Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #241  
Vechi 24.11.2012, 21:06:48
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Tocmai ai negat un adevăr.
Care? care?
:D
Reply With Quote
  #242  
Vechi 24.11.2012, 21:15:55
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Citind acest forum si reclama de pe blogul tau imi dau seama cat de prost sunt ca nu scriu o carte dinasta ca sa fac niste bani pe seama ignorantei... ca oricum majoritatea ignorantilor nu pot fi scosi din starea lor!
Iarași vobești din neștiință. Amice, mai informează-te, stai chiar foarte prost. D-na dr. Gross nici măcar nu a primit o sumă din câștigurile provenite din vânzarea cărții. Informeză-te înainte să arunci cu noroi...te ții deștept, dar cam dovedești contrariul. Care e problema ta că unii cred și vor să creadă? Avem libertatea de a alege, un dar primit de la Dumnezeu, de ce vrei să îngrădești tu acest mare dar. Doar pentru că te consideri tu mai "luminat"?
Reply With Quote
  #243  
Vechi 24.11.2012, 21:17:06
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Care? care?
:D
Sincer, stau prost la capitolul desen, altfel aș fi făcut-o cu mare drag.
Reply With Quote
  #244  
Vechi 24.11.2012, 21:29:58
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
D-na dr. Gross nici măcar nu a primit o sumă din câștigurile provenite din vânzarea cărții. Informeză-te înainte să arunci cu noroi...te ții deștept, dar cam dovedești contrariul.
Daca eram in locul ei... faceam ce au facut o multime de autori si edituri: bani pe seama panicii cu calendarul mayasilor! Chestia asta cu antivaccinismul cam tot pe acolo se pozitioneaza!

Daca as fi mai destept as pricepe un lucru elementar... unora chiar nu ai ce sa le argumentezi! Bine ar fi daca as intra in hora cu ei de dragul amuzamentului!

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Care e problema ta că unii cred și vor să creadă? Avem libertatea de a alege, un dar primit de la Dumnezeu, de ce vrei să îngrădești tu acest mare dar. Doar pentru că te consideri tu mai "luminat"?
Asta m-am intrebat si eu! Intalnisem o doamna care credea, pe baza unor carti, stintifico-spiritualiste, ca in jurul pamantului se afla o centura de fotoni... Cand i-am explicat ca fotonii au viteza extrem de mare si ca nu pot orbita in jurul pamantului si ca gaurile negre sunt singurele care pot atrage fotoni, ea mi-a zis un lucru: "nu mai zi nimic ca ajung sa nu mai cred in nimic".

Atunci am inteles ca oamenii vor sa creada orice in ciuda evidentelor... dar fiindca nu am inteles de-a binelea treaba asta, mai trag speranta ca unii vor dori sa arunce la gunoi prostiile mistico-... (alegeti ce cuvant doriti in locul punctelor de suspensie pentru combinatia pe care o doriti)!
Reply With Quote
  #245  
Vechi 24.11.2012, 21:48:30
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Daca eram in locul ei... faceam ce au facut o multime de autori si edituri: bani pe seama panicii cu calendarul mayasilor! Chestia asta cu antivaccinismul cam tot pe acolo se pozitioneaza!
Și mă rog de ce? E cumva în joc jobul tău? Îți scad cumva veniturile?

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Daca as fi mai destept as pricepe un lucru elementar... unora chiar nu ai ce sa le argumentezi!
Ce să argumentezi amice? În teren lucrurile sunt foarte simple. O viață liturgică, în post și rugăciune, o alimentație echilibrată, te feresc de boli. Pune în aplicare și vei fi surprins de rezultate. Pănă nu cunoști acest aspect, îți repet, vorbești din neștiință, deși impresia ta despre tine cu totul alta.

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Atunci am inteles ca oamenii vor sa creada orice in ciuda evidentelor...
Amice, ce este evident? Că trăim sub o mare miciună? Și efectul de turmă funcționează. Sunt convins că nici măcar nu știi ceea ce combați, bine ar fi să citești cartea și apoi să arunci cu pietre.
Reply With Quote
  #246  
Vechi 24.11.2012, 22:07:52
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Sunt convins că nici măcar nu știi ceea ce combați, bine ar fi să citești cartea și apoi să arunci cu pietre.
Pe vremea cand mancam pe nemestecate teorii ale conspiratiei erau la moda tot felul de scriitori care erau, ziceau ei, fosti oameni din serviciile secrete (si cred ca erau din moment ce intelegeau psihologia umana si stiau sa-si bata joc de oameni cu teorii ale conspiratiei)!

Este un roman de-al nostru (parca Pavel Corut) foarte cunoscut in domeniul acesta al literaturii "gustata de toti care vor sa se amuze si de cei avizi de secrete stiute doar de putini"! Am citit si carile unor autori americani (unul dintre ei a facut o poveste frunoasa cu prabusirea ozn-urilor nu stiu pe unde si cu inventarea circuitelor integrate in urma acelor descoperiri)!

