Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.07.2010, 23:22:41
piedonee's Avatar
piedonee piedonee is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 177
Implicit very cip

intra ti pe satul very cip si ve ti gasi mai multe lucruri,si acolo ve ti gasi cum cipul va fii introdus in mana sau la cap in locuri in care daca ai vrea sa l scoti va exploda in tine,sunt facute in asa fel incat sa nu le poti scoate ,si el sunt expresia libera si voita a omului,deci liberul arbitru......pentru a fii raspunzatorii de fapta.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 21.07.2010, 23:40:29
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de piedonee Vezi mesajul
intra ti pe satul very cip si ve ti gasi mai multe lucruri,si acolo ve ti gasi cum cipul va fii introdus in mana sau la cap in locuri in care daca ai vrea sa l scoti va exploda in tine,sunt facute in asa fel incat sa nu le poti scoate ,si el sunt expresia libera si voita a omului,deci liberul arbitru......pentru a fii raspunzatorii de fapta.
Acuma sincer nu stiu ce sa mai cred. De exemplu eu am o geaca montana cu cip RFID sau ceva de genul asta pe umar, astfel incat in caz de avalansa sa ma poata localiza in timp util. Zau ca lucrurile sunt foarte incurcate, ca nu mai stii ce este bine si ce-i rau.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 21.07.2010, 23:45:48
ViermeSiNuOm's Avatar
ViermeSiNuOm ViermeSiNuOm is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 106
Exclamation Rugăciune

Izbăvește-mă, Doamne, de ademenirea mârșavului și vicleanului antihrist, timpul căruia se apropie și mă adăpostește de mrejele lui în pustia tainică a mântuirii Tale. Dă-mi tărie și bărbăție neclintită să mărturisesc numele Tău cel Sfânt, să nu dau îndărăt de frica diavolească , să nu mă lepăd de Tine, Mântuitorul și Răscumpărătorul meu, de Sfânta Ta Biserică !
Doamne dă-mi, rogu-Te, ziua și noaptea, plângere și lacrimi pentru păcatele mele și fii milostiv în ceasul Strașnicei Tale Judecăți ! Amin.

(alcătuire a ieroschimonahului Anatolie de la Optina)

Fraților ortodocși, răspândiți la toată suflarea românească această rugăciune !

Să nu ne lipsească această rugăciune cuprinzătoare din pravila zilnică și să o răspândim cât mai mult ! Rugăciunea este arma noastră a ortodocșilor !! La luptă creștini !!
__________________
"Cine crede fără a fi și un misionar, acela nu a cunoscut frumusețea credinței !" (Valeriu Gafencu)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 21.07.2010, 23:50:16
ViermeSiNuOm's Avatar
ViermeSiNuOm ViermeSiNuOm is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 106
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Delirul Vezi mesajul
Acuma sincer nu stiu ce sa mai cred. De exemplu eu am o geaca montana cu cip RFID sau ceva de genul asta pe umar, astfel incat in caz de avalansa sa ma poata localiza in timp util. Zau ca lucrurile sunt foarte incurcate, ca nu mai stii ce este bine si ce-i rau.
Asta cu geaca sau telefonul sunt lucruri la care poți renunța oricând nu ești condiționat să le folosești nu ești obligat să îți încarci în ele datele personale pe când în cazul cipurilor din actele de identitate este cu totul altceva ! Acolo îți încarci efectiv datele tale ! Omul este coborât din stadiul de ființă superioară liberă și independentă la un mecanism controlabil prin care ni se îngrădește libertatea și independența devenind toți "numere" într-un sistem ! Nu mai suntem persoane umane ci numere !
__________________
"Cine crede fără a fi și un misionar, acela nu a cunoscut frumusețea credinței !" (Valeriu Gafencu)
Reply With Quote
  #15  
Vechi 21.07.2010, 23:50:31
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
Până în anul 2012, fiecare român va avea un card național de sănătate. Acesta va conține date privind calitatea de asigurat, grupa de sânge și predispoziția la alergii.
Si uite asa usor usor ajungem la cipuri...

