Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.03.2007, 14:31:30
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Multumesc Clausemi,stiu ca si tie ti se face rau la astfel de mentalitati...amagitoare!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.03.2007, 14:43:48
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory
Multumesc Clausemi,stiu ca si tie ti se face rau la astfel de mentalitati...amagitoare!
Absolut draga mea...pacat insa ca nu multi au inteles acest lucru...fiecare gandeste si ia atitudine dupa constiinta si propriul sau interior atat in relatia cu cei de pe forum si,dupa cum se vede si in relatia cu cei din jur la modul general.

Chiar nu mai e nimic de spus...
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.03.2007, 15:30:24
alexandra28 alexandra28 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.12.2006
Mesaje: 88
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Negroponte
:)Nu e publicitate,dimpotriva.Am vazut si eu emisiunea.Are dreptate Alexandra,a fost ca o avertizare pentru toata lumea,pentru indreptare si intoarcere pe drumul cel bun.Doamne ajuta!
stiu ca si anul trecut tot in Postul mare s-a mai intamplat ceva foarte ciudat,mi se pare ca pe otv...
oricum m-a dezgustat total subiectul emisiunii,chiar nu cred ca era potrivit intr-o asemenea perioada(in Postul mare) si in ziua de 1 martie cand ar fi trebuit sa ne bucuram inimile cu lucruri frumoase.am observat ca pacatele facute in timpul postului sunt platite cam aspru....am trecut si eu printr-o noapte de groaza ca urmare a unui pacat facut in aceasta perioada(asa cred eu cel putin, ca am platit pentru ce am facut).insa prin asta vad doar puterea lui Dumnezeu care ne demonstreaza ca nimic nu trece neplatit iar lucrurile sfinte sunt lucruri sfinte si trebuie respectate.
despre prostituata...ca sa spunem ca era bolnava...eu n-am vazut in viata mea o persoana ca ea ,bolnava sa faca ca o gaina careia i se taie gatul...am vazut doar pe la posedati...daca analizam mai bine observam ca nu s-a mai intamplat asa ceva in istoria televiziunii,eram in Postul Pastelui cu o invitata care se lauda ca a avut peste 1 milion de barbati si care practica prostitutia nu pentru a supravietui ,ci pentru a se imbogati...cam multe se leaga,nu?eu cred ca acea intamplare a fost consecinta pacatelor ei(in care se complacea,si nu avea de gand sa se pocaiasca,ci din contra ,se mandrea cu ele)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 13.03.2007, 15:57:30
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra28
despre prostituata...ca sa spunem ca era bolnava...eu n-am vazut in viata mea o persoana ca ea ,bolnava sa faca ca o gaina careia i se taie gatul...am vazut doar pe la posedati...
Ceea ce spune ORY este absolut adevarat...aceasta boala exista si iti pot da exemplu vazut si trait de mine...motiv pt care pot face o comparatie intre un demonizat si o persoana bolnava psihic.
Si pana la urma indiferent ce si cum ar fi,nu e de ras,nu e de judecat si de comentat asa cum au de obicei asa zisii nostri crestini si asa cum am vazut ca se face aici din pacate.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 13.03.2007, 16:08:55
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

