Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 18.11.2008, 20:09:36
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Silvestar (as dori tare mult sa-ti stiu numele,sau macar sa stiu daca esti femee sau barbat,varsta am calculat-o aproximativ).Nu vreau sa-ti fac complimente caci nu este crestineste sa lauzi dar,esti o persoana foarte interesanta si talentata!
Oamenii ca tine pot schimba realitatea din jurul lor.Iata un fragment dintr-o publicatie al carui titlu nu l-am scris caci,s-a intrerupt curentul si s-a porit calc. iar apoi nu a mai mers internetul si am pierdut situl pe care era postat.
Iata citatul"Societatea este propulsata de oameni dizarmonici.Ei sunt in mod esential,oameni nefericiti.Iar daca ei reusesc pana la urma sa realizeze ce si-au propus,in scurt timp,structura lor dizarmonica,o sa-i faca sa construiasca alte modele de actiune neadecvate realitatii si ciclul se reia".Cred ca avem multe lucruri comune.
[COLOR=green]Buna seara! [/COLOR]
[COLOR=green]Uite, am gasit aici art pe care l-ai pierdut.[/COLOR]
http://manybooks.net/pages/moisad117...756-0/166.html
[COLOR=green]Intr-adevar, este interesant. Merg sa citesc mai departe.[/COLOR]
[COLOR=green]Multumesc! Ma cheama Silvia.[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #22  
Vechi 19.11.2008, 05:26:09
ortodox4life's Avatar
ortodox4life ortodox4life is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.10.2008
Locație: undeva departe
Mesaje: 232
Implicit Hristos e Dumnezeu!

Sa sti Silvia ca pana nu vei ajunge sa crezi ca Hristos este Calea,Adevarul si Viata si nu vei incerca sa urmezi Lui,nu vei putea fi fericita si vei suferi si in aceasta viata si in cealalta.Iadul este acolo unde nu este Dumnezeu.Daca pana acum nu ai ajuns sa crezi in Dumnezeu,nu este vina Lui ci total a ta si omul nu are nici o scuza pentru necredinta caci prin legea constiintei orice om se duce cu gandul la Dumnezeu,chair daca multi Il neaga cu vehementa:"Zi-sa cel nebun intru inima sa:Nu exista Dumnezeu",ne zice Psalmul 33.Crede in Hristos si traieste dupa Sfanta Evangehelie,citeste vietile Sfintilor Parinti,Biserica,post,spovedanie,imapartasanie,etc . si iti va fi bine,Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 19.11.2008, 08:46:07
Tia's Avatar
Tia Tia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 245
Implicit

Draga Silvia , se spune ca Dumnezeu pe cin iubeste il incearca. Stiu ca iti este greu, si eu am patit tot felul de necazuri,chiar cand aveam mai multa nevoie de Dumnezeu, dar nu te deznadajdui. Ai incredere si credinta in Dumnezeu, si va fi bine. Nu iti pierde credinta si nadejdea in Dumnezeu si nu Il acuza cum am facut eu, caci greu iti va fi. Roaga-te ca Dumnezeu sa te ajute atat pe tine cat si pe familia ta.
Dumnezeu sa te lumineze si sa va aiba in grija Sa pe toti ai casei tale.
Doamne ajuta!
__________________
Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul si toate cele dinlauntrul meu Numele cel Sfant al Lui
Reply With Quote
  #24  
Vechi 19.11.2008, 11:43:05
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Nimeni in viata nu-i scutit de necazuri, de dureri. [/COLOR]
[COLOR=green]In martie, fratele meu in vizita la Torino, a avut un grav accident de masina si inca este in faza de recuperare. Se va reface complet, dar mai dureaza.[/COLOR]
[COLOR=green]In vara, in statiune, povestind unei colege cu care nu m-am vazut de multi ani, ce i s-a intamplat fratelui, am constientizat urmatorul lucru... Si anume ca din 1986, la fiecare 11 ani, la noi in familie a fost cate un accidentat de masina.[/COLOR]
[COLOR=green]In 1986, fiul meu a fost accidentat de masina chiar in ziua cand implinea 6 ani. In 1997, a fost accidentata mama. Si in martie 2008, a fost accidentat fratele meu.[/COLOR]
La intrebarea ta"Ce ar trebui sa fac?" raspunsul este unul singur si extrem de simplu. Sa crezi cu toata fiinta ta in Dumnezeu si sa fii cea care spala pacatele multor generatii din familia ta, care au gresit.Probabil ai fost aleasa sa faci aceasta!
Adevarul este unul singur asa cum spune si Ortodoxlife!Iisus Hristos CALEA,ADEVARUL si VIATA.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cum ar trebui sa fie preoteasa? urzicuta Generalitati 25 02.09.2014 14:11:44
CUM AR TREBUI SA MOARA UN OM ! mara2008 Generalitati 43 14.08.2011 20:26:24
Cum ar trebui sa fie un crestin? Daniel777 Spiritualitatea ortodoxa 80 11.08.2011 18:30:32
Cum ar trebui să fie o adevărată prietenie? sofronie Generalitati 2 30.01.2011 21:07:51
Preotii asa ar trebui sa se poarte ?! Astarte Preotul 31 28.02.2010 18:36:32