Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #251  
Vechi 06.07.2012, 23:18:21
Zeytin Zeytin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2011
Locație: United Kingdom
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Implicit

Adica daca ceva nu-i bun nu trebuie schimbat?
  #252  
Vechi 07.07.2012, 07:16:05
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Zeytin Vezi mesajul
Adica daca ceva nu-i bun nu trebuie schimbat?
Ba da, daca ai o alternativa mai buna. Noi n-avem, dar nu asta-i problema majora, ca schimbam raul cu rau mai mic sau echivalent, ci faptul ca referendumul va fi legal, insa procedura de invocare a referendumului pentru demiterea Presedintelui- ilegala. Iti dai seama ce va fi daca oamenii voteaza in 29 iulie sa-l demita pe Basescu, cum e de asteptat, iar Curtea sa spuna ulterior ca procedura e ilegala si sa invalideze referendumul? Basescu nu are verticalitate sa-si depuna demisia, daca in urma referendumului constientizeaza ca oamenii nu-l mai doresc, el se va agata de orice ca sa ramana la putere. Vor urma trei saptamani de panem et circenses

Last edited by ioanna; 07.07.2012 at 07:25:32.
  #253  
Vechi 07.07.2012, 07:44:41
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Deci, s-a savarsit. Basescu a fost suspendat. Au venit ai nostri. :)
Draga mea Doriana,nu s-a savarsit nimic...29 iulie este ziua decisiva!
Aceia nu sunt ai nostri,nici macar in gluma, si nu vor fi niciodata...sunt vanzatori de tara!

Revenind,cu totii am fost mirati de subita achizitie a domnului Ponta,misteriosul general american Wesley Clark, pe care Ponta l-a cunoscut "intamplator" printr-o "cunostinta comuna" (ce coincidenta! :)) ) si care,din altruism si prietenie neconditionata s-a oferit sa il consilieze pe probleme de economie si securitate nationala! :) Dar, daca este sa mergem pe firul informatiilor,misterul incepe sa se risipeasca,lasand,insa,loc unei perspective mult mai sumbre decat ne-am fi putut imagina:

http://lupta-ns.blogspot.ro/2012/07/...rupt.html#more

http://secretele--sistemului.blogspo...an-corupt.html

http://www.razbointrucuvant.ro/recom...consilier-sua/
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 07.07.2012 at 07:47:06.
  #254  
Vechi 07.07.2012, 07:52:54
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Deci, s-a savarsit. Basescu a fost suspendat. Au venit ai nostri. :)
Clasa politica nu mai e de mult a noastra, s-au schimbat ai lor cu ai lor.
Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Aceia nu sunt ai nostri,nici macar in gluma, si nu vor fi niciodata...
De parca "ceilalti" ar fi fost :) Nici in gluma nu putem spune asta.

