Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #2291  
Vechi 29.07.2010, 08:52:14
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nu va spun Vezi mesajul
Si dece ma rog nu are nici-o legatura?
Pai problema nu se pune ca ar trebui eu sa demonstrez ca nu ar avea vreo legatura una cu alta, ci aceia care sustin acea legatura trebuie sa aduca argumente valabile in baza carora sa isi sustina pozitia ! Deci perspectiva este inversa ! Nu eu trebuie sa contrazic sustinerile lor, ci ei trebuie sa isi argumenteze valabil pretentiile !!
  #2292  
Vechi 29.07.2010, 08:55:47
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
Dar care este problema de te tot uiti in gura si in ograda altora ? Tu vezi-ti de credinta ta crestina ortodoxa in interiorul Bisericii, nu in afara ei ! Iti spun si tie sfatul parintelui Arsenie Papacioc: fiecare trebuie sa se puna pe sine la punct ! Nu te mai tot uita in gura altora ce fac ei si daca au sau nu pacate: tu schimba-te pe tine, traieste tu crestineste si lasa-i pe altii, nu ii judeca si critica ca oricum ii va judeca Dumnezeu ! Asta trebuie sa facem fiecare dintre ortodocsi, sa ne punem fiecare pe noi insine la punct conform invataturii Mantuitorului Hristos, insa in Sfanta Lui Biserica, nu prin fel si fel de secte !

Repet inca o data, ceea ce se intampla la Pucioasa nu are nici cea mai mica legatura cu Noul Ierusalim vazut in revelatie de sfantul Ioan Teologul !!!
Nu faci decât să repeți minciuna unor martori mincinoși!

Citiți la sf. Lavrenție și o să pricepeți!

gândiți-vă așa:

1.Sihăstria și monahismul comunistoid este mama desfrânată jidoavcă a fiilor duhovnicești mincinoși!
2.Mărturisirea părintlui Cleopa : „eu sunt moșul putregaiul, un bătrân rău”...
3.Mărturisirea părintelui Arsenie Boca: „numai putregaiul cade din Biserica ortodoxă”...
4.Mărturisirea părintelui Ilie Cleopa:„sunt un desfrânat, sunt în desfrânare” mărturisire cu multe lacrimi și cu multă durere, către părintele Papacioc și către oricine.

Toate mă conduc la o singură concluzie, au mințit înaintea sinodului, au mințit din minteres luciferic, au mințit pentru antichristul înfiltrat în BOR, deci au ridicat mărturie mincinoasă înaintea lui Dumnezeu.

Părintele Papacioc este deci sub influența nefastă a lui lucifer, cel născut dintr-o desfrânată evreică ce s-a plimbat prin grădină și a intrat satana în el la vărsta de 12 ani, deci s-ar putea să fi ajuns pe la Sihăstria după 12 ani de monahism și au intrat în ei desfrânarea apărării CREDINȚEI, păi nu Domnul a biruit pentru Israel? Ce spune scriptura despre Ierobaal?

Cel născut din desfrânata jidoavcă se recunoaște numai pe sine acolo unde este scris la simbolul credinței despre Domnul nostru Iisus Hristos, și va schimba sărbătorile și vremile și toți îl vor urma căci avea rana de moarte vindecată...

Deci părintele Arsenie Papacioc este un mincinos și un mitoman și a ridicat mărturie mincinoasă înainte Domnului, lucru pentru care nu știu să se fi pocăit și deci este satanizat dacă nu a făcut-o până azi!

Toți cei ce-l urmează și-l ascultă sunt satanizați și sunt sub influența luciferică a lui și a proorocului mincinos având pe frunțile lor pecetea lui antichrist.

BOR a ajuns și va ajunge din pricina lor un lăcaș al oricărui duh necurat, așa cum este scris la Apocalipsă.

Duhul și Harul nu este luat de la toți preoții din BOR și de la toate bisericile din BOR, el este din loc în loc în BOR dar acolo unde s-a autoîntronat antichrist peste biserici sau mănăstiri să nu intrați căci lucsifer vă ispitește și sunt sulimenizate toate spre desfrânare și minciună căci sunt o sinagogă a satanei.

Iată deci mărturisirea mea pe bază de ce am auzit și ce am văzut pe filme și din declarații.

