Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 17.06.2009, 18:41:50
lovemariuta lovemariuta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Locație: London, England
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Trimite un mesaj prin MSN pentru lovemariuta Trimite un mesaj prin Yahoo pentru lovemariuta
Implicit am nevoie de un foarte bun sfat

Buna, numele meu e Maria.Lucrez si locuiesc la Londra,Anglia de trei ani de zile.Aici lucrez intrun atelier auto si mam indragostit de un musulman, casatorit cu doi copii.Eram si foarte buni prieteni inainte si stateam impreuna in aceeasi casa.Eu avea chirie un flat si el o camera.Si totul a inceput in februarie, cu toate ca eu il cunosc de trei ani niciodata nu mam gandit ca va fi ceva intre noi.Si toate bine si frumoase mam indragostit de el si el ma iubeste dar nu poate sa isi lase familia pentru mine.are doi copii unu de un an jumate si unu de doua luni.Si pentru ca el o avut casatoria aranjata de mama lui ii casatorit cu fata lui sorasa lui mamasa.la ei ii permis casatoriile acestea.Si din cauza familiei lui, rusinei ce o sa o provoace, a copiilor, nu poate sa isi paraseasca familia.Eu il iubesc asa de mult ca am vrut sa ma sinucid.Sotia lui statea in Pakistan si a trebuit sa vina la Londra pentru ca le expira viza si ii aici cam de o luna.Si eu de o luna intreaga plang absolut in fiecare zi si ma apasa o durere in suflet de simt ca nu mai am loc in lumea asta.Si eu nu inteleg de ce pentru ca nu neam despartit, inca ii cu mine, atat tot ca nu mai are timp asa de mult pt mine.Stiu ca ii un pacat foarte mare dar nu pot sa renunt la el.Si el imi tot zice ca nu ii viitorul meu, dar inima mea nu poate sa accepte ca il pierde.Va rog ajutatima!
Nu mai pot sa dorm, nu mai mananc.Azi miam adus aminte ca nu am mancat ieri.Toata lumea ma intreaba ce ii cu mine?de ce tot plang? Nu ma pot opri.Ma simt asa de distrusa sufleteste ca simt ca nu mai am loc in lumea asta! Va rog ajutatima!
Sa nu imi dati sfaturi ca sa il parasesc sau sa incerc sa il uit ca nu pot! Am incercat deja.
Am inceput sa iau calmante care deja nu isi mai fac efectul si am numai 21 de ani.Parintii mei zic ca e o pasiune de adolescenta.Dar inima mea nu poate sa simta pasiune cand sufera asa de mult! Imi doresc doar putere de la Dumnezeu ca sa pot sa trec peste asta dar nu stiu cum! Va rog ajutati-ma.Am vorbit si cu un preot si mia zis sa citesc Paraclisul Maicii Domnului! Il citesc de prea multe ori pe zi dar tot asa de prost ma simt! Va rog sa ma ajutati cu un sfat foarte bun ca simt ca incet inebunesc.Nici inima nu imi mai bate normal.am slabit sase kg intro luna.va rog,multumesc
Reply With Quote
  #12  
Vechi 17.06.2009, 19:24:33
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de luminitam Vezi mesajul
Mi-ar placea sa imi dati sfaturi spre a schimba in bine aceasta situatie.
Ar fi posibil sa te intorci in Romania?
Reply With Quote
  #13  
Vechi 17.06.2009, 20:19:53
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lovemariuta Vezi mesajul
Buna, numele meu e Maria.Lucrez si locuiesc la Londra,Anglia de trei ani de zile.Aici lucrez intrun atelier auto si mam indragostit de un musulman, casatorit cu doi copii.Eram si foarte buni prieteni inainte si stateam impreuna in aceeasi casa.Eu avea chirie un flat si el o camera.Si totul a inceput in februarie, cu toate ca eu il cunosc de trei ani niciodata nu mam gandit ca va fi ceva intre noi.Si toate bine si frumoase mam indragostit de el si el ma iubeste dar nu poate sa isi lase familia pentru mine.are doi copii unu de un an jumate si unu de doua luni.Si pentru ca el o avut casatoria aranjata de mama lui ii casatorit cu fata lui sorasa lui mamasa.la ei ii permis casatoriile acestea.Si din cauza familiei lui, rusinei ce o sa o provoace, a copiilor, nu poate sa isi paraseasca familia.Eu il iubesc asa de mult ca am vrut sa ma sinucid.Sotia lui statea in Pakistan si a trebuit sa vina la Londra pentru ca le expira viza si ii aici cam de o luna.Si eu de o luna intreaga plang absolut in fiecare zi si ma apasa o durere in suflet de simt ca nu mai am loc in lumea asta.Si eu nu inteleg de ce pentru ca nu neam despartit, inca ii cu mine, atat tot ca nu mai are timp asa de mult pt mine.Stiu ca ii un pacat foarte mare dar nu pot sa renunt la el.Si el imi tot zice ca nu ii viitorul meu, dar inima mea nu poate sa accepte ca il pierde.Va rog ajutatima!