In mod ironic, in primii ani de liceu credeam chestiile astea... pana cand s-a cam ingrosat gluma si am aflat ca in spatele vaccinurilor nu se afla masonii, opus dei, masoneria rosie (cea din lagarul comunist), masoneria albastra (cea din blocul democrat care era conectata la varf cu masoneria rosie), clubul de la Roma, grupul Philadelphya... etc.

Ti-am dat acum de inteles ca (,) cunosc terminologia din literatura conspirationista si ca nu are rost sa-mi arati lucruri atat de secrete care sunt stiute de marea masa a credulilor care reprezinta aproape o majoritate zdrobitoare! Nu ma intereseaza recomandarea aceea decat daca este o teorie a conspiratiei cu adevarat noua ca sa fiu si eu la curent cu lumea aceasta a "miturilor urbane"!

Last edited by UNNOOM; 24.11.2012 at 22:11:11.
Reply With Quote
  #247  
Vechi 24.11.2012, 22:25:56
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Vezi, adevărul nu te interesează, mai nou minciuna e adevăr și adevărul minciună. Nu are sens să mai o mai lungim. Cert este că nu vom ajunge la un consens. Tot ce pot să-ți spun este că pe mine nu vrei reuși să mă convingi cu teoria asta a vaccinurilor. Probabil că vei reuși să prostești cu minciuna asta pe cei care nu știu adevărul.

Cunosc prieteni care deși au făcut un banal vaccin antigripal, au avut parte de gripe serioase. Eu pe propia mea piele am ajuns la concluzia că, nu am nevoie de acest vaccin, "vaccinul" poate consta într-o combinație de cătină cu miere, porumbele, ceaiuri și altele care îmi întăresc sistemul imunitar, astfel încât, nu am nevoie de vaccin.
Reply With Quote
  #248  
Vechi 25.11.2012, 10:21:45
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Cunosc prieteni care deși au făcut un banal vaccin antigripal, au avut parte de gripe serioase. Eu pe propia mea piele am ajuns la concluzia că, nu am nevoie de acest vaccin, "vaccinul" poate consta într-o combinație de cătină cu miere, porumbele, ceaiuri și altele care îmi întăresc sistemul imunitar, astfel încât, nu am nevoie de vaccin.
mare minune si catina asta. am inceput anul asta un tratament cu catina si miere la puiuti si rezultatul a fost uimitor:am facut slalom printre virusuri. In timp ce majoritatea copiilor de la gradi/scoala erau raciti, noi am scapat foarte usor(comparativ cu alti ani cand crizele de tuse , nas infundat, secretii nazale foarte apoase tineau cu saptamanile).
Slava Domnului ca ne-a lasat la indemana natura!
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #249  
Vechi 25.11.2012, 18:52:47
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

un alt vaccin via danemarca

http://www.ziare.com/raed-arafat/min...decata-1203716
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #250  
Vechi 25.11.2012, 19:52:40
Solveig's Avatar
Solveig Solveig is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 213
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Vezi, adevărul nu te interesează, mai nou minciuna e adevăr și adevărul minciună. Nu are sens să mai o mai lungim. Cert este că nu vom ajunge la un consens. Tot ce pot să-ți spun este că pe mine nu vrei reuși să mă convingi cu teoria asta a vaccinurilor. Probabil că vei reuși să prostești cu minciuna asta pe cei care nu știu adevărul.

Cunosc prieteni care deși au făcut un banal vaccin antigripal, au avut parte de gripe serioase. Eu pe propia mea piele am ajuns la concluzia că, nu am nevoie de acest vaccin, "vaccinul" poate consta într-o combinație de cătină cu miere, porumbele, ceaiuri și altele care îmi întăresc sistemul imunitar, astfel încât, nu am nevoie de vaccin.
Vaccinul antigripal este periculos, contine virus gripal viu atenuat si poate da boli neurologice grave, de la poliradiculonevrita acuta -care se manifesta in cateva saptamani de la administrare pana la scleroza multipla, care poate aparea dupa ani de zile. Toate aceste boli au la baza dereglari ale sistemului imunitar.
E mai prudent sa ne intarim imunitatea prin metode mai blande.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfinți catolici ai secolului al XX-lea. Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 6 15.12.2011 17:54:46
666 confuzia secolului andreicozia Generalitati 250 04.04.2011 23:51:50
Vaccinarea are efecte negative Iustin32 Generalitati 113 23.01.2011 16:21:40
Pericolul nestiut al vaccinurilor Iustin32 Generalitati 65 29.12.2009 22:23:12
problema medicala mathly24 Generalitati 8 25.09.2007 17:33:38