Părintele Ilie Cleopa precis s-o fi mîntuit și a găsit iertare la Dumnezeu căci a mărturisit despre sine că a fost desfrânat și putregai chiar și părintelui Papacioc, deci a mărturisit printre rânduri că prin mărturia lui a căzut BOR sub lucsifer, în satanism și minciună, poate nici el nu știa precis ce se întâmplă cu el, dar părintele Papacioc nu a mărturisit minciuna proprie ci el se crede „Iacov” și iată că luptă cu Dumnezeu, dar nu e Iacov ci este eretele lui nenea satana care a intrat în el când s-a plimbat prin grădină împreună cu părintele Cleopa, maica lui jidoavcă desfrânată... jiodoavcă deoarece au fost trimiși spre a depune mărturie, în vederea unui proces, desfrânată căci slujeau desfrânării, adică s-o scoată pe Verginica o desfrânată, și astfel ei amândoi au fost exact ca cei doi bătrâni din istoria Susanei, cică au văzut-o pe sfânta Verginica „curvind”, unul a văzut-o sub arțar și unul sub mesteacăn!

Deci părintele Arsenie Papacioc este la momentul de față lucsifer!

Dacă se va pocăi va primi iertare, dacă nu va merge la iad cu arhierei cu tot așa cum a spus părintele arsenie Boca:

''Ecumenismul? Erezia tuturor ereziilor! Caderea Bisericii prin slujitorii ei. Cozile de topor ale apuslui. Numai putregaiul cade din Biserica Ortodoxa, fie ei: arhierei, preoti de mir, calugari sau mireni, inapoi la Sfanta Traditie, la Dogmele si Canoanele Sfintilor Parinti ale celor sapte Soboare Ecumenice, altfel la iad cu arhierei cu tot. Fereasca Dumnezeu!''


Deci iată că noi aveam în sânul nostru ceva mai primejdios decît ecumenismul, aveam lucsiferianismul și antichristmul îmbrăcat în haină sfântă cu care este corcită biserica de pe vremea comunismului, iar sărmanul părinte Papacioc e chiar eretele lui nenia. Deci în 1990 s-a făcut recensămîntul și mărturia mincionoasă a părintelui Cleopa și Papacioc după „cercetare” a dus la autoânscăunarea peste România a lui antichrist cu participarea patriarhului Teoctist și apoi Daniel.

Așa văd eu lucrurile, de la distanță căci nu am întâlnit pe nimeni din cei judecați prin mărturisirea mea. Nici pe sinod, nici pe pucioși, nici un ierarh, nici cu un preot nu am vorbit pe tema asta.

Judecați și voi cu mintea voastră dar nu spre osândire ci spre îndreptare și lămurire și dați slavă lui Dumnezeu Atotțiitorul care nu judecă pe nimeni ci pe toți îi cheamă la Viață prin ascultare de Iisus Hristos, Cuvântul lui Dumnezeu!

Afară sunt mincinoșii și furii și fricoșii și toți cei ce trăiesc în minciună! Amin.

Last edited by vsovivi; 29.07.2010 at 09:10:03.
  #2293  
Vechi 29.07.2010, 09:10:23
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Nu faci decât să repeți minciuna unor martori mincinoși!

Citiți la sf. Lavrenție și o să pricepeți!

gândiți-vă așa:

1.Sihăstria este mama desfrânată jidoavcă a fiilor duhovnicești mincinoși!
2.Mărturisirea părintlui Cleopa : „eu sunt moșul putregaiul, un bătrân rău”
3.Mărturisirea părintelui Arsenie Boca: „numai putregaiul cade din Biserica ortodoxă”
4.Mărturisirea părintelui Ilie Cleopa:„sunt un desfrânat, sunt în desfrânare” mărturisire cu multe lacrimi și cu multă durere, către părintele Papacioc și către oricine.

Toate mă conduc la o singură concluzie, au mințit înaintea sinodului, au mințit din minteres luciferic, au mințit pentru antichristul înfiltrat în BOR, deci au ridicat mărturie mincinoasă înaintea lui Dumnezeu.

Părintele Papacioc este deci sub influența nefastă a lui lucifer, cel născut dintr-o desfrânată evreică ce s-a plimbat prin grădină și a intrat satana în el la vărsta de 12 ani, deci s-ar putea să fi ajuns pe la Sihăstria după 12 ani de monahism.

Cel născut din desfrânata jidoavcă se recunoaște numai pe sine acolo unde este scris la simbolul credinței despre Domnul nostru Iisus Hristos, și va schimba sărbătorile și vremile și toți îl vor urma căci avea rana de moarte vindecată...

Deci părintele Arsenie Papacioc este un mincinos și un mitoman și a ridicat mărturie mincinoasă înainte Domnului, lucru pentru care nu s-a pocăit și deci este satanizat!

