Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 20.02.2011, 09:21:17
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
http://cortinarosie.blogspot.com/ Citeste asta si apoi gandeste-te la ce ai zis
nu ma luati cu propaganda securistilor vantu si voiculescu,ca-ss satul !!!

1),cum exista firca de politie cand pana si un boschetar ai injura si-i scuipa pe politisti,clanurile tiganesti fac ce vrea muschii lor,iar politia nu are dreptu sa-l atinga pe bietu infractor nici cu un pai,darmite ca nu se poate nici apara,legea fiind importiva folosirii armei letale !

2). nu-mi spuneti ca toti romanii o duc prost, ca este un neadevar flagrant, utiati-va numai la miile de vile ce au aprut in jurul marilor orase, si la milioanele de masini noi de care nu mai poti merge pe trotuare !!!
Deci, adevaru e ca unii romani o duc foarte bine, uitativa ca-s pline mallurile de clienti care isi umpu carucioarele pana la varf !!!

Iar pentru cei sarmani,care stau la bloc, pai aia de lene is saraci...ia du-te frate la tara si tine o ciurda de vaci si oi...munceste pe branci,si o sa vezi ca o sa prinzi cheag !!!
Asa ca mai lasati-ma cu teoria poporului sarac din vina lu basescu,cand stim foarte bine ca tara e plina de lenesi care asteapta sa le bage statu in gura !!!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 20.02.2011, 09:35:22
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit parere !

capitalismul inseamna initiativa privata !
ia haideti sa privatizam toate scolile si toate spitalele,si vom vedea cum se va imbunatati activitate,,serviciile oferite, si munca angajatilor respectivi..care nu vor mai sta...cca la stat ci vor munci stimulati de biciul si ochiul atotvazator al patronului !!!

noi suntem un stat inca comunistoid,in care ne place sa stam la stat,pe cand statul ar trebui sa se ocupe numai de armata, politie si justitie, atata !!!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 20.02.2011, 14:14:12
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
nu ma luati cu propaganda securistilor vantu si voiculescu,ca-ss satul !!!

1),cum exista firca de politie cand pana si un boschetar ai injura si-i scuipa pe politisti,clanurile tiganesti fac ce vrea muschii lor,iar politia nu are dreptu sa-l atinga pe bietu infractor nici cu un pai,darmite ca nu se poate nici apara,legea fiind importiva folosirii armei letale !

2). nu-mi spuneti ca toti romanii o duc prost, ca este un neadevar flagrant, utiati-va numai la miile de vile ce au aprut in jurul marilor orase, si la milioanele de masini noi de care nu mai poti merge pe trotuare !!!
Deci, adevaru e ca unii romani o duc foarte bine, uitativa ca-s pline mallurile de clienti care isi umpu carucioarele pana la varf !!!

