Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 28.09.2009, 07:44:16
archanghel
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Citat:
În prealabil postat de Simona-Marilena Vezi mesajul
Pai el death asculta...asta ma ingrijoreaza eu am ascultat alternativ si mi-a fost intunecata mintea...:) Ce sa mai zic de death... Of, numai de baieti din astia cu care trebuie sa am de furca am parte

Edit: am pus si o poza cu el :P sa vedeti despre cine vorbesc...
Singurul ce conteaza este:
Aceasta va ridica nivelul de suferinta sau va scadea ? Implicit,ambii urmariti (ca toata lumea dealtfel) atingerea bucuriei/fericirii.Chiar daca este recunoscut sau nu,orice om cauta asta.
Iar in cazul tau,cine vorbeste ? Ratiunea sau inima ?Cind vorbesti prin inima,marja de eroare atinge si 50 %.Pe cind prin ratiune,nu e posibil.Acum,intrebarea pentru tine ,este asa : voi afla (mai multa)fericirea,facind asta ? Dar mai bine este sa te intrebi:oare voi deveni mai nefericita facind asta ?Pomul,dupa roade se cunoaste...ca atare,este nevoie de ceva timp,pentru a realiza un minim de''ce fel de om este'' iar aici ,doar un lucru:in acel timp,grije mare sa nu te atasezi.Poti sa-i oferi sprijinul sufletesc necesar,dar atasamentul,nu se produce in lipsa contactului fizic,si ,cite ar mai fi..he he.
Aceasta metoda este pentru el,calea de revenire.Aceasta metoda este pentru tine,aceiasi cale de revenire.Oare unde este adevarul ? In mod implicit,si tu esti in suferinta,dar cautarea ta,alegerea,sa nu provoace una si mai mare,tie insuti.
Si inca ceva: intotdeauna,omul alege varianta CEA MAI USOARA si care pare CEA MAI ATRAGATOARE.Dar aceste alegeri NU INSEAMNA CA SINT SI BUNE.
Draga surioara,atentie mare,si gindeste-te si la cele ce ti-am scris aici,sper sa-ti foloseasca.
Amin.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 28.09.2009, 09:12:56
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

pai eu m-am atasat de el asta e problema
Reply With Quote
  #13  
Vechi 28.09.2009, 09:22:01
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Sincer,n-ar fi trebuit sa ii pui poza pe net,chiar daca aici nu il cunoaste nimeni.
E un tanar normal,nu imi pare un bau bau.
Si nu inteleg de ce crezi ca pe un forum unde scriu oameni care nu il cunosc si nu te cunosc vei gasi raspunsuri,care in realitate le vei afla doar in sufletul tau.
Oare,chiar atat de putina incredere ai in tine si deciziile tale,draga prietena?
Toate cele bune iti doresc!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 28.09.2009, 09:24:20
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

PS:Observ o suferinta in ochii lui,poate este doar putin confuz in perioada asta.
Fara a se intelege,insa,ca ar trebui sa stai alaturi de el din mila,ci doar sa incerci sa il intelegi.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 28.09.2009, 10:20:14
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

Draga heaven, apreciez sfaturile tale. in deciziile mele voi avea mereu incredere. Eu m-am atasat de el, sunt indragostita de el. E un tanar normal, asa-i. Dar, totusi nu-l cunosc in totalitate si nu vreau sa am din nou inima franta... Cred ca voi incepe o relatie cu el...
Reply With Quote
  #16  
Vechi 28.09.2009, 10:22:17
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit e iarna la el in suflet

Mai lasa sa treaca ceva timp sa-l cunosti mai bine ..nu sunt zece zile de cand spuneai ca suferi , ca esti foarte trista ..
Probabil , despartirea de celalalt te face sa-ti doresti o noua iubire.. mi se pare firesc la varsta ta . Ceva trebuie sa fi invatat tu din despartirea asta .. asa ca ai grija ! Nu te grabi !

Daca te simti puternica si chiar crezi ca-l poti iubi cu adevarat , ia-l de mana -era sa zic de inima !- si, scoate-l din iarna sufletului lui .. Dupa iarna , cu voia lui Dumnezeu , vine intotdeauna ..primavara ! Treaba e sa vrea si el ..sa scape de iarna !!

P.S. Ce m-ar speria pe mine, mai mult decat faptul ca e rocker , ar fi prietenia lui cu acel ..consumator (cum spui tu ) asa ca ,
fii atenta sa nu-ti complici viata fara sa bagi de seama ..
Un buchet de ganduri bune , iti ofer in aceasta dimineata ..
Domnul , sa te ocroteasca !
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #17  
Vechi 28.09.2009, 10:26:45
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sia Vezi mesajul
Mai lasa sa treaca ceva timp sa-l cunosti mai bine ..nu sunt zece zile de cand spuneai ca suferi , ca esti foarte trista ..
Probabil , despartirea de celalalt te face sa-ti doresti o noua iubire.. mi se pare firesc la varsta ta . Ceva trebuie sa fi invatat tu din despartirea asta .. asa ca ai grija ! Nu te grabi !

Daca te simti puternica si chiar crezi ca-l poti iubi cu adevarat , ia-l de mana -era sa zic de inima !- si, scoate-l din iarna sufletului lui .. Dupa iarna , cu voia lui Dumnezeu , vine intotdeauna ..primavara ! Treaba e sa vrea si el ..sa scape de iarna !!

P.S. Ce m-ar speria pe mine, mai mult decat faptul ca e rocker , ar fi prietenia lui cu acel ..consumator (cum spui tu ) asa ca ,
fii atenta sa nu-ti complici viata fara sa bagi de seama ..
Un buchet de ganduri bune , iti ofer in aceasta dimineata ..
Domnul , sa te ocroteasca !
Da sia, asa este, doresc ceva nou...vreau sa incep cu dreptul in relatia asta...o sa fiu atenta de data aceasta. Stii vorba aia: cine s-a fript cu ciroba, sufla si-n iaurt. Stiu ca il voi ajuta sa redevina un alt om...Dumnezeu sa-ti infrumuseteze ziua aceasta si sa fie cu tine in tot locul! >:D<
Reply With Quote
  #18  
Vechi 28.09.2009, 10:38:08
flegmatic
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Poate baiatu asculta christian metal.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 28.09.2009, 10:39:24
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

asculta death, black metal, rock imbinat cu folk...
Reply With Quote
  #20  
Vechi 28.09.2009, 10:47:15
flegmatic
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu cred te atrage genul asta de "damaged" boys pe care vrei sa-i "repari", sa-i readuci pe calea cea buna.

death metal e bun, black metal e prost.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va cer un sfat Dreamm Generalitati 20 12.07.2011 09:46:19
Un sfat? silent assasin Generalitati 24 30.03.2011 22:24:41
un sfat va rog monacu Impartasania (Taina Euharistiei) 14 25.03.2011 15:01:31
Un sfat va rog potoceanc Generalitati 33 07.09.2010 00:44:39
un sfat de la voi pacifistul Generalitati 19 14.10.2008 19:30:25