Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.09.2011, 15:17:43
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Depinde de femeie..probabil ca unele n-au retineri in a aparea goale in fata unui barbat oarecare, fie el si medic.

Mai ales, sa fim atenti, vorbim de alegeri nu situatii de urgenta sau mai stiu ce astfel de scuze..

Si daca prefera un barbat..oare de ce?
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.09.2011, 16:20:19
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Sincer, nu cred ca e pe lumea asta vreo femeie care se duce de placere la ginecolog;poate doar cand e insarcinata, dar atunci se duce cu placere sa-l vada pe bebe, nu pe ginecolog...
Intr-adevar sunt multe femei care prefera doctorii barbati, dpdv strict profesional, si mai ales la cazuri mai grele; nici eu nu stiu de ce, cred ca aprecierea e totusi subiectiva, dar se pare ca pana la urma doctorii barbati sunt mai buni profesional ca femeile.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.09.2011, 19:15:51
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.232
Implicit

Oare măicuțele din mănăstiri mai au treabă pe la ginecolog? Și dacă da, n-ar fi puțin ciudat să meragă la un ginecolog bărbat?!
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 13.09.2011, 23:36:37
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
Oare măicuțele din mănăstiri mai au treabă pe la ginecolog? Și dacă da, n-ar fi puțin ciudat să meragă la un ginecolog bărbat?!
Absolut just si de bun-simt!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 13.09.2011, 23:42:17
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
Depinde de femeie..probabil ca unele n-au retineri in a aparea goale in fata unui barbat oarecare, fie el si medic.
esti rautacios. Medicul nu e un barbat oarecare, e medic, uneori ne-ai de ales, chiar daca mori de jena.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Si daca prefera un barbat..oare de ce?
Daca le-a fost recomandat ca e un medic bun, atunci il vor cauta, mai ales daca au probleme. Pentru controale de rutina, majoritatea merg la femei.

Last edited by ioanna; 13.09.2011 at 23:45:26.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 14.09.2011, 07:46:02
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Eu am preferat dintotdeauna medicii ginecologi barbati.Ma simt mai la largul meu in prezenta unui barbat,decat a unei femei.
Asta si poate dupa ce am avut ghinionul,pe la vreo 18 ani, sa nimeresc pe mana unei doctorite de la Spitalul de Urgenta Floreasca,care isi trata pacientele de parca erau niste vite: brutala,urla la ele(inclusiv la mine) si se exprima fara nici un pic de delicatete,baga omul in sperieti ca i se parea ei ca nu stiu ce boala grava are,cand nici macar nu facuse investigatiile necesare.
Asa a procedat si cu mine,desi dupa ce mi-a venit rezultatul de la biopsie s-a dovedit foarte clar ca nu era nimic grav,cu atat mai putin boala pe care o urla ea la mine,cu o figura de ziceai ca deja verdictul este ca nu mai am mult pana sa dau ortul popii.Sa nu mai spun ca m-a speriat in asa hal,incat incepusem sa plang,iar apoi s-a rastit la mine sa nu ma mai prostesc,ca n-are timp de asa ceva,ca e coada la usa.
Si imi aduc aminte ca la coada de la usa ei erau multe femei insarcinate,saracele,pentru care asteptarea in zapuseala aia de pe culoar nu era deloc o fericire si cum aceasta dna ginecolog zbiera la ele de parca ar fi fost niste oi pe care trebuia sa le tina in staul.
Am fost la doua astfel de doctorite pana in prezent,sunt sigura ca sunt si femei medic ginecolog care stiu sa se comporte mult mai profesionist,insa,din pacate am mai auzit de situatii din astea (care o fi explicatia chiar nu stiu sau daca are neaparat legatura cu faptul de a fi barbat ori femeie),insa prefer sa aleg un barbat ca medic,iar cei pe care i-am intalnit pana acum erau destul de in varsta,insa niste medici foarte buni,dar si respectuosi,delicati in felul in care discutau problema medicala cu pacientul.Da,o oarecare pudoare exista intotdeauna,insa in prezenta unui medic de acest fel trece,pentru ca este pur si simplu relatia pacient-doctor si nimic mai mult.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 14.09.2011 at 07:51:04.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 14.09.2011, 09:55:59
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Depinde de femeie..probabil ca unele n-au retineri in a aparea goale in fata unui barbat oarecare, fie el si medic.

Mai ales, sa fim atenti, vorbim de alegeri nu situatii de urgenta sau mai stiu ce astfel de scuze..

