Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 02.04.2016, 17:05:34
ahilpterodactil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cuminti, cum de nu. Ca toti copiii...:)
Reply With Quote
  #172  
Vechi 02.04.2016, 18:32:58
RedRose's Avatar
RedRose RedRose is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 247
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ahilpterodactil Vezi mesajul
Sigur, a nascut natural, cum altfel?....:) A durat cateva minute!! Abia am iesit din spital, sa ii luam gravidutei ceva de mancare si ... a sunat telefonul: "unde umblati? nu sunteti deloc curiosi cum arata voinicul?" - ne-a intrebat Andra.

*
Multumesc pentru intentie, este nobila, frumoasa. Numai ca noi am primit deja anii trecuti mult ajutor de la oameni care activeaza pe forum si am ajuns la concluzia ca e vremea sa ne descurcam si singuri. Mii de multumiri si va rugam sa tineti cont de dorinta noastra. Nu va suparati, sper sa intelegeti ca nu mai putem primi. E de ajuns gandul frumos, multumiri inca o data! Eventual ati putea sa ajutati, in locul lui Nicolae, pe vreun copil sarman de la vreun orfelinat, ca sunt atat de multi nestiuti, nefericiti, abandonati... Stim cu totii ca exista o astfel de vale a plangerii chiar printre noi... As contribui si eu, dupa puteri.
Doamne ajuta!
Am inteles..ce sa fac, nu mai insist..Stii ca eu sunt Maica Tereza si nu ma pot schimba in ruptul capului...Poate vedem ceva poze cu micul Nicolae?sunt convinsa ca e frumos si leit cine..mami sau tati?
Sa inteleg ca acum ai trei copii:doi baietei si o fetita? of, m-ai devansat..eu am numai doi..:)
__________________
Pentru un om cu picioarele goale, fericirea e o pereche de pantofi.Pentru un om care poarta pantofi vechi,fericirea este o pereche de pantofi noi,iar pentru omul care nu are picioare,fericirea este sa mearga descult.
Masoara fericirea cu ceea ce ai,nu cu ceea ce-ti lipseste!
Reply With Quote
  #173  
Vechi 02.04.2016, 18:47:14
Valkorion Valkorion is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2016
Locație: Eternal Throne, The Spire, Zakuul
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit Pt. d-na RedRose:

Să vă trăiască! Doi, trei, unul, zece...copiii sînt viitorul speciei și diamantele din blazonul fiecărei familii.
Reply With Quote
  #174  
Vechi 02.04.2016, 18:59:51
RedRose's Avatar
RedRose RedRose is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 247
Implicit

Da, da, Adrian..esti un gentleman ca intotdeauna...un baiat de zahar as putea spune desi tare mai vrei sa pari altfel...:)
Sa-ti dea si tie Dumnezeu unul sau doua diamante de astea..sa vezi cum iti schimba viata..:) Si te schimba si pe tine ca om...:)
__________________
Pentru un om cu picioarele goale, fericirea e o pereche de pantofi.Pentru un om care poarta pantofi vechi,fericirea este o pereche de pantofi noi,iar pentru omul care nu are picioare,fericirea este sa mearga descult.
Masoara fericirea cu ceea ce ai,nu cu ceea ce-ti lipseste!
Reply With Quote
  #175  
Vechi 02.04.2016, 22:18:47
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.139
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RedRose Vezi mesajul
Poate vedem ceva poze cu micul Nicolae?sunt convinsa ca e frumos si leit cine..mami sau tati?
De la brau in jos cu tati clar
Citat:
Sa inteleg ca acum ai trei copii:doi baietei si o fetita? of, m-ai devansat..eu am numai doi..:)
Eu vreau sa am 6 sau 7 si pe toti sa-i fac preoti

Last edited by Copacel; 02.04.2016 at 22:22:00.
Reply With Quote
  #176  
Vechi 02.04.2016, 23:22:55
ahilpterodactil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RedRose Vezi mesajul
Sa inteleg ca acum ai trei copii:doi baietei si o fetita? of, m-ai devansat..eu am numai doi..:)
...:) Nicolae e al patrulea copil, am 3 baieti si o fata... Slava Domnului!
Reply With Quote
  #177  
Vechi 02.04.2016, 23:52:09
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
De la brau in jos cu tati clar

Eu vreau sa am 6 sau 7 si pe toti sa-i fac preoti
CU corporatista? Asteapta mult si bine.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #178  
Vechi 02.04.2016, 23:59:49
Valkorion Valkorion is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2016
Locație: Eternal Throne, The Spire, Zakuul
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
De la brau in jos cu tati clar

Eu vreau sa am 6 sau 7 si pe toti sa-i fac preoti
Foarte bine ca vrei copii multi. Dar...de ce preoti? Gindesc ca e o superstitie pietista asta, ca te mintuiesti mai usor/rapid daca ai preoti in arborele genealogic. Preotii pot cadea mai jos sau urca mai sus decit oamenii de alte meserii, dupa cum se vor raporta la ascultarea de Dumnezeu. Nu exista garantia mintuirii, daca esti sacerdot. Nu exista garantia damnarii, daca nu esti sacerdot.
Reply With Quote
  #179  
Vechi 03.04.2016, 00:02:57
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
CU corporatista? Asteapta mult si bine.

de obicei dansele se orienteaza "dupe" 35 de ani...dar nu stiu daca ii mai atata pe arboret...
vrea el 6-7 urmasi preoti dar numai cu bunaciunea satului si daca se poate inainte de a termina ea scoala;vb aia daca vrei marfa proaspata nu o iei de la magazin unde deja asteapta de 3 zile,ci direct de la producator!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #180  
Vechi 03.04.2016, 00:26:26
Valkorion Valkorion is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2016
Locație: Eternal Throne, The Spire, Zakuul
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul

de obicei dansele se orienteaza "dupe" 35 de ani...dar nu stiu daca ii mai atata pe arboret...
vrea el 6-7 urmasi preoti dar numai cu bunaciunea satului si daca se poate inainte de a termina ea scoala;vb aia daca vrei marfa proaspata nu o iei de la magazin unde deja asteapta de 3 zile,ci direct de la producator!
Aoleu, rea esti, Yasmina. LOL. Ai scris-o dur, dar adevarul e ca un barbat prudent fuge de ariviste/coorporatiste/carieriste, caci alea nu ezita, la o adica, sa faca enspe avorturi, ca de, "nu e momentul oportun pentru o familie, draga; curind devin CEO cu un salariu de pot sa va cumpar pe tine si ai tai; facem altul, alta data". Shit like this.
Reply With Quote
Răspunde