Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #291  
Vechi 08.10.2012, 19:49:14
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Pai orice om intreg la minte si care gandeste cat de cat normal si sanatos stie ca tot ce se spune despre evrei si holocaust este minciuna.
Cu alte cuvinte, cei care nu cred ca tine sunt nebuni.

Pai asa "argument", ce zice despre tine?
Nu asa zic si clientii ospiciilor, ca ei sunt cei sanatosi si cei care i-au inchis acolo sunt nebuni?
Ca alt argument oricum nu au.

Astept si sa ne spui unde a scris parintele Adrian Fageteanu ca doreste ca "jidanii" sa fie starpiti asa cum spui tu si pui in carca lui.

Last edited by AlinB; 08.10.2012 at 20:27:11.
Reply With Quote
  #292  
Vechi 08.10.2012, 19:53:11
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
o repet din nou: NU AM ZIS CA AS DORI DESPAGUBIRI DIN PARTEA RUSILOR, iar romanii basarabeni au fost ucisi de statul rus.
Pai crezi ca istoria tine cont de ce vrei tu? :)

Citat:
Ce, daca noi am luat bani de la FMI anul trecut, nu-i mai dam inapoi pe principiul ca Boc (al carui cabinet a luat imprumutul) nu mai este la guvernare?
Comparatia este inapropiata.
Chipurile, este un guvern ales democratic ceea ce nu se poate recunoaste in dreptul comunistilor.

Citat:
nu numai. Problema este ca ei au mintit ca germanii au ucis milioane de evrei iar apoi le-au profanat trupurile facandu-i sapun. Prin aceste afirmatii au aratat lumii cat de barbari au fost germanii
Pai se pare ca i-au omorat oricum.
Ca i-au facut sau nu sapun, ce relevanta mai are?

Citat:
nu esti atent. Am scris ca DACA FAC in MOD PUBLIC acest lucru (negarea holocaustului) risc sa fac puscarie. Este lege in caz ca nu stiai
Forumul asta e un loc public.
Nu vad sa faca vreo unul din voi puscarie.

Citat:
raportul Crucii Rosii de la inceputul anilor `40
Daca vii si cu trimiteri si citate exacte..

Last edited by AlinB; 08.10.2012 at 20:27:23.
Reply With Quote
  #293  
Vechi 08.10.2012, 20:45:43
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
"Domnule" Raoul, vă rog să încetați cu propaganda antisemită. Sunteți o rușine pentru acest forum și pentru religia creștină, ba chiar pentru rasa umană în general.
Antisemit NU e sinonim cu antiminciuna. Textul meu de la care ai plecat a fost cel in care spuneam ca tot ce se zice despre evrei si "holocaust" sunt minciuni!

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
Genul de oameni care sunt capabili să spună, despre un alt grup etnic, "ar fi bine să-i stârpească cineva", nu-și merită locul într-o societate civilizată. Decât, cel mult, un loc la penitenciar.
Si de ce as spune "sa nu-i starpeasca cineva" (pe jidani)?? Da-mi un motiv pentru care tu zici ca ar fi mai buna varianta asta.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Cu alte cuvinte, cei care nu cred ca tine sunt nebuni.

Pai asa "argument", ce zice despre tine?
Nu asa zic si clientii ospiciilor, ca ei sunt cei sanatosi si cei care i-au inchis acolo sunt nebuni?
Ca alt argument oricum nu au.
Am intrebat deja,si nu mi-ati raspuns. V-am zis ca in prezent populatia Israelului e de ~7 milioane locuitori (in TOTAL,deci nu doar evrei - stiind bine ca acolo sunt si musulmani,si ceva crestini etc.). Asadar care era populatia de evrei din vremea aceea (nu zic a Israelului - ca inca nu exista ca stat pana in 1948) daca nemtii au omorat vreo 6 milioane...

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Astept si sa ne spui unde a scris parintele Adrian Fageteanu ca doreste ca "jidanii" sa fie starpiti asa cum spui tu si pui in carca lui.
Hai ca exagerezi,nu mai interpreta fiecare replica dupa bunul tau plac,da? Da,nu-i am la suflet pe jidani,cum nu-i avea nici Pr. Adrian si multi altii. Care e problema ta in fond??
Aceeasi intrebare si pentru tine: eu daca NU ii am la suflet,tu de ce ii ai??
Reply With Quote
  #294  
Vechi 08.10.2012, 21:31:07
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Si de ce as spune "sa nu-i starpeasca cineva" (pe jidani)?? Da-mi un motiv pentru care tu zici ca ar fi mai buna varianta asta.
Așa, pentru că ar putea să te scutească de o discuție la Parchet.
Reply With Quote
  #295  
Vechi 08.10.2012, 21:51:53
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Asta e altceva. Desi o discutie pe forum nu e ceva oficial si nu te reprezinta. Poate fi oricine in spatele unui user. In fine. Ma asteptam la motive serioase,solide etc. Lasand la o parte ce ti s-ar putea intampla...
Reply With Quote
  #296  
Vechi 08.10.2012, 22:14:35
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Asta e altceva. Desi o discutie pe forum nu e ceva oficial si nu te reprezinta. Poate fi oricine in spatele unui user. In fine.
Poti fi identificat cu suficienta precizie pentru masuri legale :)

Citat:
Ma asteptam la motive serioase,solide etc. Lasand la o parte ce ti s-ar putea intampla...
Si noi, din partea ta.
De exemplu l-ai impins la inaintare pe par. Adrian desi el n-a zis ca vrea sa-i vada "starpiti" cum spui tu.
E o rusine sa-ti ascunzi mizeriile, la modul asta, in spatele unui asemenea om.