Si daca prefera un barbat..oare de ce?
Da! Exact la asta se gandeste o femeie cand alege un ginecolog.....musai sa fie barbat ca sa te despuiezi in fata lui de placere....oau! da, ce placere! Este exact aceeasi placere pe care o au barbatii cand se duc la urolog cu prostata. E divina..,..placerea!
Voi, barbatii astia care va puneti tot felul de intrebari idioate despre ce si cu gandeste o femeie si ce alegeri face sunteti de plans. Vai de steaua voastra!
Mormolocilor ce sunteti! Pai, ma, alegem medicul care este mai bun indiferent ca e barbat sau femeie. Nici nu prea ai de unde alege ginecolog femeie ca nu prea sunt! Intrati de curiosi intr-un spital matern si uitati-va la avizier sa vedeti procentul de medici ginecologi femei...nu e mai mare de 20%. Mai documentati-va inainte sa vorbiti aiurea!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 12.01.2012, 19:46:18
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Da! Exact la asta se gandeste o femeie cand alege un ginecolog.....musai sa fie barbat ca sa te despuiezi in fata lui de placere....oau! da, ce placere! Este exact aceeasi placere pe care o au barbatii cand se duc la urolog cu prostata. E divina..,..placerea!
Voi, barbatii astia care va puneti tot felul de intrebari idioate despre ce si cu gandeste o femeie si ce alegeri face sunteti de plans. Vai de steaua voastra!
Mormolocilor ce sunteti! Pai, ma, alegem medicul care este mai bun indiferent ca e barbat sau femeie. Nici nu prea ai de unde alege ginecolog femeie ca nu prea sunt! Intrati de curiosi intr-un spital matern si uitati-va la avizier sa vedeti procentul de medici ginecologi femei...nu e mai mare de 20%. Mai documentati-va inainte sa vorbiti aiurea!
Hahahaha! Am ajuns din pura intamplare pe acest topic destul de vechi, dar m'a amuzat la culme replica ta, Maria! Ai perfecta dreptate! Alin, daca mai e pe forum, ar trebui sa treaca pe la topicul acela despre barbati!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 12.01.2012, 20:34:14
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Eii,Maria este haioasa ca intotdeauna si ne inveselesc comentariile ei :)

Acum realitatea este ca femeile sunt destul de agresive in raport cu alte femei,probabil asa s-o explica gradul de superioritate si aroganta intalnite(si)de mine la doctoritele ginecoloage.

Am auzit ca doctoritele asiatice si indience sunt cele mai placute,vb ca experienta de invadare al propriului confort,dar nu stiu cum sunt dpdv profesional al cunostiintelor.
Macar daca nu cunosc destule si te trimit si altor pareri,macar sa fie umani ,sa te trateze cu grija nu ca pe sacii de cartofii,cred ca cel mai mult traumatizeaza acest tratament brutal,ostil decat lipsa cunostiintelor care poate fi inteleasa.


Daca Heaven ar fi locuit in Bucuresti as fi zis ca am nimenit la aceeasi doctorita insa draga de ea,locuieste in alt oras iar descrierea asa zisei consultatii imi pare deosebit de familiara.
Fara teste de laborator,ecografii si alte investigatii de la o simpla consultare m-am trezit cu un diagnostic grav in care viata mea atarna de un fir de par,practic spunandu-mi ca orice se poate intampla in urmatoarele 24-72 de ore asa ca sa fiu pregatita de urgenta!!!!!
Noroc ca dupa un weekend de cosmar,dupa ce am trecut de spaima mortii prin surprindere mi-am luat inima in dintii si am cautat un medic bun.

Deci 0 experienta profesionala,0 in procesul de manipulare al unui pacient,0 in modul de comunicare,aceasta doctorita a fost un cosmar!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 12.01.2012, 20:42:28
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Eii,Maria este haioasa ca intotdeauna si ne inveselesc comentariile ei :)

Acum realitatea este ca femeile sunt destul de agresive in raport cu alte femei,probabil asa s-o explica gradul de superioritate si aroganta intalnite(si)de mine la doctoritele ginecoloage.

Am auzit ca doctoritele asiatice si indience sunt cele mai placute,vb ca experienta de invadare al propriului confort,dar nu stiu cum sunt dpdv profesional al cunostiintelor.
Macar daca nu cunosc destule si te trimit si altor pareri,macar sa fie umani ,sa te trateze cu grija nu ca pe sacii de cartofii,cred ca cel mai mult traumatizeaza acest tratament brutal,ostil decat lipsa cunostiintelor care poate fi inteleasa.


Daca Heaven ar fi locuit in Bucuresti as fi zis ca am nimenit la aceeasi doctorita insa draga de ea,locuieste in alt oras iar descrierea asa zisei consultatii imi pare deosebit de familiara.
Fara teste de laborator,ecografii si alte investigatii de la o simpla consultare m-am trezit cu un diagnostic grav in care viata mea atarna de un fir de par,practic spunandu-mi ca orice se poate intampla in urmatoarele 24-72 de ore asa ca sa fiu pregatita de urgenta!!!!!
Noroc ca dupa un weekend de cosmar,dupa ce am trecut de spaima mortii prin surprindere mi-am luat inima in dintii si am cautat un medic bun.

Deci 0 experienta profesionala,0 in procesul de manipulare al unui pacient,0 in modul de comunicare,aceasta doctorita a fost un cosmar!
E greu de gasit un doctor bun! Si eu imi caut acum in Cluj, dar nu am cunostinte care sa imi recomande pe cineva.
Reply With Quote
Răspunde