Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Preotul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 05.09.2009, 16:30:23
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de onyx235 Vezi mesajul
eu il caut de 3 saptamani aproape si nu imi da nici un semn.....si cam asa se intampla mereu, dar ca acum nu a fost niciodata...Teoretic eu nu i-am facut nimic lui personal ci nu i-am ascultat toate sfaturile..si de asta imi este foarte rusine,dar el inca nu are de unde sa stie asta...ca nu am apucat sa ii zic nimic.

o sa mai insist, dar parca e un facut...parca Dzeu e mai suparat pe mine ca oricand. Sigur ca o merit.
Suflet drag, nu fi tristă și mai ales nu-ți face gânduri ce te irosesc . Dumnezeu când ajunge să fie supărat cu adevărat , sunt fărădelegi grele și păcate mari , dar nici atunci El nu este neiertător. Ne mustră, ne ceartă părintește, dar te rog nu uita că Milostivirea Lui e foarte mare și toate le orânduiește cu înțelepciune și multă iubire. Răbdarea este o virtute pentru un creștin ! El câte și câte a răbdat și rabdă ? Să fi sigură că prelungirea așteptării tale îți va fi cu folos într un final. Multă nădejde și credință și nu în ultimul rând răbdare ! Doamne ajută ! +
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce sa faci daca ai mancat ceva de dulce, cand voiai sa tii post? camy_d Generalitati 89 11.08.2017 10:56:33
Ce trebuie sa faci cand chemi un Sfant sa-ti fie ocrotitor? roxana23 Reguli in Biserica 6 19.02.2011 23:30:09
Ce acatist sa faci cand esti acuzat pe nedrept? ellamarin Rugaciuni 18 14.02.2011 23:42:05
Ce faci cand iti pierzi increderea in cei de langa tine?? Florentina75 Generalitati 14 07.03.2010 15:45:38