Exprimari de genul: "da-mi argument sa nu te omor" sau "da-mi argument sa nu-ti vreau moartea" & variatiunile, deja indica probleme grave.

Last edited by AlinB; 08.10.2012 at 22:23:39.
Reply With Quote
  #297  
Vechi 08.10.2012, 22:21:23
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Antisemit NU e sinonim cu antiminciuna. Textul meu de la care ai plecat a fost cel in care spuneam ca tot ce se zice despre evrei si "holocaust" sunt minciuni!
Pai da, si eu pot sa cred ca ce-mi zici tu despre bunicul tau de exemplu, sunt minciuni.

Daca mie imi place sa cred ca a fost un betivan notoriu, ce importanta are ce crezi tu?

Citat:
Si de ce as spune "sa nu-i starpeasca cineva" (pe jidani)?? Da-mi un motiv pentru care tu zici ca ar fi mai buna varianta asta.
Ai marturisit gandurile tale duhovnicului?
Adica in formula asta?
Si a zis ca esti ok?

Sau sub patrafir devii sfios si iubitor?

Citat:
Am intrebat deja,si nu mi-ati raspuns. V-am zis ca in prezent populatia Israelului e de ~7 milioane locuitori (in TOTAL,deci nu doar evrei - stiind bine ca acolo sunt si musulmani,si ceva crestini etc.). Asadar care era populatia de evrei din vremea aceea (nu zic a Israelului - ca inca nu exista ca stat pana in 1948) daca nemtii au omorat vreo 6 milioane...
Nu vad care ar fi argumentul aici.

Citat:
Hai ca exagerezi,nu mai interpreta fiecare replica dupa bunul tau plac,da? Da,nu-i am la suflet pe jidani,cum nu-i avea nici Pr. Adrian si multi altii. Care e problema ta in fond??
Pai nu stiu cum intelegea par. Adrian chestia asta dar categoric nu in sensul de "sa-i starpeasca cineva pe toti" asa cum o intelegi tu.

Si nici sa-i urasca macar nu reiese din textul postat de tine.
"avea ceva" se poate interpreta in multe feluri.
mai putin in felul tau cu "starpitul".

Citat:
Aceeasi intrebare si pentru tine: eu daca NU ii am la suflet,tu de ce ii ai??
Te pomenesti ca te consideri reperul de normalitate..

Hristos i-a iertat desi i-au facut ce au facut, tie nu ti-au facut nimic si te vezi tare virtuos prin ..ura.

Last edited by AlinB; 08.10.2012 at 22:24:23.
Reply With Quote
  #298  
Vechi 09.10.2012, 02:55:16
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
De exemplu l-ai impins la inaintare pe par. Adrian desi el n-a zis ca vrea sa-i vada "starpiti" cum spui tu.
Si am zis eu ca a spus asta?? Unde?? Am zis ca nu ar fi o tragedie daca ar fi starpiti jidanii. Nu cred ca m-am referit ca le doresc eu moartea,la modul diabolic,asa cum expui tu. Nu poti omori nici un animal,dapai un om. Si toata legatura cu parintele a fost explicatia diferentei dintre evrei si jidani! Deja intinzi coarda prea mult cu interpretarile tale.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu vad care ar fi argumentul aici.
Era o simpla intrebare. Daca acum Israelul are ~7 mil de locuitori (deci NU doar evrei),oare cati evrei erau in lume in anii '40 ? Daca nemtii au omorat 6 milioane... E o aberatie grosolana! Repet,nicio minte sanatoasa nu ar putea crede asa ceva! E ceva de genul cum incearca ungurii sa demonstreze ca Transilvania a fost a lor. Sunt muuulte de zis. He he,cerceteaza istoria,nu am eu cum sa reculeg si sa centralizez aici toate informatiile care le-am luat la cunostinta.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Si nici sa-i urasca macar nu reiese din textul postat de tine.
"avea ceva" se poate interpreta in multe feluri.
mai putin in felul tau cu "starpitul".
Am explicat mai sus,deja exagerezi cu interpretarile.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Hristos i-a iertat desi i-au facut ce au facut, tie nu ti-au facut nimic si te vezi tare virtuos prin ..ura.
Cand i-a iertat Hristos? Poti veni cu vreun argument biblic? Desi cred ca ar fi mai potrivit sa raspunzi in sectiunea dedicata daca vrei sa continui discutia. Este si un topic Despre evrei.
Reply With Quote
  #299  
Vechi 09.10.2012, 09:14:49
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul

Cand i-a iertat Hristos? Poti veni cu vreun argument biblic? Desi cred ca ar fi mai potrivit sa raspunzi in sectiunea dedicata daca vrei sa continui discutia. Este si un topic Despre evrei.
Deci evreii au fost macelariti fiindca nu i-a iertat Hristos?

Waw!
=))
Reply With Quote
  #300  
Vechi 09.10.2012, 10:40:23
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.869
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Deci evreii au fost macelariti fiindca nu i-a iertat Hristos?

Waw!
=))
au fost macelariti? De cine? Te referi cumva la romani?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
este Romania in razboi? iulyaan Generalitati 27 01.03.2011 11:39:09
nu stiu cui sa ma adresez -tatal meu este vetran de razboi mariazet45 Generalitati 2 26.05.2009 16:56:01
Ultima oră : Pentagonul a intrat în alertă ! cristiboss56 Generalitati 5 27.04.2009 09:20:23
Razboi in Georgia Gabri Generalitati 25 18.08.2008 15:50:34