Toți cei ce-l urmează și-l ascultă sunt satanizați și sunt sub influența luciferică și a proorocului mincinos având pe frunțile lor pecetea lui antichrist.

BOR a ajuns și va ajunge din pricina lor un lăcaș al oricărui duh necurat, așa cum este scris la Apocalipsă.

Duhul și Harul nu este luat de la toți preoții din BOR și de la toate bisericile din BOR, el este din loc în loc în BOR dar acolo unde s-a autoîntronat antichrist peste biserici sau mănăstiri să nu intrați căci lucsifer vă ispitește și sunt sulimenizate toate spre desfrânare și minciună căci sunt o sinagogă a satanei.

Iată deci mărturisirea mea pe bază de ce am auzit și ce am văzut pe filme și din declarații.

Părintele Ilie Cleopa s-o fi mîntuit și a găsit iertare căci a mărturisit despre sine că a fost desfrânat și putregai, deci a mărturisit că prin mărturia lui a căzut BOR sub lucsifer, în satanism și minciună, dar părintele Papacioc nu a mărturisit minciuna ci el se crede „Iacov” și iată că luptă cu Dumnezeu, dar nu e Iacov ci este eretele lui nenea satana care a intrat în el când s-a plimbat prin grădină împreună cu părintele Cleopa, maica lui jidoavcă desfrânată... jiodoavcă deoarece au fost trimiși spre a depune mărturie, în vederea unui proces, desfrânată căci slujeau desfrânării, adică s-o scoată pe Verginica o desfrânată, și astfel ei amândoi au fost exact ca cei doi bătrâni din istoria Susanei, cică au văzut-o pe sfânta Verginica curvind, unul a văzut-o sub arțar și unul sub mesteacăn!

Deci părintele Arsenie Papacioc este la momentul de față lucsifer!

Dacă se va pocăi va primi iertare, dacă nu va merge la iad cu arhierei cu tot așa cum a spus părintele arsenie Boca:

''Ecumenismul? Erezia tuturor ereziilor! Caderea Bisericii prin slujitorii ei. Cozile de topor ale apuslui. Numai putregaiul cade din Biserica Ortodoxa, fie ei: arhierei, preoti de mir, calugari sau mireni, inapoi la Sfanta Traditie, la Dogmele si Canoanele Sfintilor Parinti ale celor sapte Soboare Ecumenice, altfel la iad cu arhierei cu tot. Fereasca Dumnezeu!''


Deci iată că noi aveam în sânul nostru ceva mai primejdios decît ecumenismul, aveam lucsiferianismul și antichristmul îmbrăcat în haină sfântă cu care este corcită biserica de pe vremea comunismului, iar sărmanul părinte Papacioc e chiar eretele lui nenia. Deci în 1990 s-a făcut recensămîntul și mărturia mincionoasă a părintelui Cleopa și Papacioc după „cercetare” a dus la autoânscăunarea peste România a lui antichrist cu participarea patriarhului Teoctist și apoi Daniel.

Așa văd eu lucrurile, de la distanță căci nu am întâlnit pe nimeni din cei judecați prin mărturisirea mea. Nici pe sinod, nici pe pucioși, nici un ierarh, nici cu un preot nu am vorbit pe tema asta.

Judecați și voi cu mintea voastră dar nu spre osândire ci spre îndreptare și lămurire și dați slavă lui Dumnezeu Atotțiitorul care nu judecă pe nimeni ci pe toți îi cheamă la Viață prin ascultare de Iisus Hristos, Cuvântul lui Dumnezeu!

Afară sunt mincinoșii și furii și fricoșii și toți cei ce trăiesc în minciună! Amin.
Mai rar mi-a fost dat sa vad atatea aberatii si fabulatii pe centimetru patrat ! Mai rar atatea "argumente" "demonstrate logic" !!
  #2294  
Vechi 29.07.2010, 09:17:09
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
Mai rar mi-a fost dat sa vad atatea aberatii si fabulatii pe centimetru patrat ! Mai rar atatea "argumente" "demonstrate logic" !!
Ce nu ți-e clar? Și care e aberația? Nu am fost exact? Eu altfel nu am cum să văd decât așa cum cred că s-au desfășurat lucrurile și să înclin inima mea spre partea unde se află Adevărul. Cercetați și voi faptele și vorbele din filmul prezentat și o să pricepeți cum au pus pe antichrist, din necredință, pe seama mănăstirii Vladimirești și a Sfintei Cetăți a Noului Ierusalim.

Nu faceți partipryuri deșarte... căci mincinoșii și cei ce slujesc minciunii tot la iad ajung.

Mulțumesc că mi-ai prezentat filmulețul concludent.

