Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #221  
Vechi 12.04.2010, 18:29:22
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 446
Implicit Prea multa cearta ......

Prea multa cearta pentru un cuvant.Cred ca totu tine de cum ne respectam noi ca oameni si vrem sa fim respectati.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #222  
Vechi 12.04.2010, 18:31:05
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Vad ca esti pus pe harta, devreme ce nu accepti nici o explicatie, din cele pe care le-am dat.
Tie ti-ar fi rusine sa spui ca te afli in Norvegia, Danemarca sau Suedia?!?
Si crezi ca am ceva de ascuns si de aceea nu vreau sa spun? Nu spun unde ma aflu, considerand acest lucru ca pe o gluma. Nu am voie?!?
Si ce treaba are adminul cu locatia mea? De ce il aduci in discutie? Esti tu cumva admin si nu ne-ai spus inca?
La inscriere pe forum se completeaza si tara in care te afli, deci nu e nici un mister locul in care vietuiesc. Cei, care imi sunt mai apropiati si cu care m-am vizitat, stiu unde ma aflu, dar pentru restul este irelevant, acestia trebuind sa fie atenti la ce scriu, nu la locul in care ma aflu.
Forumul este un spatiu public; sigur ca poate oricine, care nu are liniste noaptea sa doarma, sa incerce sa afle locati mea. Nu stiu la ce i-ar folosi, insa. Se pare ca ne preocupa lucurile de nimic, in loc sa ne preocupe pacatele noastre.
Te cam intreci cu gluma, Aline. Chiar vrei sa-ti dau adresa mea? Ti-o dau, dar spune-mi si la ce iti trebuie. Si bineinteles astept si eu adresa ta in schimb, cu nume cu tot si data nasterii, CNP si contul din banca cu cod cu tot.
Hopa . . . , s-a lasat cu pupaturi . . ., hm , de cand ne cunoastem n-am primit asa ceva de la tine , deci iata ca e ceva " la prima vedere" , sau poate nu , sau poate da . . .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #223  
Vechi 12.04.2010, 18:32:12
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Prea multa cearta pentru un cuvant.Cred ca totu tine de cum ne respectam noi ca oameni si vrem sa fim respectati.
Bravo tov. Mara , a-ti pus punctul pe I
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #224  
Vechi 12.04.2010, 18:36:53
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 446
Implicit Tov Cristian

