Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #221  
Vechi 14.07.2009, 00:13:52
georgepacuraru
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pacat ca era iehovist, nu-l va vedea astfel la fata pe Domnul Dumnezeu. Inca o data mare pacat, dar astea sunt caile Domnului.
Reply With Quote
  #222  
Vechi 14.07.2009, 00:42:16
decebal's Avatar
decebal decebal is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.11.2006
Mesaje: 5
Post

Citat:
În prealabil postat de iulyaan Vezi mesajul
a murit un mare artist.a fost foarte controversat dar....un geniu al muzicii.dumnezeu sa-l odihneasca
Dumnezeu se scrie cu ,,D'' mare...!!!
Reply With Quote
  #223  
Vechi 14.07.2009, 02:39:09
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de decebal Vezi mesajul
Dumnezeu se scrie cu ,,D'' mare...!!!
Hmmm,
Unde zice Dumnezeu in Biblie ca asa il cheama si acel nume se scrie cu majuscula?

Dumnezeu nici nu are nume, El fiind acel ceva/cineva care nu se incadreaza in nici un nume
Deci atita timp cit intelegem despre cine este vorba este acceptabil.
Reply With Quote
  #224  
Vechi 14.07.2009, 02:41:17
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de georgepacuraru Vezi mesajul
Pacat ca era iehovist, nu-l va vedea astfel la fata pe Domnul Dumnezeu. .
Nu suntem inchizitia ca sa hotarim noi cine-l va vedea la fata sau nu! ..si nici in inima lui nu ai cum sa citesti. Nici un om de pe pamint nu poate.
Reply With Quote
  #225  
Vechi 14.07.2009, 10:03:16
georgepacuraru
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Nu suntem inchizitia ca sa hotarim noi cine-l va vedea la fata sau nu! ..si nici in inima lui nu ai cum sa citesti. Nici un om de pe pamint nu poate.
Parintele din parohia la care ma duc in fiecare Duminica ne invata sa ne tinem departe de iehovisti si sa nu le citim cartile si sa nu ne bagam cu ei in vorba. Eu chiar am pe usa la apartament un aptibild care scrie ca nu primim sectari iehovisti si mormoni si ca suntem familie crestina ortodoxa. Imi pare rau pentru Michel, era un cantaret bun dar stim cu totii ca Martorii Lui Iehova = Satana. Doamne iartama pe mine pacatosul.
Reply With Quote
  #226  
Vechi 14.07.2009, 11:48:46
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

Cel ce se rupe de Hristos se usuca si se arunca in foc.iehovistii nu cred in Hristos.
Reply With Quote
  #227  
Vechi 14.07.2009, 12:27:50
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Negroponte Vezi mesajul
Cel ce se rupe de Hristos se usuca si se arunca in foc.iehovistii nu cred in Hristos.
Doamne-ajuta!

Este una din semnificatiile subtile ale pildei cu smochinul.

Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
  #228  
Vechi 14.07.2009, 14:15:09
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Nu conteaza ca era iehovist.Canta extraordinar.Asta inseamna sa nu-l mai ascultam?Sa nu ne mai para rau ca a murit?sa nu mai vorbim de el ca era iehovist?Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
Reply With Quote
  #229  
Vechi 14.07.2009, 14:42:50
georgepacuraru
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Nu conteaza ca era iehovist.Canta extraordinar.Asta inseamna sa nu-l mai ascultam?Sa nu ne mai para rau ca a murit?sa nu mai vorbim de el ca era iehovist?Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
BA DA conteaza .PRIn el sa manifestat Satana. Eu am vazut filmat de la concertele lui si lesinau fetele numai cand il vedeau avea o miscare cand punea mana intre picioare. Asa ceva nu este de la Domnul e ca la concertele rock unde se drogheaza si intra in transa satanistii. Ceva necurat cu acestom, foarte necurat! Eu zic sa ne ferim de muzica lui si de dansurile lui ce mandri se vor fi simtit iehovistii ca voi astia care-l admirati pe Michel plangeti dupa el.

Noi n-avem valori ?Trebue sa importam mereu din afara? Si mai ales satanisti iehovisti?
Reply With Quote
  #230  
Vechi 14.07.2009, 14:59:19
melb26's Avatar
melb26 melb26 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 143
Implicit Dumnezeu sa-l odihneasca!

Fara a fi fanul cuiva pot sa spun MJ fost un om cu suflet de copil, extrem de talentat, sensibil, a lasat lucruri frumoase in urma lui...nu conteaza religia,culoarea, suntem cu totii fii lui Dumnezeu.
Si in plus are cine sa ne judece pe toti, ce rost are sa mai aratam barna din ochiul altuia?

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit Colombo Daniel_7 Stiri, actualitati, anunturi 5 10.07.2011 21:02:21
Mama mea a murit ichim Generalitati 15 08.08.2008 02:26:13
"Codul Bibliei" de Michael Drosnin alexandra28again Generalitati 23 09.05.2008 15:27:01