Iar aberațiile sunt în mințile rătăcite de la Calea Adevărului.

Citiți Istoria Susanei!

Sau nu a mărturisit părintele Papacioc că ursul i-a pus o labă pe umăr și lupul i-a ațintit calea? Deci el este eretele și astfel s-a format fiara a doua ce lucrează cu puterea fiarei dintâi: minciuna și răutatea e șarpele și satana și mărturia mincinoasă a celor doi bătrâni iar fiara cu 10 coarne e judecata mincinoasă a siniedrului iar fiara ce părea un miel dar vorbește ca un balaur e părintele Papacioc cu duh rău format ca o fiară cu trei capete: erete, urs și lup!

Last edited by vsovivi; 29.07.2010 at 09:25:18.
  #2295  
Vechi 29.07.2010, 09:25:33
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Ce nu ți-e clar? Și care e aberația? Nu am fost exact? Eu altfel nu am cum să văd decât așa cum cred că s-au desfășurat lucrurile și să înclin inima mea spre partea unde se află Adevărul. Cercetați și voi faptele și vorbele din filmul prezentat și o să pricepeți cum au pus pe antichrist, din necredință, pe seama mănăstirii Vladimirești și a Sfintei Cetăți a Noului Ierusalim.

Nu faceți partipryuri deșarte... căci mincinoșii și cei ce slujesc minciunii tot la iad ajung.

Mulțumesc că mi-ai prezentat filmulețul concludent.

Iar aberațiile sunt în mințile rătăcite de la Calea Adevărului.

Citiți Istoria Susanei!

Sau nu a mărturisit părintele Papacioc că ursul i-a pus o labă pe umăr și lupul i-a ațintit calea? Deci el este eretele și astfel s-a format fiara a doua ce lucrează cu puterea fiarei dintâi: minciuna și răutatea e satana și mărturia mincinoasă a celor doi bătrâni iar fiara cu 10 coarne e judecata mincinoasă a siniedrului iar fiara ce părea un miel dar vorbește ca un balaur e părintele Papacioc cu duh rău format ca o fiară cu trei capete: erete, urs și lup!
Din nefericire, desi pretins ortodox, dumneata nu reprezinti Ortodoxia, ci cacodoxia.
  #2296  
Vechi 29.07.2010, 09:33:09
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
Din nefericire, desi pretins ortodox, dumneata nu reprezinti Ortodoxia, ci cacodoxia.
Domnule nu te mai lua de mine, că tu ești cel cufurit...

eu am mărturisit ce am auzit și văzut, n-am zis că sunt sfânt ci că sunt păcătos mirean mare păcătos din poBOR, deci nu mai încerca asemenea mișeilor mărșavi ce se vor arăta printre știri la rubrica noutăți să mă faci să recunosc minciuna și mărturiile mincinoase, să recunosc ce vreți voi: că eu aș fi eretic sau sectant sau cacodox... nu merge cu mine șantajul sau diversiunea sau amenințările... nu ține! Deci voirile voastre deșarte ca să păstrați minciuna și desfrânarea instalată la loc sfânt mă lasă rece!

Deci Kcodocși sunt cei ce merg după fiară, după fiare căci avea rana de moarte vindecată și își pun pe frunte sau pe măna dreaptă semn ca să poată vinde și cumpăra, mici sau mari, slobozi sau robi... își pun numele fiarei și numărul numelui ei, care este 666, sau cârlig cârlig cârlig sau &&, număr de om însemnat ce a luat locul lui Dumnezeu. Aici este Înțelepciunea, ferice de cine știe să socotească. Deci este vorba de calea spre iad, și șeful căii spre iad este cel înțelept care e defapt un păcătos ascuns sub haină sfântă mergând prin căi păcătoase pentru dobîndirea cunoașterii și înțelepciunii, este ispititorul... deci este o cale lucsiferică, antichristică, mincinosă, viceversată, adică invers față de cea a preasfintei Maria și a ficei sale, curata și sfânta Verginica!

Antichristul la început se va arăta blând!

