Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.03.2007, 14:20:51
rld_mario rld_mario is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2007
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Clausemi
Citat:
În prealabil postat de rld_mario
Citat:
În prealabil postat de Clausemi
Aberatii,aberatii si iar aberatii!!!
Incep sa ma satur...numai povestioare si prevestiri infantile...nimic concret si de luat in seama.
MMMHhhh.aberatii da...asa zici tu....?Manca-te-ar raiul..!!!......Vrei minuni sa le vezi u sa le crezi...Iti mai spun si eu o 'povestioara' de data acesta din Biblie :"Fericiți cei ce n-au văzut și au crezut!" (Ioan 20, 29)


PS:Sus unde scrie address scrie:www.crestinortodox.ro/forumactive........
DAca te indoiesti ce cauti totusi pe acest forum?
Scuza-ma dar nu mi-ai spus nimic...desi ai incercat dupa cum se vede.
Ce am spus eu cu ce a spus Mantuitorul chiar nu are legatura.

Si ca sa fiu mai pe inteles eu faceam referire la habotnicia si exagerarile de care dau dovada cate unii "mergatori" la biserica...care n-au altceva de facut decat sa povesteasca sau sa interpreteze subiectiv o intamplare destul de fireasca la un moment dat sau care nu are nimci iesit din comun...
Sa ma scuzi Clausemi in cazul asta ai dreptate dar in viata parintelui Cleopa se afla scris si aceea/acele minune/i cu pamantul de la mormantul parintelui
Reply With Quote
  #12  
Vechi 08.03.2007, 14:30:19
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rld_mario
Sa ma scuzi Clausemi in cazul asta ai dreptate dar in viata parintelui Cleopa se afla scris si aceea/acele minune/i cu pamantul de la mormantul parintelui
Asa este...dar asta nu inseamna ca citind despre viata parintelui si invataturile pe care ni le-a lasat trebuie sa exageram orice intamplare...daca merg la mormantul parintelui si adie vantul la urechea mea sa interpretez si sa spun ca a venit duhul parintelui si mi-a vorbit...sau daca o lumanare pe care o aprind se stinge inseamna nu mai stiu ce...etc

Astea sunt aberatiile la care faceam referire si astfel de povesti sunt spuse si despre alti mari duhovnici care nu mai sunt printre noi.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 11.04.2007, 17:16:06
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dmb
Toti sfintii sint oameni. Toti oamenii gresesc. Ca atare toti sfintii gresesc. Numai Dumnezeu nu greseste.
Cine nu-i de acord cu lucru acesta se poate indrepta linistit spre catolicism:rolleyes:
Si cel mai mare pacatos are cateva fapte bune la fel cum si cel mai mare sfant poate sa fi facut o greseala s-au mai multe...spunea Sf. Ioan Gura de Aur undeva
Reply With Quote
  #14  
Vechi 11.04.2007, 17:18:32
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Dar s-au ridicat cu mai multa pocainta si s-au curatat s-au spalat greselile
Reply With Quote
  #15  
Vechi 25.07.2007, 10:46:34
ilma ilma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2007
Mesaje: 121
Implicit

Sfintii nu aveau cum sa stie ca sunt Sfinti,tocmai din cauza ca s-au smerit foarte mult,dupa cum preciza si Rld_mario.Parintele Cleopa chiar spunea de fiecare data cand era fotografiat sau filmat, sa puna lumea o poza cu un magar si sa scrie sub ea "Parintele Cleopa"...Smerenie fratilor,multa smerenie...Fara ea,nu cred ca poate dobandi cineva sfintenie.:)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Cleopa Daniel777 Biserica Ortodoxa Romana 26 21.02.2011 19:47:33
Parintele Cleopa ionut Mari Duhovnici si predicile lor 35 06.12.2010 11:58:54
Parintele Cleopa PaZyAmoR Moaste 8 26.10.2009 00:06:22
Parintele Cleopa Colors Stiri, actualitati, anunturi 0 21.05.2007 18:18:56
Parintele Ilie Cleopa catre Parintele Arsenie Boca Laurentiu Mari Duhovnici si predicile lor 0 04.02.2007 15:57:47