Vedeti de ce tacerea e de aur si vorba de argint....
Dvs mereu pune-ti punctu pe i ,eu macar pun acest punct din an in paste.
A fost deajuns un cuvant ca sa .....
Multumesc tov Cristian
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #225  
Vechi 12.04.2010, 18:45:07
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Vedeti de ce tacerea e de aur si vorba de argint....
Dvs mereu pune-ti punctu pe i ,eu macar pun acest punct din an in paste.
A fost deajuns un cuvant ca sa .....
Multumesc tov Cristian
Pentru putin Tov. Mara , si alta data cu muuulta placere !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #226  
Vechi 12.04.2010, 21:15:01
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Hopa . . . , s-a lasat cu pupaturi . . ., hm , de cand ne cunoastem n-am primit asa ceva de la tine , deci iata ca e ceva " la prima vedere" , sau poate nu , sau poate da . . .
Si pentru tine, Cristian, pentru umorul tau sanatos:
Reply With Quote
  #227  
Vechi 12.04.2010, 21:21:06
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Si pentru tine, Cristian, pentru umorul tau sanatos:
Sarut mana , asemenea
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #228  
Vechi 12.04.2010, 21:44:32
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Pentru putin Tov. Mara , si alta data cu muuulta placere !
Păi cu așa tovarăși de drum mă prind și eu!
Așadar haideți să punem armele în cui și să ne rugăm unii pentru alții că mai mare folos avem.
Felicitări Mara!
Reply With Quote
  #229  
Vechi 12.04.2010, 21:46:37
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Alin,de parca cineva a zis faptul ca o sa mi se ierte totul la Judecata ca le-au facut si altii inaintea mea ,Doamne.
Tu stii ca esti primul pus pe harta mereu si primul care comentezi la tot ce nu-ti convine si ma mir ca te-a aprins lucrul asta.
Reply With Quote
  #230  
Vechi 13.04.2010, 11:02:18
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Vad ca esti pus pe harta, devreme ce nu accepti nici o explicatie, din cele pe care le-am dat.
Tie ti-ar fi rusine sa spui ca te afli in Norvegia, Danemarca sau Suedia?!?
Si crezi ca am ceva de ascuns si de aceea nu vreau sa spun? Nu spun unde ma aflu, considerand acest lucru ca pe o gluma. Nu am voie?!?
Si ce treaba are adminul cu locatia mea? De ce il aduci in discutie? Esti tu cumva admin si nu ne-ai spus inca?
La inscriere pe forum se completeaza si tara in care te afli, deci nu e nici un mister locul in care vietuiesc. Cei, care imi sunt mai apropiati si cu care m-am vizitat, stiu unde ma aflu, dar pentru restul este irelevant, acestia trebuind sa fie atenti la ce scriu, nu la locul in care ma aflu.
Forumul este un spatiu public; sigur ca poate oricine, care nu are liniste noaptea sa doarma, sa incerce sa afle locati mea. Nu stiu la ce i-ar folosi, insa. Se pare ca ne preocupa lucurile de nimic, in loc sa ne preocupe pacatele noastre.
Te cam intreci cu gluma, Aline. Chiar vrei sa-ti dau adresa mea? Ti-o dau, dar spune-mi si la ce iti trebuie. Si bineinteles astept si eu adresa ta in schimb, cu nume cu tot si data nasterii, CNP si contul din banca cu cod cu tot.
Desi cred ca am spus-o destul de clar, ma repet: nici locatia nici religia nu este obligatoriu de afisat.

Asa cum ai gasit tu vreo 3 motive sa nu-ti dezvalui locatia exacta, la fel de bine si altii pot avea 3 sau chiar mai multe motive sa nu-si prezinte religia.
Unul din ele poate fi foarte bine acela enuntat de tine: oamenii sa fie atenti la ce scrie respectivul nu de ce religie este sau de unde scrie.

Ca sa nu mai vorbim ca din cate se pare titulatura de "ortodox" e departe de a defini corect crezurile individului.
Era pe aici si un protestant care se afisa ca ortodox, sunt si "ortodocsi" obsedati de diverse chestiuni care nu prea au de a face cu ortodoxia sau macar ortodoxia contemporana, altii vor sa o trimita intr-un viitor Star Trek, etc.

Ti-am zis ca n-am nevoie sa stiu in ce oras stai (pot sa aflu) asa cum n-am nevoie sa stiu nici ce religie ai tu sau altii de pe forum.
Astea sunt chestiuni care se vad din ceea ce scrie o persoana, asa cum s-a mai spus si pe alt topic deschis cu intentii similare.
Si e chiar bine sa ne centram pe lucrul asta, nu pe "argumente" de alta natura.

Asa ca nu vad nici un rost la topicul asta (si celalalt..) dar daca tu m-ai putea lamuri care ar fi utilitatea...

Am fost si mai glumet pe la inceput, crezand ca ai sa intelegi. Sper ca acum am fost cat de cat mai clar.
Daca nu, pot sa mai dezvolt chestiunea.

Nelamuriri...?

Last edited by AlinB; 13.04.2010 at 11:05:36.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 11:40:53
Despre atei si scopul lor pe acest forum neica_nimeni_altul Teologie si Stiinta 332 05.09.2011 15:04:32
In ce calitate postam pe acest forum? (Sondaj) sophia Biserica Ortodoxa Romana 30 31.05.2010 16:38:09
De ce veniti voi pe acest forum? sophia Generalitati 38 12.04.2010 23:05:22
Dumnezeu cred ca m-a adus in acest forum silviadobre Stiri, actualitati, anunturi 11 10.10.2006 13:29:50