Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #271  
Vechi 10.12.2011, 20:23:31
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
.............
Ii astept pe cei amintiti in acel anunt sa depuna acelasi efort si in lupta impotriva avortului.
In rest toate iesirile astea ale lor lacrimogene, gen saracutii catelusi, sunt doar mofturi si motive in plus sa mai capete notorietate.
Reply With Quote
  #272  
Vechi 10.12.2011, 21:34:02
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Doamne, câtă dreptate ai!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #273  
Vechi 11.12.2011, 00:33:27
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Depinde ce intelegem prin dreptate! :) Marea lor majoritate se implica si in ajutorarea oamenilor.
Insa,chiar daca in realitatea personala a unora dintre dvs nu este loc de iubire si pentru oameni si animale in acelasi timp,nu inseamna ca pentru alti oameni este la fel sau ca se implica in diverse actiuni din ipocrizie si alte interese personale.
Se spune ca vedem in cei din jurul nostru aspectele care se regasesc,in realitate,in noi insine,lumea fiind o oglinda a propriei persoane.
Eu o cunosc pe Cristina Topescu,de exemplu si pe cat este de implicata in protectia animalelor,pe atat se implica in ajutorarea diverselor cazuri disperate de copii si tineri,in special,aflati in situatii critice,limita,din motive de boli grave,saracie sau altele.
Si ea chiar nu doreste sa isi faca reclama,de multe ori fiind nevoie sa fie foarte discreta,deoarece postul de prezentatoare tv impune asta si este o meserie pe care o face cu pasiune si daruire.Si in pofida acestor lucruri,este un om de o modestie,simplitate si deschidere fata de oameni,pe care greu le vei gasi la multe dintre persoanele publice.
Ei sunt niste oameni care fac ceva cu adevarat,nu stau comfortabil in spatele unui monitor facand morala altora despre ce ar trebui sa faca si cu siguranta asteapta la randul lor de la aceste persoane sa se implice,nu conteaza pentru cine simt sa o faca,dar sa o faca!
Mihai si Dragos,cred ca nu va impiedica cineva sa ne povestiti pe forum despre actiunile voastre concrete in prevenirea avortului (ma refer in afara de datul cu parerea, care se pare ca a devenit sport national in Romania :) )
O seara frumoasa va doresc!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 11.12.2011 at 00:40:08.
Reply With Quote
  #274  
Vechi 11.12.2011, 01:05:25
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Doamne,cata dreptate ai Heaven!
M-ai scutit de scris un alt comentariu! :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #275  
Vechi 11.12.2011, 07:53:30
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Nu ăsta e subiectul topicului.
Și chiar de ar fi, nu văd de ce ar fi motiv de laudă și de publicitate.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #276  
Vechi 11.12.2011, 08:25:07
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
Ii astept pe cei amintiti in acel anunt sa depuna acelasi efort si in lupta impotriva avortului.
In rest toate iesirile astea ale lor lacrimogene, gen saracutii catelusi, sunt doar mofturi si motive in plus sa mai capete notorietate.
Citat:
Doamne, câtă dreptate ai!
Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Nu ăsta e subiectul topicului.
Și chiar de ar fi, nu văd de ce ar fi motiv de laudă și de publicitate.
Va multumesc ca ati inteles si raspuns singur intr-un final! :) O duminica in pace si bucurie sa avem si mai ales sa nu uitam sa zambim si sa cautam sa vedem lumea aceasta prin ochii lui Dumnezeu,adica minunata! :)
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #277  
Vechi 11.12.2011, 08:34:55
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Eu am înțeles, dumneata nu.
NU eu sau Mihai am înființat asociația aia, NU eu sau Mihai plângem de mila animalelor care ne atacă pe străzi.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #278  
Vechi 11.12.2011, 10:03:54
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Ma intreb oare cati romani folosesc internetul la servici,furand din orele de lucru...?....foooooarte multi!!

Apropos,copiii si oamenii sarmani sunt ai tuturor,asa ca spor la treaba oameni buni!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #279  
Vechi 11.12.2011, 12:03:29
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

1 Corect. Numai că la mine nu se pune: eu plătesc internetul.
2. Și mai corect! Mulțumim, la fel și ție!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #280  
Vechi 11.12.2011, 13:01:23
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Ceva dragut...:)

Citat:
Un om si cainele sau au murit in acelasi timp. Ajungand in cer, au mers pe un drum pietruit cu aur, pe langa un gard de marmura fina, pana au dat de o poarta superba, construita din perle, ce straluceau sub razele soareluri. Ajungand langa poarta, au vazut un om sezand in pragul ei. - Scuzati-ma, unde ne aflam?
- In Rai, a raspuns portarul.
- Putem primi un pahar cu apa?
- Desigur, a raspuns portarul, intra si vei primi.
- Singur? Prietenul meu nu poate intra? - Regret, nu permitem intrarea animalelor... Omul a decis sa renunte la apa, si-a chemat cainele si-au plecat mai departe. Tot mergand
au ajuns la o poarta simpla de lemn, fara gard imprejur. Un portar statea rezemat de
poarta si citea dintr-o carte.
- Putem primii putina apa? - Desigur, cu placere, intrati, a raspuns portarul. Cei doi au trecut portarul.Cei doi au trecut poarta si au baut apa rece din fantana apropiata, cat au poftit. - Multumim, dar unde ne aflam?
- In Rai, le-a raspuns portarul.
- Am mai intalnit un portar, si el mi-a spus ca la poarta lui e intrarea in Rai...
- Ah, te referi la strada aurita si poarta cu perle? Nuuu, acolo e Iadul!
- Si nu va pasa ca acolo se folosesc de numele vostru?
- Nu, i-a raspuns portarul. Noi suntem bucurosi sa ei ii pastreaza pe toti aceia care sunt de
acord sa-si paraseasca prietenii si sa-i lase afara!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Curtea constitutionala a respins legea cainilor vagabonzi !!! guardian knight Generalitati 192 01.08.2013 17:08:53
Legea sanatatii - eutanasierea saracilor florin.oltean75 Generalitati 121 16.01.2012 11:43:36