Last edited by vsovivi; 29.07.2010 at 09:43:07.
  #2297  
Vechi 29.07.2010, 09:40:32
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
eu am mărturisit ce am auzit și văzut, n-am zis că sunt sfânt ci că sunt păcătos mirean mare păcătos din poBOR, deci nu mai încerca asemenea mișeilor mărșavi ce se vor arăta printre știri la rubrica noutăți să mă faci să recunosc minciuna și mărturiile mincinoase, că eu aș fi eretic sau sectant sau cacodox... nu merge cu mine șantajul sau diversiunea sau amenințările... nu ține!
Care santaj ? Care diversiune ? Care amenintari ? Am impresia ca iti lasi imaginatia sa treaca peste limitele evidentelor si peste limitele unei ratiuni sanatoase ! Ai vrea tu sa fii persecutat pentru opinia ta religioasa, insa n-am de gand sa fac un "martir persecutat" din tine ! Nu am de gand sa te fac un "erou" al unei cauze care oricum va infunda vagaunile istoriei !
  #2298  
Vechi 29.07.2010, 09:48:26
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
Care santaj ? Care diversiune ? Care amenintari ? Am impresia ca iti lasi imaginatia sa treaca peste limitele evidentelor si peste limitele unei ratiuni sanatoase ! Ai vrea tu sa fii persecutat pentru opinia ta religioasa, insa n-am de gand sa fac un "martir persecutat" din tine ! Nu am de gand sa te fac un "erou" al unei cauze care oricum va infunda vagaunile istoriei !
Domnule tu pricepi ce am scris? Ce tot insinuezi vrute și nevrute? Și martirii sunt niște sfinți și nu păcătoși ca mine... deci cum ai putea face tu un martir din mine? Defapt n-ai argumente cinstite, drepte și atunci insinuezi și îți plângi de milă scrâșnind printre dinți! Despre ce imaginație vorbești? Ai cititi ce am scris? Ai priceput? Decât să îți dai cu părerea despre mine una sau alta încercând să-mi discreditezi mărturia prin discreditatrea mea pe baza presupuselor tale științe oculte, mai bine ai citi cu luare aminte!

Și au mai încercat și alții tactica asta josnică... uită-te ce face MM și Estera pe atâtea sute de pagini cu oricine mărturisește pe Adevărul!

Citiți istoria SusAnei și nu mai luați partea minciunilor închipuite de cel ce se va arăta blând la început, născoceli văzute sub arțar și sub mesteacăn!

Last edited by vsovivi; 29.07.2010 at 09:52:14.
  #2299  
Vechi 29.07.2010, 10:44:54
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Domnule tu pricepi ce am scris? Ce tot insinuezi vrute și nevrute? Și martirii sunt niște sfinți și nu păcătoși ca mine... deci cum ai putea face tu un martir din mine? Defapt n-ai argumente cinstite, drepte și atunci insinuezi și îți plângi de milă scrâșnind printre dinți! Despre ce imaginație vorbești? Ai cititi ce am scris? Ai priceput? Decât să îți dai cu părerea despre mine una sau alta încercând să-mi discreditezi mărturia prin discreditatrea mea pe baza presupuselor tale științe oculte, mai bine ai citi cu luare aminte!

Și au mai încercat și alții tactica asta josnică... uită-te ce face MM și Estera pe atâtea sute de pagini cu oricine mărturisește pe Adevărul!

Citiți istoria SusAnei și nu mai luați partea minciunilor închipuite de cel ce se va arăta blând la început, născoceli văzute sub arțar și sub mesteacăn!
Adevarul este ca, oricat va veti stradui sa tineti in viata in perfuzii un "pacient in moarte clinica", de asa-zisul "nou ierusalim" de la Pucioasa se va alege praful si pulberea !!
  #2300  
Vechi 29.07.2010, 10:54:56
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
Adevarul este ca, oricat va veti stradui sa tineti in viata in perfuzii un "pacient in moarte clinica", de asa-zisul "nou ierusalim" de la Pucioasa se va alege praful si pulberea !!
Domnule, tu ai priceput ceva din ce ai citit din ce am scris?

Sau ai devenit iată și „prooroc”!

Adevărul este nu după minteresul mârșav și ascuns al regelui roșu omidă și nu broaștele deșarte care scot grozăvii infailibile la o cafea pe guriță știu ele despre ce o să se aleagă de una sau de alta... citind în zaț... așa cum i-a învățat tanti grijania în cărțile de eresologie și sectologie.

Deci fată dragă nu fi tristă! Poate vă dați seama cine este Fata! Și ce spune cântecul părului de foc! Căci uite ce am ajuns!

Last edited by vsovivi; 29.07.2010 at 11:07:17.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fenomenul Posaga poster Exorcismul 13 13.01.2015 14:22:59
Cetatea Noul Ierusalim idealist Calugarul 12 18.01.2013 11:13:01
Fenomenul Emo - o cultura a instabilitatii psihice si sufletesti geo.nektarios Secte si culte 3 01.04.2011 17:38:21
mesaj de la noul ierusalim anaana71 Secte si culte 417 31.01.2011 15:31:40