Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.04.2010, 22:38:35
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Poate Dumnezeu ti-a pregatit un loc mai bun!
Care o fi locul acela, cind totul este controlat de urmasii lui Nea Nicu?..poate la secte sau la schismatici, Doamne fereste!
  #12  
Vechi 30.04.2010, 22:41:31
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Nu uitam si nu iertam si te tinem minte pana vei muri ! Asa, ca sa-ti fie invatatura de minte si sa te cumintesti pe mai tarziu.
Sa stii ca in viata se merge si pe vorba asta.
  #13  
Vechi 30.04.2010, 22:54:54
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Care o fi locul acela, cind totul este controlat de urmasii lui Nea Nicu?..poate la secte sau la schismatici, Doamne fereste!
Doamne fereste! Nici nu mi-a trecut prin minte asa ceva!
  #14  
Vechi 01.05.2010, 00:10:50
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marcelpanait Vezi mesajul
Este cineva care nu stie cum se obtin posturile de preot vacante in Mitropolia Olteniei?
Cred ca nu mai sunt asa multi care nu stiu...si eu refuzam sa cred ca asa ceva se poate intampla...pana acum cateva zile...sa va povestesc un pic:
Sunt casatorit, am facut seminarul teologic de 5 ani, am facut facultatea de teologie, si am promovat si ex de capacitate preoteasca...dar... degeaba...am candidat pe un post de preot si am avut decat un cotracandidat cu media la examenul de capacitate preoteasca mult mai mica decat mine, iar acesta este unul din criteriile pentru ocuparea postului..SI....ce credeti?....mie mi-a fost respins dosarul si el a fost promovat...PT CA....ASA AU VRUT EI...

SUNT FOARTE REVOLTAT...SI DEZAMAGIT ...DAR.. NU STIU CUM SA ACTIONEZ...
M-AM CHINUIT SI AM INVATAT ATAT...SI NUMAI CINE A FACUT FACULTATEA LA CRAIOVA STIE CAT TREBUIE SA TE CHINUIESTI...PENTRU CA ACUM CAND A VENIT VREMEA SA-MI IN DEPLINESC VISUL...DE A-I SLUJII LUI DUMNEZEU...CEI DE LA MITROPOLIE M-AU FACUT PROST PE FATA...

NU CREDEAM CA ESTE POSIBIL ASA CEVA...
DESCHID ACEST THREAND PENTRU CEI CE AU FOST LA FEL CA MINE SI PT CEI CE AU SUFERIT DIN CAUZA NEDREPTATIILOR COMISE IN CADRUL B.O.R....

Celelate criterii pe langa media la examenul de capacitate care au fost?
Ai fost pana la urma picat..din ce motiv?
Cine te-a facut prost mai exact (nume) si in ce context?
  #15  
Vechi 01.05.2010, 00:31:26
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

NU deznadajdui! Dumnezeu are pentru fiecare cate ceva, dar toate la timpul lor! NU e bine sa fortam mana lui Dumnezeu! Cand are sa ne dea ne da si fara sa cerem, dar cereti si vi se va da! Dar daca cerem si nu ni se da, inseamna ca nu e pentru noi! Sau poate vrea mai multa staruinta din partea noastra!!! Dumnezeu stie CAND trebuie sa ne dea, daca meritam!
Cum ar zice Pr.Teofil Părăian acum: cel smerit sta la locul lui!”. Adica in cazul fratiei tale, Doamne faca-se VOIA Ta, eu vreau ce vrei TU de la mine! ma las in VOIA TA!!!
Poate ca Dumnezeu nu vrea sa fii preot pt ca te FERESTE de ceva greutati, pe care fratia ta nu ai de unde sa stii ca le vei avea, de aceea Dumnezeu te fereste DINAINTE!!! Dar daca tii mortis sa fii preot, Dumnezeu iti va ingadui, dar nu iti va fi de folos, ci spre osanda ta si enoriasilor!

Fii Binecuvantat!!!
__________________
  #16  
Vechi 01.05.2010, 11:29:09
marcelpanait marcelpanait is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2010
Mesaje: 4
Exclamation Doamne ajuta!

Rog administratorii acestui forum sa stearga acest post.
Am fost f suparat si m-am manifestat gresit...nu vreau sa mai smintesc pe cineva...imi port crucea...
Le multumesc celor care m-au sustinut si celor care m-au criticat...
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pelerinaje catolice la centrul de pelerinaj al Mitropoliei Olteniei mihailt Generalitati 3 06.02.2010 07:30:19
"Slujirea aproapelui și egalitatea creștină în Biserică" de la Mitropolia Olteniei mihailt Generalitati 0 18.01.2010 16:07:41
PS Irineu Slatineanul, noul mitropolit al Olteniei partenie Stiri, actualitati, anunturi 3 18.07.2008 20:05:57
Mitropolia Basarabiei PadreCory Despre Biserica Ortodoxa in general 10 14.06.2008 23:47:10
Se imparte mitropolia Ardealului? Mircea Biserica Ortodoxa Romana 8 21.12.2006 20:22:36