Nu mai pot sa dorm, nu mai mananc.Azi miam adus aminte ca nu am mancat ieri.Toata lumea ma intreaba ce ii cu mine?de ce tot plang? Nu ma pot opri.Ma simt asa de distrusa sufleteste ca simt ca nu mai am loc in lumea asta! Va rog ajutatima!
Sa nu imi dati sfaturi ca sa il parasesc sau sa incerc sa il uit ca nu pot! Am incercat deja.
Am inceput sa iau calmante care deja nu isi mai fac efectul si am numai 21 de ani.Parintii mei zic ca e o pasiune de adolescenta.Dar inima mea nu poate sa simta pasiune cand sufera asa de mult! Imi doresc doar putere de la Dumnezeu ca sa pot sa trec peste asta dar nu stiu cum! Va rog ajutati-ma.Am vorbit si cu un preot si mia zis sa citesc Paraclisul Maicii Domnului! Il citesc de prea multe ori pe zi dar tot asa de prost ma simt! Va rog sa ma ajutati cu un sfat foarte bun ca simt ca incet inebunesc.Nici inima nu imi mai bate normal.am slabit sase kg intro luna.va rog,multumesc
draga mea , desi [COLOR=red]iubirea[/COLOR] este cel mai frumos dar de la Dumnezeu ea [COLOR=red]nu[/COLOR] [COLOR=red]se[/COLOR] [COLOR=red]poate[/COLOR] [COLOR=red]implini[/COLOR] [COLOR=red]pe[/COLOR] [COLOR=red]nefericirea[/COLOR] [COLOR=black]altora[/COLOR] . Gandeste-te la sotia lui care poate -l iubeste ca si tine sau chiar mai mult avand si cei doi copii impreuna . Asculta de parinti ca stiu ei ce stiu ..
Te-ai indragostit de cine nu trebuie si doar in tine sta puterea de a renunta .Pentru ca vrei nu vrei ,[COLOR=red]TREBUIE[/COLOR] sa renunti ..
Stiu ai doar 21 de ani si crezi ca se termina lumea la el ..dar nu e asa .. incearca sa rationezi ..vezi, chiar el ti-a spus ca nu-i viitorul tau [COLOR=black]. [/COLOR]
[COLOR=black]Mai intai spune-i sa nu te mai caute si nu o mai face nici tu ..tot e ocupat cu sotia care a venit in Anglia ..iesi in orasi cu prietenii . ..roaga-te la Bunul Dumnezeu sa te tina pe calea cea dreapta ca acum ai luat-o pe alaturi ,mergi mai des la preot si cere ajutor. Sper ca m-ai inteles ..dar daca nu apelezi la ratiune ,vei ramane in continuare sclava sentimentelor tale care nu-ti vor oferi decat o viata de cosmar . De fapt, tu alegi ce vrei sa fii ..amanta unui barbat insurat cu doi copii sau o femeie demna cu propriai familie crestina pe care ai putea sa ti-o intemeiezi ..renuntand la acest barbat si rugandu-te sa intalnesti unul necasatorit si crestin . [/COLOR]
[COLOR=black]Draga Maria , oricate sfaturi vei primi puterea sta in tine sa renunti ..ma mir ca ai intrat in aceasta relatie fara sa-ti pui intrebarea elementara ..,,oare ce fac ? ,,[/COLOR]
[COLOR=black]Timpul le rezolva pe toate si rugaciunile la Domnul te vor intari .Totul insa cu conditia sa constientizezi ca TREBUIE sa renunti ! [/COLOR]
[COLOR=black]Te imratisez si ti doresc intelepciune sa alegi calea dreapta .[/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #14  
Vechi 17.06.2009, 20:33:37
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Lovemariuta, N-ai sa poti niciodata sa te desprinzi de el cata vreme il mai vezi. Solutia cea mai buna in aceasta situatie este distanta fizica. Asa am scapat si eu de o dragoste nepotrivita. Du-te in alt oras sau intoarce-te in tara. Ai sa vezi ca e mai greu la inceput dar cu timpul te regasesti...
__________________
"Daca cineva mi-ar fi dovedit ca Hristos sta in afara adevarului, si daca in realitate adevarul ar sta in afara de Hristos,atunci as prefera sa fiu cu Hristos si nu cu adevarul" (Dostoievski)

