar daca era virgina pe undeva pe... jos, avea o placere nebuna sa experimenteze oral toate placerile. (Nu aruncati cu pietre ca nu am fost unul dintre subiecti, desi pentru o noapte am impartit acelasi pat - prin 2006 cred). In plus este celebru cazul lui Buzdugan, unde o sotie "credincioasa" ii propunea deacnului o partida de sex oral, in nici un caz normal fiindca nu vrea sa-si insele sotul!...
Abia acum inteleg de ce? De fapt era vorba de "amprenta" primului "intrat"!!! Bai ce prost sunt! Cum de nu mi-am dat seama?
  #147  
Vechi 20.10.2009, 09:03:10
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Am observat ca la acest subiect in cateva zile s-au umplut pagini intregi in timp ce la alte subiecte ,cum ar fi cele legate strict de ortodoxie se scrie foarte putin si laconic.
Vad ca se scrie si despre experiente personale din viata intima ,dar despre experiente personale legate de viata duhovniceasca nu scrie nimeni sau se scrie foarte putin.
E pacat sa transformam forumul un loc de barfa.
Ma iertati daca am suparat pe cineva.
Doamne ajuta !
  #148  
Vechi 20.10.2009, 11:32:35
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Probabil pe undeva sensul virginitatii se pierde in filosofia complicata a zilelor noastre. Cand spun "virgin/a", ar trebui sa inteleg un ansamblu de factori care au dus sau duc la etichetarea acestei insusiri. Din pacate va asigur ca lucrurile stau uneori cu totul altfel. Am intalnit tanara (23 de ani) care era .....
Era mai bine daca ne scuteai. Sincer.
Acest forum este pt cu totul alte discutii. Nu discutam aici cat de adanc este haul pacatului - unii din viata reala, altii din auzite stim deja acest lucru. Din pacate am deja idei despre cat de felurite pot fi pacatele. Si mai stiu si ca prostia si ignoranta pot produce tragedii daca lipseste credinta.
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
  #149  
Vechi 20.10.2009, 12:58:34
antoradoi's Avatar
antoradoi antoradoi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

[quote=pacatoasa;172966]Eu cred ca e important ca o femeie sa fie virgina inainte de casatorie. Însa acum saraca daca si a pierdut virginitatea nu inseamna ca nu e o fata buna. In numele iubirii multe fete isi pierd virginitatea, iar ceea ce parea o mare dragoste nu este...mi-e milă de ele si de aceea nu cred ca trebuie sa se tina cont de asta. Daca o iubesti, sunteti compatibili, aveti aceleasi principii de viata nu cred ca ar trebui sa conteze.

Insa eu cred ca atat baietii cat si fetele ar trebui sa se pazeasca si sa fie curati inainte de casatorie.

Sarcastic,as putea zice ca daca nu esti CAST la minte,nu poti fi cast nicicum.Astazi nu mai exista nimic SFINT.Fiecare inseala pe fiecare.Barbat sau femeie ,nu mai au frica de Dumnezeu,si nci rusine...
Dauna-zi aflu ca un student la Teologie,in virsta de 26 de ani ,a carui prietena -prieteni de 6 ani- este virgina,deci o pastra pt sine,se ducea zilnic la un Salon de Masaj Erotic,unde-si cheltuia banii,si energia.Saraca fata!Imi imaginez cita durere sa descopere ca omul pe care ea il iubea si pt care se pastra era un stricat la cap,in primul rind.
  #150  
Vechi 20.10.2009, 13:01:46
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
pai nu stiti, ca circula si un banc pe tema asta... l-am cautat prin mail-uri dar nu l-am gasit, asa ca vi-l zic pe scurt (desi nu e asa savuros ca in original):

un tip se duce la maternitate sa-si vada bebelusul nou nascut, care era cam negru si nu prea ii semana. pana sa apuce el sa intrebe ceva, nevasta ii spune pai sa vezi draga, ca din cauza ca nu stiu ce chestii mancase ea cand era mica, acestea acum s-au impregnat pe pielea copilului, care iesise negru.

sotul, foarte linistit dupa ce termina de ascultat povestea, da sa o sune pe maica-sa ca sa ii spuna si ei vestea ce mare... mama (soacra) il lasa sa povesteasca tot, dupa care ii zice: stii, si eu tie cand erai mic ti-am dat sa mananci lapte de vaca, dar nu ma gandeam ca o sa iasa un bou !
Nu mai pot de ras, cred ca e foarte dureros pentru o mama sa isi vada baiatul atat de ....
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Viitorul meu sot si prietena mea eudiana Nunta 67 11.06.2011 02:33:24
prietena penticostala ionell Generalitati 26 17.11.2010 10:35:27
prietena mea nu este fecioara livadarufelix Nunta 184 11.08.2010 20:47:30
ajutati-ma, sa ajut o prietena! maria_aura Secte si culte 37 12.03.2010 20:26:33