Iar pentru cei sarmani,care stau la bloc, pai aia de lene is saraci...ia du-te frate la tara si tine o ciurda de vaci si oi...munceste pe branci,si o sa vezi ca o sa prinzi cheag !!!
Asa ca mai lasati-ma cu teoria poporului sarac din vina lu basescu,cand stim foarte bine ca tara e plina de lenesi care asteapta sa le bage statu in gura !!!
Tz tz tz iar vorbesti fara sa gandesti...
1) In primul rand se scrie "impotriva" nu importriva,dragule nu te grabii sa scrii lucruri spuse in spatele blocurilor in timp ce spargeti seminte,daca tu crezi asta,inseamna ca nu prea citesti presa...au fost nu stiu cate cazuri in care politistii isi faceau legea.
2)Asa este multi au vile dar ai vazut ce este inauntru?spatiu gol golut fara tencuiala si acoperita cu covoare tiganesti iar la masini ei le tin acolo in garaj sau in grajd pentru ca nu au service autorizat in caz ca apare vreo defectiune...asa este carucioarele pana in varf dar de unde crezi ca au bani?card de credit frate la care dupa aia au de platit asa mult ca multi se gandesc sa se sinucida sau sa plece din tara.
3)Tara nu este plina de lenesi,ci este plina de oameni fara un ideal sau scop in viata ei pefera sa aibe aceeasi rutina zilnica ca niste roboti progamati,nu avem nevoie de cladiri sau autostrazi,avem nevoie de un nou scop pentru Romania,asa cum in 1914-1935 era visul Romaniei pentru un viitor mai bun dar acum 1989-2011 ce sa mai fie?si da de ciobani prosti la tara avem destui dar un idealist politic nu avem...Tara de prosti atat pot spune.
P.S Ce promovez eu nu este propaganda lui Vantu sau Voiculescu ci este propaganda de liberalism politic sa ne eliberam din aceste catuse si sa fim liberi pentru a ne face dreptate,fiecare persoana trebuie sa aibe propriul guvernamant si mai ales:Everything for everyone and nothing for ourself!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 20.02.2011, 18:31:56
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
Tz tz tz iar vorbesti fara sa gandesti...
1) In primul rand se scrie "impotriva" nu importriva,dragule nu te grabii sa scrii lucruri spuse in spatele blocurilor in timp ce spargeti seminte,daca tu crezi asta,inseamna ca nu prea citesti presa...au fost nu stiu cate cazuri in care politistii isi faceau legea.
2)Asa este multi au vile dar ai vazut ce este inauntru?spatiu gol golut fara tencuiala si acoperita cu covoare tiganesti iar la masini ei le tin acolo in garaj sau in grajd pentru ca nu au service autorizat in caz ca apare vreo defectiune...asa este carucioarele pana in varf dar de unde crezi ca au bani?card de credit frate la care dupa aia au de platit asa mult ca multi se gandesc sa se sinucida sau sa plece din tara.
3)Tara nu este plina de lenesi,ci este plina de oameni fara un ideal sau scop in viata ei pefera sa aibe aceeasi rutina zilnica ca niste roboti progamati,nu avem nevoie de cladiri sau autostrazi,avem nevoie de un nou scop pentru Romania,asa cum in 1914-1935 era visul Romaniei pentru un viitor mai bun dar acum 1989-2011 ce sa mai fie?si da de ciobani prosti la tara avem destui dar un idealist politic nu avem...Tara de prosti atat pot spune.
P.S Ce promovez eu nu este propaganda lui Vantu sau Voiculescu ci este propaganda de liberalism politic sa ne eliberam din aceste catuse si sa fim liberi pentru a ne face dreptate,fiecare persoana trebuie sa aibe propriul guvernamant si mai ales:Everything for everyone and nothing for ourself!
Mie imi pare bine ca dumneata ma faci asa tanar,incat ma si vezi cu baietii in spatele blocului(ha,ha,ha !),desi nu am stat niodata la bloc !!!
probabil dumneata ai ,desigur o varsta inaintata, undeva pe la 60 de ani, banuiesc...iar in aceasta calitate te-as invita prin piata, sa vedem putin preturile la legume si alimente...si o sa vedeti plin de usturoi chinezesc, printre altele, la un pret ultra-scump, cartofii asisderea,din import in mare parte ???

pai unde-s romanii astia harnici de care vorbiti ca ei nici usturoi nu-s in stare sa aiba, cat despre cartof(mancarea saracului) a devenit deja mancare de lux,cand te uiti la ce pret astronomic au ajuns !!!
Deci toata tara munceste de zor !!!
O fi muncind ei,da nu in agricultura, asta e clar,caci fug ca drakul de tamaie, de ea !!!

Iar vilele noilor capitalisti,din clujul nostru, te asigur ca au un interior de lux,si bun gust, pe masura proporietarilor,care s-au straduit sa le faca...
...va invit intr-una dintre ele sa va convingeti singur,ca pana acum ati fost se pare numai in case de tigani !!!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 20.02.2011, 20:18:13
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Mie imi pare bine ca dumneata ma faci asa tanar,incat ma si vezi cu baietii in spatele blocului(ha,ha,ha !),desi nu am stat niodata la bloc !!!
probabil dumneata ai ,desigur o varsta inaintata, undeva pe la 60 de ani, banuiesc...iar in aceasta calitate te-as invita prin piata, sa vedem putin preturile la legume si alimente...si o sa vedeti plin de usturoi chinezesc, printre altele, la un pret ultra-scump, cartofii asisderea,din import in mare parte ???

pai unde-s romanii astia harnici de care vorbiti ca ei nici usturoi nu-s in stare sa aiba, cat despre cartof(mancarea saracului) a devenit deja mancare de lux,cand te uiti la ce pret astronomic au ajuns !!!
Deci toata tara munceste de zor !!!
O fi muncind ei,da nu in agricultura, asta e clar,caci fug ca drakul de tamaie, de ea !!!