"Daca Dumnezeu nu exista atunci totul este permis" (tot Dostoievski)
Reply With Quote
  #15  
Vechi 17.06.2009, 21:03:39
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Copilă dragă tare m-a făcut să plâng postarea ta.Parcă te văd și parcă mă văd la 2o de ani îndrăgostită,părăsită și fără nici o speranță.Uite că nici nu văd să scriu de lacrimi ce am în ochi!Ești așa de sinceră și așa de îndrăgostită și nefericită!
Eu mă voi ruga pentru tine ca să ai tăria de-a trece peste această perioadă nefastă din viața ta și să te lumineze Dumnezeu să vezi în ce întunecime te afli căci suferința pe care o ai vine din preplinul păcatelor care s-au adunat în bietul tău suflețel.
Acum nu înțelegi ce se întâmplă cu tine dar dacă vei depăși acestea(și cu ajutorul lui Dumnezeu cu siguranță că așa va fi) vei fi mai puternică și vei înțelege că nimic ce este de furat nu-ți poate aduce fericirea.
Dacă aș îndrăzni să-ți dau un sfat ți-aș spune doar atât:FUGI CÂT ÎNCĂ MAI AI TIMP.
Și încă ceva..bine ai venit pe forum creștin-ortodox și să-ți faci cât mai mulți prieteni.Sunt aici tineri minunați!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 17.06.2009, 21:15:52
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit Sfat

