Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #161  
Vechi 02.04.2016, 02:09:43
Valkorion Valkorion is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2016
Locație: Eternal Throne, The Spire, Zakuul
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit

Antibiotice, la un copil nou-născut?! Știu dînșii mai bine ce administrează unui pacient de două zile vîrstă...
Reply With Quote
  #162  
Vechi 02.04.2016, 02:14:22
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Valkorion Vezi mesajul
Antibiotice, la un copil nou-născut?! Știu dînșii mai bine ce administrează unui pacient de două zile vîrstă...
Nu prea ai de ales la stafilococ decat antibiotice si leacuri babesti...
Sa speram ca medicina a mai evoluat in timp ce cunostiintele noastre au stat pe loc...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #163  
Vechi 02.04.2016, 03:32:02
ahilpterodactil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de delia31 Vezi mesajul
Ooo, micutul de el!
Doamne Sfinte, pentru rugaciunile Sf. Nicolae, ale Maicii Tale si ale tuturor sfintilor, ocroteste-l pe micutul Nicolae si pe mama lui. Fa-l sanatos sa se nasca si din apa si din Duh, prin Botez, iar parintilor da-le putere si binecuvantare sa-l poata creste si ocroti si pe el si pe fratii lui.

Le-a facut preotul randuiala din ziua intai, mamei si pruncului? Urmeaza cea din ziua a 8-a si apoi cea din ziua a 40-a.
Amin!

*
Da. Parintele e foarte atent, ca de obicei.
Reply With Quote
  #164  
Vechi 02.04.2016, 03:34:41
ahilpterodactil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Valkorion Vezi mesajul
Antibiotice, la un copil nou-născut?!
Pai da. Nu era alternativa. Leucocitele scazusera alarmant etc, etc....
Acum se pare ca e stabil. Tot trage de mama, la san...:) E mancacios foarte, lupta sa traiasca. Imi place asta, imi place foarte mult!
Reply With Quote
  #165  
Vechi 02.04.2016, 08:59:17
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Ce vesti minunate! DoAmne ajuta, sa va traiasca !!!
O sa fie bine, cu Voia lui Dumnezeu!
Reply With Quote
  #166  
Vechi 02.04.2016, 09:22:29
RedRose's Avatar
RedRose RedRose is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 247
Implicit

Felicitari, Cezar...si tie si Ruxandrei...ati creat un adevarat luptator ninja :)
Multa sanatate mamicii si lui Nicolae ! Si tu ai incredere in Dumnezeu, ca el le aranjeaza pe toate,Cezar...Ruxandra a nascut natural? Refacere grabnica si sa manance bine si de calitate pentru a avea laptic pt bebe...
Dumnezeu sa va aiba pe toti in paza si sa va ajute!
Ar vrea cineva sa se ocupe sa strangem ceva banuti pt evenimentul asta?Nu in fiecare zi ni se naste un copil si trebuie sa fie prilej de supersarbatoare...Eventual daca ar fi mai multi cotizanti, am strange o suma mai mare ...Ma gandesc ca banutii astia ar ajuta la pampersi, hainute, alea alea, ca sunt o gramada de cumparat...
__________________
Pentru un om cu picioarele goale, fericirea e o pereche de pantofi.Pentru un om care poarta pantofi vechi,fericirea este o pereche de pantofi noi,iar pentru omul care nu are picioare,fericirea este sa mearga descult.
Masoara fericirea cu ceea ce ai,nu cu ceea ce-ti lipseste!
Reply With Quote
  #167  
Vechi 02.04.2016, 13:46:17
ahilpterodactil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RedRose Vezi mesajul
Felicitari, Cezar...si tie si Ruxandrei...ati creat un adevarat luptator ninja :)
Multa sanatate mamicii si lui Nicolae ! Si tu ai incredere in Dumnezeu, ca el le aranjeaza pe toate,Cezar...Ruxandra a nascut natural? Refacere grabnica si sa manance bine si de calitate pentru a avea laptic pt bebe...
Dumnezeu sa va aiba pe toti in paza si sa va ajute!
Ar vrea cineva sa se ocupe sa strangem ceva banuti pt evenimentul asta?Nu in fiecare zi ni se naste un copil si trebuie sa fie prilej de supersarbatoare...Eventual daca ar fi mai multi cotizanti, am strange o suma mai mare ...Ma gandesc ca banutii astia ar ajuta la pampersi, hainute, alea alea, ca sunt o gramada de cumparat...
Sigur, a nascut natural, cum altfel?....:) A durat cateva minute!! Abia am iesit din spital, sa ii luam gravidutei ceva de mancare si ... a sunat telefonul: "unde umblati? nu sunteti deloc curiosi cum arata voinicul?" - ne-a intrebat Andra.

*
Multumesc pentru intentie, este nobila, frumoasa. Numai ca noi am primit deja anii trecuti mult ajutor de la oameni care activeaza pe forum si am ajuns la concluzia ca e vremea sa ne descurcam si singuri. Mii de multumiri si va rugam sa tineti cont de dorinta noastra. Nu va suparati, sper sa intelegeti ca nu mai putem primi. E de ajuns gandul frumos, multumiri inca o data! Eventual ati putea sa ajutati, in locul lui Nicolae, pe vreun copil sarman de la vreun orfelinat, ca sunt atat de multi nestiuti, nefericiti, abandonati... Stim cu totii ca exista o astfel de vale a plangerii chiar printre noi... As contribui si eu, dupa puteri.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #168  
Vechi 02.04.2016, 14:21:59
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ahilpterodactil Vezi mesajul
Sigur, a nascut natural, cum altfel?....:) A durat cateva minute!! Abia am iesit din spital, sa ii luam gravidutei ceva de mancare si ... a sunat telefonul: "unde umblati? nu sunteti deloc curiosi cum arata voinicul?" - ne-a intrebat Andra.

*
Multumesc pentru intentie, este nobila, frumoasa. Numai ca noi am primit deja anii trecuti mult ajutor de la oameni care activeaza pe forum si am ajuns la concluzia ca e vremea sa ne descurcam si singuri. Mii de multumiri si va rugam sa tineti cont de dorinta noastra. Nu va suparati, sper sa intelegeti ca nu mai putem primi. E de ajuns gandul frumos, multumiri inca o data! Eventual ati putea sa ajutati, in locul lui Nicolae, pe vreun copil sarman de la vreun orfelinat, ca sunt atat de multi nestiuti, nefericiti, abandonati... Stim cu totii ca exista o astfel de vale a plangerii chiar printre noi... As contribui si eu, dupa puteri.
Doamne ajuta!
Felicitari! Si sa-ti ajute Dumnezeu sa-l educi crestineste, si sa va bucurati impreuna si aici si in vesnicie!
Reply With Quote
  #169  
Vechi 02.04.2016, 15:03:29
ahilpterodactil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Felicitari! Si sa-ti ajute Dumnezeu sa-l educi crestineste, si sa va bucurati impreuna si aici si in vesnicie!
Multumesc frumos. Cu educatia e mai greu, ca deocamdata mi-o tot completeaza altii mie...:) Cand voi ajunge desavarsit, insa, promit ca ii educ si pe copii....:))
Reply With Quote
  #170  
Vechi 02.04.2016, 16:10:42
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Fratiorii ce zic, sunt cuminti? O sa ajute pe mami si tati???
Reply With Quote
Răspunde