Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Pocainta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 28.11.2010, 00:06:16
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
Da,are dreptate,nu prea suntem dintre cei destepti..De fapt nici eu nu ascund asta :)
Eu ma gandeam ca un destept neingaduitor e destept cand... doarme...
Reply With Quote
  #142  
Vechi 28.11.2010, 00:28:11
arriel arriel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2009
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 164
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Eu ma gandeam ca un destept neingaduitor e destept cand... doarme...
Tu mereu faci lumea sa zambeasca?E un mare har sa stii...Si parerea mea e ca voi toti de aici sunteti destepti,cititi,culti,draguti,chiar si atunci cand "puneti la punct" pe cineva.
__________________
atunci cand ne alegem gandurile,ne alegem viitorul
Reply With Quote
  #143  
Vechi 28.11.2010, 00:43:03
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arriel Vezi mesajul
Tu mereu faci lumea sa zambeasca?E un mare har sa stii...Si parerea mea e ca voi toti de aici sunteti destepti,cititi,culti,draguti,chiar si atunci cand "puneti la punct" pe cineva.
Te-am facut sa zambesti? Si eu care ma gandeam ca te-ai speriat si te-ai ascuns dupa computator...
La tine e ceva nostim si inocent si chiar atunci cand spui o goanga, omului ii vine sa te pupe pe frunte... Ai un fond curat iar Doamne-Doamne o sa-ti dea pe masura. Sa ramai asa, te rog.
Reply With Quote
  #144  
Vechi 28.11.2010, 00:53:52
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Te-am facut sa zambesti? Si eu care ma gandeam ca te-ai speriat si te-ai ascuns dupa computator...
La tine e ceva nostim si inocent si chiar atunci cand spui o goanga, omului ii vine sa te pupe pe frunte... Ai un fond curat iar Doamne-Doamne o sa-ti dea pe masura. Sa ramai asa, te rog.
Asta i-am spus si eu,si tot nu crede.
Cand doi oameni iti spun ca esti ....
Dar e firesc sa reactioneze asa,pt ca fiecare isi cunoaste pacatele sale,si smerenia nu ne-ar lasa niciodata sa avem o parere prea inalta despre noi
Reply With Quote
  #145  
Vechi 28.11.2010, 01:04:48
arriel arriel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2009
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 164
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
Asta i-am spus si eu,si tot nu crede.
Cand doi oameni iti spun ca esti ....
Dar e firesc sa reactioneze asa,pt ca fiecare isi cunoaste pacatele sale,si smerenia nu ne-ar lasa niciodata sa avem o parere prea inalta despre noi
Ca bine spui...ma duc sa ma culc,dar nu e valabil numai cand iti spun 3...Si va rog sa nu mai vorbiti asa ceva despre mine.
__________________
atunci cand ne alegem gandurile,ne alegem viitorul
Reply With Quote
  #146  
Vechi 28.11.2010, 01:09:00
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arriel Vezi mesajul
Ca bine spui...ma duc sa ma culc,dar nu e valabil numai cand iti spun 3...Si va rog sa nu mai vorbiti asa ceva despre mine.
E inevitabil ca atunci cand tu spui despre tine ca esti naiva nepriceputa etc, noi sa incercam sa aratam ca de fapt asta si e scopul spre care tindem :recunoastrea neputintei noastre,si punerea intregii noastre sperante in mana lui Dumnezeu
O noapte binecuvantata
Reply With Quote
  #147  
Vechi 28.11.2010, 01:10:20
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
Asta i-am spus si eu,si tot nu crede.
Cand doi oameni iti spun ca esti ....
Dar e firesc sa reactioneze asa,pt ca fiecare isi cunoaste pacatele sale,si smerenia nu ne-ar lasa niciodata sa avem o parere prea inalta despre noi
Daca as sti ca mesajele noastre ii aduc sminteala, sunt gata sa-mi retrag vorbele, sa se smereasca inapoi... Totusi, daca tine cont de sfatul de a ramane asa, nu cred sa i se intample una ca asta. Si-apoi, eu chiar sunt sincer cand spun ca imi sunteti dragi toti care aveti sufletul deschis si sufar atunci cand din unele mesaje pigmentate religios, zvacneste un vulcan de mandrie si perfidie. Dar Dumnezeu are mila de toti si poate se milostiveste si de mine, pacatosu, pentru porumbelul pe care l-am scos acum, fiindca s-ar putea sa fie multe caciuli bazaite de muste...
Reply With Quote
  #148  
Vechi 28.11.2010, 01:15:09
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Daca as sti ca mesajele noastre ii aduc sminteala, sunt gata sa-mi retrag vorbele, sa se smereasca inapoi... Totusi, daca tine cont de sfatul de a ramane asa, nu cred sa i se intample una ca asta. Si-apoi, eu chiar sunt sincer cand spun ca imi sunteti dragi toti care aveti sufletul deschis si sufar atunci cand din unele mesaje pigmentate religios, zvacneste un vulcan de mandrie si perfidie. Dar Dumnezeu are mila de toti si poate se milostiveste si de mine, pacatosu, pentru porumbelul pe care l-am scos acum, fiindca s-ar putea sa fie multe caciuli bazaite de muste...
E o apreciere sincera pentru cineva ,venita de la 2 oameni,si asta e relaxant.Pentru ca arata ca pe aici se poate intalni si incurajare, cuvinte de lauda ,apreciere,si nu numai incrancenare .
Ce ar fi daca ar fi asa tot timpul,si,in dragoste,fiecare ar da prioritate celuilalt?
Reply With Quote
  #149  
Vechi 28.11.2010, 01:16:51
arriel arriel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2009
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 164
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Daca as sti ca mesajele noastre ii aduc sminteala, sunt gata sa-mi retrag vorbele, sa se smereasca inapoi... Totusi, daca tine cont de sfatul de a ramane asa, nu cred sa i se intample una ca asta. Si-apoi, eu chiar sunt sincer cand spun ca imi sunteti dragi toti care aveti sufletul deschis si sufar atunci cand din unele mesaje pigmentate religios, zvacneste un vulcan de mandrie si perfidie. Dar Dumnezeu are mila de toti si poate se milostiveste si de mine, pacatosu, pentru porumbelul pe care l-am scos acum, fiindca s-ar putea sa fie multe caciuli bazaite de muste...
Da ,asa sa stiti ca mesajele voastre ma smintesc asa ca sa le retrageti,sau cel putin le puneti punct.Vreti sa ma smintesc de tot?
__________________
atunci cand ne alegem gandurile,ne alegem viitorul
Reply With Quote
  #150  
Vechi 28.11.2010, 01:21:45
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
E o apreciere sincera pentru cineva ,venita de la 2 oameni,si asta e relaxant.Pentru ca arata ca pe aici se poate intalni si incurajare, cuvinte de lauda ,apreciere,si nu numai incrancenare .
Ce ar fi daca ar fi asa tot timpul,si,in dragoste,fiecare ar da prioritate celuilalt?
Am merge tinandu-ne in brate... Oare cine s-a luat la intrecere cu Dumnezeu (in Vechiul Testament) sa vada care este mai generos in daruri?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pocainta este schimbarea vietii brandusa Intrebari utilizatori 3 24.04.2013 19:00:39
pocainta=scimbare!!! Leinarius Generalitati 9 11.02.2013 15:49:40
POCAINTA ROMANIEI iosif Pocainta 90 16.08.2011 04:07:59
Pocainta Sf.Asteapta Generalitati 4 31.07.2010 20:42:29
pocainta nairda Pocainta 14 12.03.2008 22:26:22