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Copilă dragă tare m-a făcut să plâng postarea ta.Parcă te văd și parcă mă văd la 2o de ani îndrăgostită,părăsită și fără nici o speranță.Uite că nici nu văd să scriu de lacrimi ce am în ochi!Ești așa de sinceră și așa de îndrăgostită și nefericită!
Eu mă voi ruga pentru tine ca să ai tăria de-a trece peste această perioadă nefastă din viața ta și să te lumineze Dumnezeu să vezi în ce întunecime te afli căci suferința pe care o ai vine din preplinul păcatelor care s-au adunat în bietul tău suflețel.
Acum nu înțelegi ce se întâmplă cu tine dar dacă vei depăși acestea(și cu ajutorul lui Dumnezeu cu siguranță că așa va fi) vei fi mai puternică și vei înțelege că nimic ce este de furat nu-ți poate aduce fericirea.
Dacă aș îndrăzni să-ți dau un sfat ți-aș spune doar atât:FUGI CÂT ÎNCĂ MAI AI TIMP.
Și încă ceva..bine ai venit pe forum creștin-ortodox și să-ți faci cât mai mulți prieteni.Sunt aici tineri minunați!
Deci orice sfat accepti de la noi numai acesta "Sa nu imi dati sfaturi ca sa il parasesc sau sa incerc sa il uit ca nu pot!" nu ?
Atunci nu vad la ce bun sa-ti mai dea cineva sfaturi. In orice caz apreciez ca ai intrat pe un forum religios si sa dea Domnul sa asculti de sfaturile de pe aici.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 17.06.2009, 21:40:23
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Scumpa Mariuta !,
Tare te inteleg si tare este greu sa poti intelege tu situatia din afara ei !
Uite, iti scriu acum din experienta proprie intampinata tot la varsta ta.
La fel m-am indragostit de un om , sa-i spunem asa, cu obligatii, este varsta in care doar naivitatea si surplusul de energie da atata viata instinctelor si simtirilor, in realitate, privind din exterior, totul este ca o piesa de teatru, dramatica, insa doar un joc complex si rafinat precum iubirea imbracata in straie de disperare.
Nimic, nimic din ceea ce-ti vom spune nu ar putea sa-ti atinga ratiunea si discernamantul in asa masura incat sa intelegi ca totul este pe cat de puternic, pe atat de efemer. Insa, macar i-a seama la cei care au trecut prin asa ceva, fiindca experientele unora pot cladi in tine portiti de nadejde.
Eu am plans asa ca si tine, m-am zbuciumat cum nu credeam ca poate fi posibil intr-un trup atat de firav de om (copil, pana la urma), mi-am scrajelit din suflet orice potentiala bucurie intalnita pe drum si am umplut locul cu amaraciune, nemarginita amaraciune si disperare pentru omul iubit.
Simti ca fiinta-ti tremura violent din toti rarunchii de nefericire, in asa masura incat , parca moartea ar deveni cea mai placuta evadare.
Insa, totul tine si de o alimentare perpetua a propriei fiinte cu sentimentul neastamparat si mereu viu despre iubire si atasament. Este mult prea alimentat dincolo de orice ratiune a imprejurului .
Ma rugam, ma culcam seara inghemuita de durere si plans, ma gandeam obsesiv la persoana respectiva...o aveam cu mine in orice gand, orice lucru, in orice imprejurare. Nu puteam scapa de ea si nici de asocierea durerii neastamparate, cu ea. Era cumpli, stiam ca nu merita, stiam ca nu are rost, stiam ca nu am cum sa ajung undeva in acest sens, undeva benefic...dar nimic, felul imi este incapatanata, asemenea si durerea si autoflagerarea. Ma rugam la Dumnezeu tare mult, imi era teama, nu-mi mai concepeam viitorul...pana ajunsesem sa nu mai stiu sa zambesc. Filozofam, scriam poezii, proza, uram si iubeam cu aceiasi intensitate. Uneori cadeam intr-o deznadejde atat de profunda, ca nu-mi mai pasa de este noapte sau zi...De fapt, nu exista cuvinte pentru o astfel de stare. Simteam cum mi-o i-a razna inima, ma apasa tot mai mult.
Astfel am incercat sa evadez in invatat, aveam note mari...dar, degeaba, nimic nu-mi putea ridica moralul, astfel am hotarat sa las balta si scoala, si prieteni si familie si am plecat in Japonia. M-am gandit ca singura solutie si ultima pe care o mai intrezaream, ar fi sa schimb oamenii, sa schimb limba, locurile, traditiile, mancarea...moneda si orice, numai sa-l uit.
Mi-a prins bine, in cele din urma, dar, doar pana la un moment dat, acasa in tara ma regaseam in el si iarasi ma gandeam. Nu am apelat la pastile sau ajutor de specialitate si, poate ca am facut rau, fiindca simt si astazi ca suport sechele ale acelei perioade, un fel de sensibilitate la suparari si presiuni.
A trecut, pana la urma, dar, dupa mult prea multi ani si, acum, privind in urma imi dau seama ca a fost o mare tampenie sa dedic atat de mult din fiinta mea, pentru o incertitudine. Cea mai mare tampenie, dar stiu sigur ca atunci ma gandeam la o asemenea concluzie peste ani, insa nu puteam sa nu sufar.
Acum cred ca Dumnezeu nu mi-a ascultat rugaciunile disperate atunci, pentru ca avea alte planuri cu mine, iar planurile Lui Dumnezeu sunt cele de care avem cu adevarat nevoie, nu cele care avem noi impresia ca ne-ar ajuta si le-am dori.
Crede-ma, mariuta, o sa treaca aceasta perioada cu intensitatea ei cu tot, crede-ma ca dincolo de ea exista viata, si-nca o viata frumoasa care merita traita. Acum detii cea mai mareata energie si ar trebui sa te bucuri de ea si sa o canalizezi spre lucruri si oameni care te pot face cu adevarat fericita, fiindca, chiar daca nu suntem constienti, exista fericire si in lucrurile aparent minore si lipsite de importanta.
Esti tanara, esti sanatoasa, ai o singura viata, incearca sa nu o dedici unei simtiri efemere, chiar daca pe moment pare totul...totul insemni, de fapt TU, tu insemni mai mult decat orice pasiune, pentru ca doar prin tine si sanatatea si energia pe care o detii, mai pot trece pasiunea si supravietuirea. Trebuie sa sa te menajezi, sa lupti, nu sa uiti, ci sa accepti situatia pana cand aceasta se va risipi de la sine, incearca sa o tratezi mai putin serios, sa te resemnezi si vei vedea ca-ti va da multa putere aceasta atitudine si, mai ales limpezirea cugetului, aparent afectat.
CU SIGURANTA VEI IESI DIN ACEST IMPAS, TREBUIE DOAR SA AI RABDARE, DAR MAI ALES SA FACI DIN ACEASTA RABDARE O ARMA A SUPRAVIETUIRII NU A DISTRUGERII. TREBUIE SA CREZI !
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #18  
Vechi 17.06.2009, 22:39:23
luminitam luminitam is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 9
Implicit