Asta ne mai lipsea fiindca in rest avem de toate.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 21.07.2010, 23:55:25
ViermeSiNuOm's Avatar
ViermeSiNuOm ViermeSiNuOm is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 106
Implicit

Și pe lângă atâtea dezavantaje ce credeți ?! Nu este deloc securizat

http://stirileprotv.ro/stiri/interna...alculator.html

Să ne trezim cât mai este ziuă, să ne punem pe lucrat că secerișul este aproape !
__________________
"Cine crede fără a fi și un misionar, acela nu a cunoscut frumusețea credinței !" (Valeriu Gafencu)
Reply With Quote
  #17  
Vechi 21.07.2010, 23:56:01
zorobabel zorobabel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2010
Mesaje: 231
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ViermeSiNuOm Vezi mesajul
Mă iertați dar în ce calitate faceți astfel de afirmații ??
Marii duhovnici ai țării au spus vehement nu numai că este un păcat și o formă de lepădare indirectă dar și că trebuie refuzat chiar de se ajunge la mucenicie !
Oare nu conștientizați cât de serioasă este problema ?! Dacă vreți să faceți pact cu diavolul nu mai trageți și pe alții cu voi ! Vai de cel prin care vine ispita !
nu e nici o problema, altii o fac sa fie problema. Mi se pare mult mai normal ca oamenii care sunt alergici sa aiba stocate informatiile legate de problemele lor , lucru care ii poate salva daca fac un accident sau au nevoie de tratament. Nu vad cu ce e lucrul asta pacat.
Pacat este sa nu asculti de Dumnezeu, nu sa ai card de sanatate.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 21.07.2010, 23:56:56
ViermeSiNuOm's Avatar
ViermeSiNuOm ViermeSiNuOm is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 106
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihele_m Vezi mesajul
Asta ne mai lipsea fiindca in rest avem de toate.
Asta se și urmărește îngrădirea din toate părțile ! Să ne învățăm cu postul și ajunarea, cu rugăciunea și simplitatea dacă vrem să reușim și să nu ne lepădăm ! Doamne ajută !
__________________
"Cine crede fără a fi și un misionar, acela nu a cunoscut frumusețea credinței !" (Valeriu Gafencu)
Reply With Quote
  #19  
Vechi 22.07.2010, 00:02:51
ViermeSiNuOm's Avatar
ViermeSiNuOm ViermeSiNuOm is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 106
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zorobabel Vezi mesajul
nu e nici o problema, altii o fac sa fie problema. Mi se pare mult mai normal ca oamenii care sunt alergici sa aiba stocate informatiile legate de problemele lor , lucru care ii poate salva daca fac un accident sau au nevoie de tratament. Nu vad cu ce e lucrul asta pacat.
Pacat este sa nu asculti de Dumnezeu, nu sa ai card de sanatate.
Așa este frate, păcat este să nu asculți de Dumnezeu nu să ai card de sănătate dar când Dumnezeu te anunță de acum 2000 de ani că semnul fiarei nu trebuie acceptat sub nicio formă și că acesta este unul dintre semnele cele mai clare că sfârșitul este aproape, oare nu aruncăm frate și card și tot numai să nu ne lepădăm în ultimul ceas și să ne numărăm și noi printre fecioarele cele înțelepte ! Cum dar ne vom asemăna cu cele nebune care știind că merg la Nuntă și că Mirele vine din moment în moment s-au amăgit că mai este timp pentru negocieri ?

Degeaba ne amăgim, cununa nu se dă celui care privește ci celui care luptă și pentru că lupta este grea să ne ajutăm și să ne sprijinim nu să ne săpăm groapa unii altora !
__________________
"Cine crede fără a fi și un misionar, acela nu a cunoscut frumusețea credinței !" (Valeriu Gafencu)
Reply With Quote
  #20  
Vechi 22.07.2010, 00:06:56
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ViermeSiNuOm Vezi mesajul
Este un păcat din partea noastră orice acceptare cu mâinile în sân a acestor acte premergătoare implantării ! Părintele Iustin Pârvu a spus clar "este vremea muceniciei !" Să nu ne mai amăgim că nu este cipul final ... este o formă de lepădare indirectă pentru că acceptând aceste acte premergătoare ne semnăm singuri condamnarea la implantare pe care o vom apuca sau nu însă ceea ce avem acum de făcut este să luptăm pentru libertatea noastră !
...offf!!! si cand ma gandesc cata asemenea propaganda se facea imediat dupa revolutie (dar atunci era problema produselor care aveau bare), cati oameni si-au lasat serviciul ca vine sfarsitul lumii, cati nu mai cumparau produse cu bare ca nu stiu ce pateau...
In fine...cata manipulare de 2 lei, dar fiecare e liber sa faca ce vrea pana la urma, atata timp cat nu-si pierde mantuirea.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Anul 2012: planuri, dorinte, sperante laurastifter Generalitati 25 29.12.2012 18:53:53
concurs national CMS 2012 scoala_brancoveneasca Sectiune dedicata profesorilor de religie 2 02.03.2012 13:54:31
Anul mântuirii 2012 laurastifter Alte Religii 1 26.11.2011 19:15:20