Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #151  
Vechi 20.02.2008, 20:07:20
pacatoasa.. pacatoasa.. is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.02.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 44
Implicit

Unde a plecat olivian? Fratilor, de ce l-ati suparat????:dontgetit:
Reply With Quote
  #152  
Vechi 20.02.2008, 20:08:42
pacatoasa.. pacatoasa.. is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.02.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 44
Implicit

In aceste vremuri ne-ar prii de minune sfaturile unui MONAH!;):D
Reply With Quote
  #153  
Vechi 20.02.2008, 21:55:41
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de seminaristul
Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga
Citat:
În prealabil postat de seminaristul
fratilor in loc sa va vedeti de mantuirea voastra, mai bine discutati treburi care in mare parte va depasesc, caci sunt sigur ca nu stiti foarte multe nici despre ecumenism nici despre PF Daniel, dar imediat cum apar persoane ca olivian, psolivian sau nicusor(care sunt una si aceeasi persoana) si care arunca o "stire" neverificata si chiar rau voitoare imediat jumate din "crestinii" de pe forum incep discutiile si isi dau cu parerea despre un lucru despre ori nu stiu nimic ori stiu foarte putin
daca noi nu cunoastem despre ecumenism citim ce zic cei care cunosc si ne lamurim :D
da dar cititi parerea doar a uneia din parti si nu va faceti o parere obiectiva
EU CITESC CE ZIC sfintii parinti si ce zice monahismul mondial,si atunci nu ma insel
Reply With Quote
  #154  
Vechi 20.02.2008, 23:49:05
Nosam Nosam is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.02.2008
Mesaje: 68
Implicit

Si monahismul din Sfantul Munte lauda ecumenismul? nu! In Athos nici nu mai vor s-ai pomeneasca pe ierarhii ecumenisti, dupa decizia tuturor monahilor din 2006!
Reply With Quote
  #155  
Vechi 21.02.2008, 00:37:58
seminaristul seminaristul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Locație: buricu' pamantului ARAD
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nosam
Si monahismul din Sfantul Munte lauda ecumenismul? nu! In Athos nici nu mai vor s-ai pomeneasca pe ierarhii ecumenisti, dupa decizia tuturor monahilor din 2006!
apoi atunci vor deveni schismatici, daca se rup de ierarhie
Reply With Quote
  #156  
Vechi 21.02.2008, 10:41:36
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa..
Unde a plecat olivian? Fratilor, de ce l-ati suparat????:dontgetit:
cauta-l pe olivian la sectiunea "Biserica Ortrodoxa si massmedia", sectiunea "Forumul nostru". Nu este mult de citit, dar vei vedea de ce a fost banat. sa nu ne lasam pacaliti de aparente!
Reply With Quote
  #157  
Vechi 21.02.2008, 10:43:11
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga
EU CITESC CE ZIC sfintii parinti si ce zice monahismul mondial,si atunci nu ma insel
Olivian, ce inseamna monahism mondial? Eu merg la manastiri romanesti si calugarii de acolo indeamna la ascultare.
Reply With Quote
  #158  
Vechi 22.02.2008, 02:33:18
Nosam Nosam is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.02.2008
Mesaje: 68
Implicit

Citat:
În prealabil postat de seminaristul
Citat:
În prealabil postat de Nosam
Si monahismul din Sfantul Munte lauda ecumenismul? nu! In Athos nici nu mai vor s-ai pomeneasca pe ierarhii ecumenisti, dupa decizia tuturor monahilor din 2006!
apoi atunci vor deveni schismatici, daca se rup de ierarhie
DAAAA, dar sa ne gandim ca Athosul are milioane de indreptatiri sa vorbeasca si sa ia decizii!
Reply With Quote
  #159  
Vechi 22.02.2008, 20:14:39
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de seminaristul
Citat:
În prealabil postat de Nosam
Si monahismul din Sfantul Munte lauda ecumenismul? nu! In Athos nici nu mai vor s-ai pomeneasca pe ierarhii ecumenisti, dupa decizia tuturor monahilor din 2006!
apoi atunci vor deveni schismatici, daca se rup de ierarhie
eiiiiiii,doar nu o sa-i contesti si pe ei ,cei de la ATHOS care se conduc dua canoane si ce scriu sfintii Parinti ,ADICA daca ii contestam si pe sf parinti si nu ii credem pe cei de la Athos ,ATHOSUL fiind FARUL ORTODOXIEI ,atunci chiar ca ne ducem de ripa cu ierarhi cu tot! FEREASCA DUMNEZEU!::dontgetit:
Reply With Quote
  #160  
Vechi 22.02.2008, 20:18:18
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga
EU CITESC CE ZIC sfintii parinti si ce zice monahismul mondial,si atunci nu ma insel
Olivian, ce inseamna monahism mondial? Eu merg la manastiri romanesti si calugarii de acolo indeamna la ascultare.
EU NU SINT OLIVIAN CI CEEA CE SCRIE IN DREAPTA SUS ,si marefeream si la monahii de la ATHOS ,IERUSALEM ,RUSIA,...ETC..ORTODOCSI,adica la parerile lor,care conteaza mai mult ,maiales dc avem parte de ierarhi care poate geresescs acordind un gir prea mare ecumenismului!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Patriarhul Daniel implineste 23 de ani de calugarie costel Stiri, actualitati, anunturi 1 08.08.2010 23:48:39
Patriarhul Daniel accidentat lucia_anghelina Stiri, actualitati, anunturi 4 12.04.2008 01:29:05