Salut si multumesc din nou pt sfaturi.Dana123 si Nevrednicul, va multumesc din suflet.Mi-am facut si eu un mic colt cu 2 icoane si o candela improvizata, cat sa ma ma pot linisti atunci cand intru in casa.
Un sfat pt Mariuta, daca imi permiti.Cunosc doua fete casatorite cu pakistanezi, ambele convertite la islam, una britanica, cealalta romanca.Ambele sunt nefericite, desi sunt foarte tinere si ele si sotii lor.Multa violenta fizica si verbala, multe diferente care nu pot fi trecute cu adevarat.Stiu ca nu toti oamenii sunt la fel, dar uneori exista trasaturi comune generate de mediul general in care s-au format.de exemplu, incurajaza si chair indica si practica bucurosi casatoria intre verii primari.Nu isi va parasi nevasta, de asta poti fi sigura.Romanca de care iti spuneam a petrecut Craciunul si Revelionul in primul an de casatorie fara sotul ei, care plecase in Pakistan la ai lui fara sa o ia cu el si fara sa respecte ca ea sarbatorea ceva.Iti doresc sa poti gandi cu mintea si sufletul tau asa cum erau inainte de a-l cunoaste pe el.Gandeste-te ca cea mai buna prietena a ta ar trece prin situatia prin care treci tu-ce sfat i-ai da?Apoi,aplica acel sfat la tine. Mult noroc si liniste in suflet, sa iti gasesti drumul potrivit tie si sa mergi pe el alaturi de Domnul!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 18.06.2009, 00:08:21
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lovemariuta Vezi mesajul
Buna, numele meu e Maria.Lucrez si locuiesc la Londra,Anglia de trei ani de zile.Aici lucrez intrun atelier auto si mam indragostit de un musulman, casatorit cu doi copii.Eram si foarte buni prieteni inainte si stateam impreuna in aceeasi casa.Eu avea chirie un flat si el o camera.Si totul a inceput in februarie, cu toate ca eu il cunosc de trei ani niciodata nu mam gandit ca va fi ceva intre noi.Si toate bine si frumoase mam indragostit de el si el ma iubeste dar nu poate sa isi lase familia pentru mine.are doi copii unu de un an jumate si unu de doua luni.Si pentru ca el o avut casatoria aranjata de mama lui ii casatorit cu fata lui sorasa lui mamasa.la ei ii permis casatoriile acestea.Si din cauza familiei lui, rusinei ce o sa o provoace, a copiilor, nu poate sa isi paraseasca familia.Eu il iubesc asa de mult ca am vrut sa ma sinucid.Sotia lui statea in Pakistan si a trebuit sa vina la Londra pentru ca le expira viza si ii aici cam de o luna.Si eu de o luna intreaga plang absolut in fiecare zi si ma apasa o durere in suflet de simt ca nu mai am loc in lumea asta.Si eu nu inteleg de ce pentru ca nu neam despartit, inca ii cu mine, atat tot ca nu mai are timp asa de mult pt mine.Stiu ca ii un pacat foarte mare dar nu pot sa renunt la el.Si el imi tot zice ca nu ii viitorul meu, dar inima mea nu poate sa accepte ca il pierde.Va rog ajutatima!
Nu mai pot sa dorm, nu mai mananc.Azi miam adus aminte ca nu am mancat ieri.Toata lumea ma intreaba ce ii cu mine?de ce tot plang? Nu ma pot opri.Ma simt asa de distrusa sufleteste ca simt ca nu mai am loc in lumea asta! Va rog ajutatima!
Sa nu imi dati sfaturi ca sa il parasesc sau sa incerc sa il uit ca nu pot! Am incercat deja.
Am inceput sa iau calmante care deja nu isi mai fac efectul si am numai 21 de ani.Parintii mei zic ca e o pasiune de adolescenta.Dar inima mea nu poate sa simta pasiune cand sufera asa de mult! Imi doresc doar putere de la Dumnezeu ca sa pot sa trec peste asta dar nu stiu cum! Va rog ajutati-ma.Am vorbit si cu un preot si mia zis sa citesc Paraclisul Maicii Domnului! Il citesc de prea multe ori pe zi dar tot asa de prost ma simt! Va rog sa ma ajutati cu un sfat foarte bun ca simt ca incet inebunesc.Nici inima nu imi mai bate normal.am slabit sase kg intro luna.va rog,multumesc

