Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 06.08.2011, 22:39:13
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Salutare.S-au intamplat multe lucruri azi.M-am dus la catedrala m-am rugat insa n-am gasit Sfintele Moaste ale Sf.Nectarie.M-am dus la Spitalul Judetean insa maine e acatistul Sf.Nectarie.M-am dus sa ma spovedesc ca nu ma mai spovedisem de 2 luni si deodata m-a apucat dorinta de a ma spovedi.M-am dus la spovedanie fara post fara nimic si m-am spovedit.Acum intrebarea e daca maine ma pot duce la Impartasanie daca nu am tinut post.Sunt bulversat,sunt intr-o situatie speciala de asta nu am tinut post.Ajutati-ma va rog
Am citit de cateva ori mesajul ca sa vad daca inteleg eu bine. Pentru ca sincer sunt cam incurcat: spui ca nu te-ai spovedit de doua luni si simteai nevoia. Asta-i foarte bine! Apoi spui ca... n-ai tinut post. Ei, asta e, ce sa-i faci, se mai intampla, desi nu-i prea corect pentru un crestin care se spovedeste de cel putin patru ori pe an (si probabil se si impartaseste). Dar ca parintele ti-a dat dezlegare sa te impartasesti maine, ceva e tulbure la mijloc. Ori tu n-ai inteles, ori el era preocupat de alte ganduri si te cunoastea dinainte ca fiind un tiitor de post si nu s-a mai gandit sa te mai intrebe, ori cineva isi baga coada ca sa cazi din lac in put. Eu zic ca pana la sfarsitul postului mai e timp, asa ca tine macar trei zile si abia apoi indrazneste sa o faci, dupa ce vei mai trece odata pe la parinte. Altfel ma tem ca iti faci rau cu mana ta. Gandeste-te bine si nu te juca cu Sfintele Taine.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 06.08.2011, 22:55:51
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Vreau sa spun ca am deodata tulburari de memorie,probleme cu concentrarea.De ceva timp.Poate ajuta asta cu ceva.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 06.08.2011, 23:34:10
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Adica de putin timp.De la boala.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 07.08.2011, 05:54:56
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Chiar azi ma duc la Sf.Impartasanie.De la ora 24:00 nu am mai baut nimic si mancat nimic.E un fel de post.Ii explic preotului problema sa vedem ce se intampla.Multumesc din suflet tuturor
Reply With Quote
  #25  
Vechi 07.08.2011, 06:02:24
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.956
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Chiar azi ma duc la Sf.Impartasanie.De la ora 24:00 nu am mai baut nimic si mancat nimic.E un fel de post.Ii explic preotului problema sa vedem ce se intampla.Multumesc din suflet tuturor
Draga Alin, tine post de la orele 24:00 cum ai zis si poti sa te impartasesti linistit. Nu-ti face procese de constiinta. Ai mare nevoie de acest Medicament. Sa-ti ajute Dumnezeu ! te imbratisez, cu mult drag, si sper sa te faci bine in curand.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 07.08.2011, 06:05:14
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Multumesc muuuult :*
Reply With Quote
  #27  
Vechi 07.08.2011, 08:07:55
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Adica de putin timp.De la boala.
Despre ce boala vorbesti,TigerAvalo9,daca te pot intreba?
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #28  
Vechi 07.08.2011, 09:29:38
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Depresie.Atac de panica si chestii din astea.Mi-a fost tare rauuuuuu acumaaaaaa De la ce oare???????Ce am????Ce se intampla cu mineeeeee?
Reply With Quote
  #29  
Vechi 07.08.2011, 11:41:27
Kronos's Avatar
Kronos Kronos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.06.2011
Mesaje: 226
Implicit

Atunci nici nu e de mirare că te-ai oprit în mijlocul străzii pentru că n-ai mai putut să continui. Erai afară, în mijlocul lumii și teama te-a cuprins. Și vorbești pe forum de câteva zile despre cât de greu îți e să mergi la biserică fără să menționezi și cauza care e aspectul cel mai important dintre toate. Ar trebui să ceri sfaturi pentru această problemă care e cât se poate de serioasă.

Ai fost la medic? Ți-a dat medicament? Urmează-l cu strictețe oricât de mult durează (poate dura și un an) fără să renunți din cauza efectelor adverse. Depresia e dată tot de anxietate. Nu prea mai simți plăcerea și nu te mai bucuri așa cum o făceai alte dăți, probabil, iar anxietatea este cauzată de un imbalans chimic în creier provocat de-un șoc, de mai multe eșecuri sau... de ideea că cineva te urmărește în permanență (cum ar fi Dumnezeu) și tu trebuie să fii în continuu atent la ce faci, la cum faci de teama păcatului (teofobie; orice fobie poate duce la anxietate). Nu sta fără medicament pentru că se poate agrava. Chiar dacă, să zicem, că o vei putea ține în frâu cu mintea (deși e puțin probabil acum) tot nu te vei putea bucura de viață, pentru că ea continua să existe.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 07.08.2011, 11:59:43
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Da stiu.Am tratament.Normal.Posibil sa fie si vreo reactie adversa ceva.Scuze daca te-am suparat.Multumesc de sfaturi.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care fapta este mai grea decat toate ? mihele_m Intrebari utilizatori 2 24.08.2011 22:07:46
Lupta cu ecumenismul e lupta cu dracul spre_rasarit Generalitati 106 12.04.2011 21:13:50
Lupta pasiva vs. lupta activa catalin755 Generalitati 22 28.06.2010 16:35:42
Sufar de o boala grea dragostea!!!!!!!!! alicia Generalitati 40 01.02.2009 13:57:19
viata`i grea. ioanhodean Generalitati 20 14.07.2008 23:42:11