Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 21.02.2011, 20:13:40
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
Mda profesorul tipic si prost care baga spaima in elevi si apoi ei te injura...hai acum sa lasam aceste"calitati" mai putin laudabile...si cu tot ha ha ha-ul ti-ai fi dorit si tu un elev cu ideal...Acum nu ai ce sa faci decat sa latri woof woof(asa latra cainii in Germania).De fapt domnule de la profesori luminatori am invatat asta pentru ca nu ne baga mereu lectii ascultare 4 etc. ne mai spunea ci ceva de suflet si sa luam aminte la momentul potrivit ca acum.Cel mai intelept lucru pentru un "profesor " ca tine este sa
bine mai pustiule, hai ca-mi placi !
pari un material bun, insa tre' sa te mai slefuiasca viata si anii,oricum stai pe aproape...si mai pune si tu mana pe carte din cand in cand !!!
Nu uita !!!
Pentru inceput te intreb, numai doua chestii:
Ce intelgi tu prin politica de dreapta, si politica de stanga ???
Reply With Quote
  #22  
Vechi 21.02.2011, 20:52:03
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
bine mai pustiule, hai ca-mi placi !
pari un material bun, insa tre' sa te mai slefuiasca viata si anii,oricum stai pe aproape...si mai pune si tu mana pe carte din cand in cand !!!
Nu uita !!!
Pentru inceput te intreb, numai doua chestii:
Ce intelgi tu prin politica de dreapta, si politica de stanga ???
Deci...prin slefuire iti spun ca viata m-a slefuit pana la oase si inca continua pana in maduva oaselor viata ma este precum munca lui Sisif care o ia mereu de la capat...si de citit iti spun ca citesc destule avand in vedere institutul in care invat...acum sa iti raspund la intrebare: politica de dreapta presupune neinterventia statului in economie,piata fiind cea care decide ce si cum.
Politica de stanga presupune o interventie din partea statului asupra pietei si economiei.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 06.03.2011, 21:40:00
lugrez lugrez is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.02.2011
Mesaje: 75
Implicit

Nu inteleg ce au de a face cu educatia (nu bunele maniere) ce s-a discutat in ultimele pagini. Va rog sa ramaneti la subiect.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 07.03.2011, 20:43:06
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Putina avangarda nu strica la fiecare topic, cel putin asa cred eu
Reply With Quote
  #25  
Vechi 08.03.2011, 01:53:19
lugrez lugrez is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.02.2011
Mesaje: 75
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
Putina avangarda nu strica la fiecare topic, cel putin asa cred eu
Off topic.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 08.03.2011, 08:39:10
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb din interiorul sistemului

S-au desfiintat scoli deoarece:

1. Numarul de elevi scade treptat (a) in epoca de pana la 1989, alergam prin catune sa aducem copiii de romi la scoala, acum nu mai alearga nimeni sa-i oblige, ci sunt lasati sa aleaga singuri; b) multi au plecat in strainatate)

2. Pentru bugetul statului este mai confortabil sa creeze centre bugetare, astfel unindu-se din punct de vedere financiar mai multe scoli vecine. Cu timpul, scazand numarul de elevi, aceste centre s-au unit in cladirea unei singure scoli cu capacitate de absorbtie si astfel au ramas celelalte cladiri goale (au disparut si catedrele profesorilor).
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
educatia copiilor nicoletajuravle Generalitati 70 22.02.2014 21:48:19
Educatia tinerilor romandragut Alte Religii 25 06.04.2010 19:03:27
Educatia parintilor cozia Generalitati 6 11.08.2009 19:15:15
Erori in educatia religioasa iosif Despre Biserica Ortodoxa in general 62 16.07.2008 14:22:28
Educatia azi IC Generalitati 25 12.03.2007 14:15:37