Last edited by ioanna; 07.07.2012 at 07:59:38.
  #255  
Vechi 07.07.2012, 09:02:53
sad story sad story is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2012
Mesaje: 265
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Da,doar ca sincer in momentul de fata mi se pare doar un ideal frumos,o utopie.
Regele Mihai solutia pentru Romania? de ce ar fi? un om care nu-si recunoaste propriul copil, cum ar putea face ceva pentru propriul popor? si daca doriti monarhie, ganditi-va ca pe rege nu-l puteti schimba dupa 4 ani! el este acolo pe viata!
  #256  
Vechi 07.07.2012, 09:11:39
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Da,nu au fost pentru ca au taiat pensii si salarii,ca sa poata totusi sustine bugetul tarii si sa nu intram in colaps.Ma refer la cei care au gestionat direct aceste aspecte,precum presedintele,Boc etc.Nu vorbesc de toti oamenii PDL,care evident erau si ei amestecati.Uscaturi exista in orice padure!Nu cred ca au fost sfinti sau de pus in rama si eu am nemultumiri visavi de modul in care au gestionat anumite aspecte,insa privind la cei care ne vand acum tara sub ochii nostri si instaureaza dictatura...vezi o alta optiune mai buna?Multi striga ca il vor pe rege...da si eu l-as vrea in fruntea tarii,insa nu este o solutie realista si aplicabila.Multe persoane sunt extrem de manipulate,nu privesc problema pe ansamblu si nu realizeaza efectiv grozavia care ne paste daca vom intra sub dictatura acestor vanzatori de tara.Ei doi sunt niste marionete,din spate sunt dirijati de persoane mult mai influente,implicatiile si interesele mai mari decat ne imaginam.
Este important sa invatam sa vedem padurea dincolo de copaci.Nu este suficient sa nu il mai vrei pe Basescu...vezi cine sunt cei care vor sa il inlocuiasca!Cine sunt ei?Cum pun mana pe putere?Ce fac concret pentru problemele tarii?Va puneti intrebarea asta?Ce au facut acesti indivizi de cand se afla la guvernare,ca eu una nu i-am vazut preocupati decat de cum sa acapareze puterea si cum sa faca propaganda anti-presedinte!
In lupta lor pentru putere,in ce masura le-a pasat de interesele tarii?Care sunt consecintele actiunilor lor?De ce atata graba si disperare sa il demita pe Basescu ACUM,dupa condamnarea lui Nastase,cand mai erau cateva luni pana in toamna?De ce au modificat prin ordonanta de urgenta legea referendumului,ca sa il poata suspenda cu 50% + 1 ?Nu isi pune chiar nimeni intrebarea?Basescu a suparat mafia,a intrat in ei,sunt multe alte dosare care asteapta sa fie anchetate,judecate,multi capi ar fi urmat sa cada,prea multe piedici pentru ei.De asta sunt disperati si acum este executat politic conform regulilor masoneriei.
Apropo,ai citit sa vezi cine este noul aliat al lui Ponta?Acel misterios general care il va consilia pe probleme economice si de securitate nationala?Crezi ca intamplator l-a intalnit?Crezi ca toate astea nu sunt concertate de mult timp?Eu stiam inca din vara anului trecut ce pregatesc (bine,ca nu mi s-a spus chiar tot,dar destul de multe) chiar de la unul de ai lor si sincer m-am infiorat,nici nu ai idee ce hidoasa este fata lor...dar,sincer,nu am vrut sa cred,am zis ca omul ala mai mult braveaza,nici macar pana in prezent nu stiu de ce mi-a spus acele lucruri.Probabil,pentru ca pentru el era un motiv de mare mandrie,o doza prea mare de narcisism,ii placea sa se laude cu anumite lucruri si stia ca oricum nu are ce sa riste ca imi spune mie.
Asa ca,repet...pot sa inteleg ca cineva nu il mai doreste pe presedintele Romaniei,dar nu pot intelege orbirea cu care isi predau tara in mainile acestor indivizi,cand se vede cu ochiul liber ce urmaresc si cum pun tara pe butuci in doar cateva luni si calca peste cadavre pentru a-si atinge scopurile josnice.Este doar un exercitiu de imaginatie sa prevezi cam ce atitudine vor avea cand se vor fi insurubat bine pe posturile de conducere,iar din acel moment nici cu slujbe nu ii vom mai da jos de acolo!
Se intreba un jurnalist pe buna dreptate: daca niste oameni procedeaza astfel pentru a pune mana pe putere,atunci ce vor face cand vor fi nevoiti sa renunte la ea?
Singura noastra nadejde este in Dumnezeu si in discernamantul Romanilor.Pana la urma peste cateva luni,in toamna,vom putea alege pe altcineva,care sa nu fie Basescu.Antonescu,daca nu ii va iesi miscarea cu lovitura de stat,va fi nevoit sa isi dea demisia,probabil dupa el va urma si Ponta.
29 iulie va fi un test pentru Romania,un test in care se va vedea daca a invatat ceva din istoria sa,din lectiile trecutului,insa daca asta nu se va intampla,sa aiba mila de noi bunul Dumnezeu,in ce mod vom repeta acele lectii!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
  #257  
Vechi 07.07.2012, 09:12:57
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sad story Vezi mesajul
Regele Mihai solutia pentru Romania? de ce ar fi? un om care nu-si recunoaste propriul copil, cum ar putea face ceva pentru propriul popor? si daca doriti monarhie, ganditi-va ca pe rege nu-l puteti schimba dupa 4 ani! el este acolo pe viata!
Ma iertati,dar v-as sugera sa imi recititi postarea in care am spus ca mi se pare o utopie.Deci,nu vad logica raspunsului dumneavoastra...
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
  #258  
Vechi 07.07.2012, 09:27:56
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
29 iulie va fi un test pentru Romania,un test in care se va vedea daca a invatat ceva din istoria sa,din lectiile trecutului,insa daca asta nu se va intampla,sa aiba mila de noi bunul Dumnezeu,in ce mod vom repeta acele lectii!
Domnule sau doamna Heaven, sa nu credeti ca cei care vor vota pentru suspendarea presedintelui Basescu la referendum sunt orbi si prosti care nu inteleg ce se intampla, oameni lipsiti de discernamant. In rest, n-am ce sa mai spun, va las pe d-voastra sa faceti apologia pdl-ului, sa-i aplaudati, sa-i criticati pe usl, pentru mine clasa politica actuala este la fel, o tumoare pe trupul Romaniei, care se intrece in abuzuri. Doamne ajuta!
  #259  
Vechi 07.07.2012, 09:29:18
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Domnule sau doamna Heaven, sa nu credeti ca cei care vor vota pentru suspendarea presedintelui Basescu la referendum sunt orbi si prosti care nu inteleg ce se intampla. In rest, n-am ce sa mai spun, va las pe d-voastra sa faceti apologia pdl-ului, sa-i aplaudati, sa-i criticati pe usl, pentru mine clasa politica actuala este la fel, o tumoare pe trupul Romaniei. Doamne ajuta!
Draga mea,daca atat ai inteles din postarea mea,nu pot decat sa regret...
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
  #260  
Vechi 07.07.2012, 09:31:22
sad story sad story is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2012
Mesaje: 265
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Ma iertati,dar v-as sugera sa imi recititi postarea in care am spus ca mi se pare o utopie.Deci,nu vad logica raspunsului dumneavoastra...
Pai ati spus "Da,doar ca sincer in momentul de fata mi se pare doar un ideal frumos,o utopie."

de ce ar fi monarhia pentru Romania, "un ideal frumos" ?? eu zic ca ar fi un cosmar!
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
concurs national CMS 2012 scoala_brancoveneasca Sectiune dedicata profesorilor de religie 2 02.03.2012 13:54:31
Presedintele parlamentului din Republica Moldova:"Niciodată nu ne vom uni cu România" mihailt Generalitati 1 18.02.2010 19:45:03
Apel national C.tin Stiri, actualitati, anunturi 11 25.06.2009 07:46:15
REFERENDUM sa cerem! C.tin Stiri, actualitati, anunturi 48 07.04.2009 08:26:00
pt national vs. Saurian Generalitati 0 22.11.2007 12:31:18