Draga mea, uneori, la o anumita varsta se intimpla ceea ce se intimpla si cu tine acuma.
A iubi omul neportivit.
De ce este nepotrivit?
Pai in primult rand este de o alta religie, unde femeia nu vine respectata si unde in conformitate nu Ku-Ran-ul lor, cine nu este de credinta lor sa fie omorati.
In al doilea rand, el este casatorit, adica tu traiesti in adulter cu el, si el cu tine.
Nu este acceptat nici de ortodocsi, nici de musulmani.
Voi doi sinteti in afara ambelor religii.

Acestea fiind spuse, eu cred ca tu trebuie sa te rogi mult lui Dumnezeu, sa te ajute, sa te lumineze si sa schimbi orasul, casa etc ce poti ca sa fii in afara de raa lui, adica d efamilia lui.
In religia noastra spunem: ce Dumnezeu a unit omul sa nu desparta.
Acuma oricat ti s-ar parea de dur, de nedrept deoarece tu suferi asa de mult acuma, daca prin absurd el si-ar lasa sotia( din experienta mea, din ceea ce vad eu aici, el nu o va lasa niciodata pentru tine, care esti d eo alta credinta in primul rand), tu te-ai gandit ca el intr-o zi te poate lasa pe tine (adica tu sa fii sotia aceea cu 2 copii si el umbla cu altele, in vreme ce tu ii cresti copii) asa cum discuta cu tine sa o lase pe ea acuma?

Roata se intoarce.

Nu ai copii, ai gresit, du-te departe de el si lasa-l sa-si vada de familia lui, de copii lui, ca in felul asta tie iti face doar o favoare.

Roaga-te mult la Maica Domnului sa te ajute sa iesi din aceasta problema.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #20  
Vechi 18.06.2009, 16:32:41
lovemariuta lovemariuta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Locație: London, England
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Trimite un mesaj prin MSN pentru lovemariuta Trimite un mesaj prin Yahoo pentru lovemariuta
Implicit Multumesc

Va multumesc tuturora pentru sfaturile care mi le-ati dat din inima.Sper sa am puterea sa pot sa tin cont de toate.Nu pot sa fug pentru ca sufletul ma impiedica sa fac acest lucru.Imi doresc asa de mult sa fie al meu incat ratiunea nu isi mai are loc.Imi doresc asa de mult sa revin la normal, sa incep sa zambesc, sa mananc, sa dorm, sa am puterea sa ies cu prietenii si sa ma gandesc ca viata mea nu se termina la el.Cu toate ca durerea ma apasa asa de tare si ma simt asa de slaba in interior o sa incerc cu ajutorul lui Dumnezeu sa fiu puternica pentru parintii mei care ma iubesc din tot sufletul.Nu o sa pun iubirea pentru el mai presus de iubirea pentru parintii mei.
Sufletul meu trebuie sa inteleaga ca acest barbat nu imi apartine si nu o sa fie al meu niciodata, nu stiu cum o sa fac asta dar trebuie.


Singura mea dorinta e sa ma trezesc intr-o dimineata fara sa ma simt durerea aceasta in suflet si fara lacrimi pe obraz.

Va multumesc din suflet!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
am nevoie de un sfat Nico11 Pocainta 2 06.04.2011 19:58:27
am nevoie de un sfat mariuca92 Homosexualitatea 91 26.04.2010 18:01:53
Nevoie de un sfat va rog ! andreidiniasi Umanitare 9 20.04.2010 12:04:56
Am nevoie de un sfat sophia Generalitati 10 13.05.2009 01:08:32