Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 12.11.2009, 16:03:27
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Wink

Sora in Hristos, pe langa cele spuse de frati inainte sa pregatesti pt sfestanie, te-as indemna sa propui parintelui pe care il chemi sa faca si Sfantul Maslu si Dezlegarile Sf.Ioan Gura de Aur. Vor ajuta MULT!!! Eu asa fac de fiecare data cand il chem pe parintele, ba chiar el a spus din prima, fara sa ii spun eu, daca poate sa faca si Sf.Maslu. Am ramas uimit ca Parintele a fost in acelasi gand cu mine! Si cand mi-a spus m-am bucurat enorm. A durat vreo 3ore si jumate dar nu am simtit niciunul din casa trecerea timpului. Iar Dezlegarile Sf.Ioan Gura de Aur, tot asa parintele le-a citit fara sa ii spun eu. La sfarsit i-am spus ce am ganditi si care a fost dorinta noastra a tuturor. Asa a vrut Dumnezeu si Maica Domnului, mi-a dat in gand sa fac ceea ce v-ati dorit! De atunci asa se face in casa noastra Sfintirea!!! Si se simte mare ajutorul Domnului si Binecuvantarea Sa!!!

Eu asa as indemna pe TOTI CRESTINII sa faca Sfintirea in casa. AJUTA MULT!!!!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
sfestania diana77 Generalitati 8 30.11.2011 22:04:06
Sfestania, binecuvantare pentru familie si casa NECTARIE Generalitati 0 03.01.2011 14:23:03
Sfestania sau slujba Aghiasmei mici alina8023 Intrebari utilizatori 2 08.03.2010 10:16:03