Eu am observat ca moderatorul acestu-i post TV invita in emisiunile sale personaje certate cu morala crestina.Este posibil ca femeii sa i se facut rau din diferite cauze,dar faptul ca s-a intamplat in direct la acea emisiune care facea reclama pe fata imoralitatii nu o iau doar ca pe o simpla coincidenta.Parerea mea.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 13.03.2007, 16:16:36
alexandra28 alexandra28 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.12.2006
Mesaje: 88
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Clausemi
Citat:
În prealabil postat de alexandra28
despre prostituata...ca sa spunem ca era bolnava...eu n-am vazut in viata mea o persoana ca ea ,bolnava sa faca ca o gaina careia i se taie gatul...am vazut doar pe la posedati...
Ceea ce spune ORY este absolut adevarat...aceasta boala exista si iti pot da exemplu vazut si trait de mine...motiv pt care pot face o comparatie intre un demonizat si o persoana bolnava psihic.
Si pana la urma indiferent ce si cum ar fi,nu e de ras,nu e de judecat si de comentat asa cum au de obicei asa zisii nostri crestini si asa cum am vazut ca se face aici din pacate.
auziti dar voi stiti numai sa judecati parerile celor ce posteaza mesaje?am spus ceva din afara religiei crestine?am adus vreo blasfemie ca sa judecati atata fiecare cuvantel si sa dati voi concluzia de ,,asa-zisi crestini,,?m-ai vazut ca am scris ceva in deradere de ea?am ridicat o problema,nu?scrie ce crezi despre acel eveniment,nu despre faptul ca eu sau altul suntem buni crestini sau nu.daca am ridicat aceasta problema nu inseamna ca o judec pe ea..pentru mine este o lectie de viata,eu am inteles si am invatat multe din acea chestie,nu inseamna ca o judec pe acea prostituata..este vorba despre semnificatia acelei intamplari....dar ma rog,poate nu toti au cum sa inteleaga...asa este cand barna din ochiul nostru este mai mare decat paiul din ochiul aproapelui.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 13.03.2007, 16:24:56
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Sa ne rugam sfintei Maria egipteanca sa mijloceasca pentru ele si pentru noi.Care ati citit viata sfintei,uitati va acolo infinita mila a Lui Hristos,pe care noi nu o pricepem.Macar una din acele pierdute sa se indrepte macar o farâma din cât s-a indreptat Maria egipteanca cât traieste in lume...
Reply With Quote
  #18  
Vechi 13.03.2007, 16:41:46
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra28
auziti dar voi stiti numai sa judecati parerile celor ce posteaza mesaje?am spus ceva din afara religiei crestine?am adus vreo blasfemie ca sa judecati atata fiecare cuvantel si sa dati voi concluzia de ,,asa-zisi crestini,,?m-ai vazut ca am scris ceva in deradere de ea?am ridicat o problema,nu?scrie ce crezi despre acel eveniment,nu despre faptul ca eu sau altul suntem buni crestini sau nu.daca am ridicat aceasta problema nu inseamna ca o judec pe ea..pentru mine este o lectie de viata,eu am inteles si am invatat multe din acea chestie,nu inseamna ca o judec pe acea prostituata..este vorba despre semnificatia acelei intamplari....dar ma rog,poate nu toti au cum sa inteleaga...asa este cand barna din ochiul nostru este mai mare decat paiul din ochiul aproapelui.
Oare de unde vine mania asta?
Nu o fi tot o forma de "indracire"?...ma rog,ma rog dar e una crestina...se admite...scuzati.
"Nu judeca sa nu fii judecat"...cam asa am retinut eu, motiv pt care nu-mi permit luxul acesta.

Draga mea stai linistita ca nu te-a acuzat nimeni...din contra.Citeste mai bine si vei observa cati sunt cei care te sustin...motiv de adanca liniste sufleteasca...sau,aici o fi problema?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 13.03.2007, 16:52:54
alexandra28 alexandra28 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.12.2006
Mesaje: 88
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Clausemi
Citat:
În prealabil postat de alexandra28
auziti dar voi stiti numai sa judecati parerile celor ce posteaza mesaje?am spus ceva din afara religiei crestine?am adus vreo blasfemie ca sa judecati atata fiecare cuvantel si sa dati voi concluzia de ,,asa-zisi crestini,,?m-ai vazut ca am scris ceva in deradere de ea?am ridicat o problema,nu?scrie ce crezi despre acel eveniment,nu despre faptul ca eu sau altul suntem buni crestini sau nu.daca am ridicat aceasta problema nu inseamna ca o judec pe ea..pentru mine este o lectie de viata,eu am inteles si am invatat multe din acea chestie,nu inseamna ca o judec pe acea prostituata..este vorba despre semnificatia acelei intamplari....dar ma rog,poate nu toti au cum sa inteleaga...asa este cand barna din ochiul nostru este mai mare decat paiul din ochiul aproapelui.
Oare de unde vine mania asta?
Nu o fi tot o forma de "indracire"?...ma rog,ma rog dar e una crestina...se admite...scuzati.
"Nu judeca sa nu fii judecat"...cam asa am retinut eu, motiv pt care nu-mi permit luxul acesta.

Draga mea stai linistita ca nu te-a acuzat nimeni...din contra.Citeste mai bine si vei observa cati sunt cei care te sustin...motiv de adanca liniste sufleteasca...sau,aici o fi problema?
ironie,ignoranta,dispret...insa ii judeci pe altii daca sunt buni crestini sau nu...

unde era acea manie a mea de care vorbeai????????:dozingoff:
si unde era exemplul tau de om credincios????;)
Reply With Quote
  #20  
Vechi 13.03.2007, 16:58:35
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Oare orice dojana la care ne indruma sf apostol e indracire a celui ce dojeneste???Hai sa fim seriosi...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Acces direct & Teoctist Nichitean Aurelia2010 Stiri, actualitati, anunturi 18 04.03.2010 19:23:52
Apel national C.tin Stiri, actualitati, anunturi 11 25.06.2009 07:46:15
pt national vs. Saurian Generalitati 0 22.11.2007 12:31:18
ACUM IN DIRECT LA TV - RELATIA OM DUMNEZEU cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 2 20.01.2007 23:51:39
IN DIRECT LA TV ! cristiboss56 Biserica Ortodoxa si Massmedia 5 12.01.2007 00:03:48