Iar vilele noilor capitalisti,din clujul nostru, te asigur ca au un interior de lux,si bun gust, pe masura proporietarilor,care s-au straduit sa le faca...
...va invit intr-una dintre ele sa va convingeti singur,ca pana acum ati fost se pare numai in case de tigani !!!
Pai da despre ei vorbeam ca tiganii stiu numai sa aibe ceva pe nimic acum daca omul are vila aranjata inseamna ca a investit indiferent prin ce metode si sa stiti ca nu am 60 de ani,am 19 ani impliniti,si da preturile au crescut dar ma gandesc la ceva:voi de ce l-ati mai votat pe Basescu?Asta chiar nu inteleg.Adica faceti pe lupii moralisti,etc dar voi tot il votati pe ala mai prost.Adica ala care iti da mici si bere la campaniile electorale este mereu bineprimit si votat ha?Si un politician care are potential de a dezvolta tara asta de inapti(adica primarul Sibiului KLAUS JOHANNIS)voi faceti nuuu dar asta nu ne da nimica noi nu il stim.Pe bune nu trebuie sa te simti atacat macar taci si uita-te mai bine pe cine votezi!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 20.02.2011, 20:19:43
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

P.S Faza cu spatele blocului spargand seminte era doar o metafora urbana daca tu te-ai simtit cu musca pe caciula atunci my friend this is a other part.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 21.02.2011, 15:02:18
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
P.S Faza cu spatele blocului spargand seminte era doar o metafora urbana daca tu te-ai simtit cu musca pe caciula atunci my friend this is a other part.
ma copile, io la astia ca tine le puneam note la scoala si le incheiam medii la sfarsit de an ,ba pe unii ai lasam si repetenti, vezi sa nu te las si pe tine !!!(ha,ha,ha !)
Reply With Quote
  #18  
Vechi 21.02.2011, 15:29:54
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Vicentiu
"Adica faceti pe lupii moralisti,etc dar voi tot il votati pe ala mai prost.Adica ala care iti da mici si bere la campaniile electorale este mereu bineprimit si votat ha?Si un politician care are potential de a dezvolta tara asta de inapti(adica primarul Sibiului KLAUS JOHANNIS)voi faceti nuuu dar asta nu ne da nimica noi nu il stim.Pe bune nu trebuie sa te simti atacat macar taci si uita-te mai bine pe cine votezi!"

Punct ochit , punct lovit !
Reply With Quote
  #19  
Vechi 21.02.2011, 16:34:09
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Sunt sigur ca e vorba si de imbatranirea populatiei. Am auzit de clase arhipline, ba chiar am invatat si eu in asemenea clase, dar n-am auzit pe nimeni sa n-aiba loc in scoala.

Decat o suta de scoli goale, mai bine 50 de scoli pline si din banii care raman sa se infiinteze autobuze pentru scolari si elevi, nu credeti?
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 21.02.2011, 17:19:12
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
ma copile, io la astia ca tine le puneam note la scoala si le incheiam medii la sfarsit de an ,ba pe unii ai lasam si repetenti, vezi sa nu te las si pe tine !!!(ha,ha,ha !)
Mda profesorul tipic si prost care baga spaima in elevi si apoi ei te injura...hai acum sa lasam aceste"calitati" mai putin laudabile...si cu tot ha ha ha-ul ti-ai fi dorit si tu un elev cu ideal...Acum nu ai ce sa faci decat sa latri woof woof(asa latra cainii in Germania).De fapt domnule de la profesori luminatori am invatat asta pentru ca nu ne baga mereu lectii ascultare 4 etc. ne mai spunea ci ceva de suflet si sa luam aminte la momentul potrivit ca acum.Cel mai intelept lucru pentru un "profesor " ca tine este sa
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
educatia copiilor nicoletajuravle Generalitati 70 22.02.2014 21:48:19
Educatia tinerilor romandragut Alte Religii 25 06.04.2010 19:03:27
Educatia parintilor cozia Generalitati 6 11.08.2009 19:15:15
Erori in educatia religioasa iosif Despre Biserica Ortodoxa in general 62 16.07.2008 14:22:28
Educatia azi IC Generalitati 25 12.03.2007 14:15:37