Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #321  
Vechi 07.06.2011, 20:00:49
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Exclamation "Langu"

N-am mai vazut de mult postari de-ale lui "Langu". Pe unde umbli, crestine, de nu mai treci pe la noi ?
  #322  
Vechi 07.06.2011, 20:47:30
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Mi-e dor . . . !

Mi-e dor , de simplitatea , sinceritatea si bunul simt a doi useri : codana si o tzaranca ! Mi-e dor , de simplitatea si bunatatea necosmetizata a lui eduardd ( jenica ) ! Mi-e dor , de un Om mult drag mie : Marina Alca .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #323  
Vechi 07.06.2011, 20:56:48
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Mi-e dor , de simplitatea , sinceritatea si bunul simt a doi useri : codana si o tzaranca ! Mi-e dor , de simplitatea si bunatatea necosmetizata a lui eduardd ( jenica ) ! Mi-e dor , de un Om mult drag mie : Marina Alca .
Nu va va mai fi mult timp dor. Ochii care nu se vad se uita...
  #324  
Vechi 07.06.2011, 20:57:37
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Mi-e dor , de simplitatea , sinceritatea si bunul simt a doi useri : codana si o tzaranca ! Mi-e dor , de simplitatea si bunatatea necosmetizata a lui eduardd ( jenica ) ! Mi-e dor , de un Om mult drag mie : Marina Alca .
Am uitat de NiCcoleta , o tanara moldoveanca , o tanara ce promitea mult in pictura bisericeasca , un real talent , ce avea trecut la biografie : " Vai de mine " , iar eu adaug : Vai de noi fara voi ! Va asteptam cu drag sa va intoarceti , sa auzim de voi , sa ne "certam" in marea "vanzoleala " de pe forum !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #325  
Vechi 07.06.2011, 22:01:50
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o nestiutoare_ Vezi mesajul
Nu va va mai fi mult timp dor. Ochii care nu se vad se uita...
Hm, sa stii ca pana si eu am ceva mai multi anisori decat tine si iti spun din experienta ca nu e chiar asa... poti purta pe cineva in suflet o viata si daca l-ai vazut acum nu stiu cati ani, sau o data, sau chiar si daca nu l-ai vazut niciodata. Lucrurile profunde nu tin de contactul fizic.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #326  
Vechi 07.06.2011, 22:04:51
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Hm, sa stii ca pana si eu am ceva mai multi anisori decat tine si iti spun din experienta ca nu e chiar asa... poti purta pe cineva in suflet o viata si daca l-ai vazut acum nu stiu cati ani, sau o data, sau chiar si daca nu l-ai vazut niciodata. Lucrurile profunde nu tin de contactul fizic.
Nu era o referire stricta la intalnirea in realitate a unui om, doar ca atunci cand nu mai vorbesti cu acea persoana deloc...mintea se debaraseaza de ganduri si preocupari.

Corect, poti pastra pe cineva in suflet o viata intreaga...dar oare e suficient?
  #327  
Vechi 07.06.2011, 22:14:15
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Hm, sa stii ca pana si eu am ceva mai multi anisori decat tine si iti spun din experienta ca nu e chiar asa... poti purta pe cineva in suflet o viata si daca l-ai vazut acum nu stiu cati ani, sau o data, sau chiar si daca nu l-ai vazut niciodata. Lucrurile profunde nu tin de contactul fizic.
Așa-i Ana Maria, așa-i ! Țin minte multe lucruri bune învățate de la ei , și mă bucur când întâlnesc Oameni ca ei , fie și virtual ! La mulți, ani pentru ziua de astăzi , și sper că ai primit S.M.S-ul meu !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #328  
Vechi 07.06.2011, 23:23:22
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o nestiutoare_ Vezi mesajul
Nu era o referire stricta la intalnirea in realitate a unui om, doar ca atunci cand nu mai vorbesti cu acea persoana deloc...mintea se debaraseaza de ganduri si preocupari.

Corect, poti pastra pe cineva in suflet o viata intreaga...dar oare e suficient?
Suficient pentru ce? pentru a-l iubi, da, e suficient.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #329  
Vechi 07.06.2011, 23:24:00
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Așa-i Ana Maria, așa-i ! Țin minte multe lucruri bune învățate de la ei , și mă bucur când întâlnesc Oameni ca ei , fie și virtual ! La mulți, ani pentru ziua de astăzi , și sper că ai primit S.M.S-ul meu !
Multumesc, Cristi! Ai fost prima persoana care m-a felicitat azi! :)
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #330  
Vechi 10.06.2011, 22:56:53
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation Teatru-copii . . .

" Cand te apropii de Dumnezeu, nu mai ai dusmani decat in propiile slabiciuni omenesti ' , scria cu cativa ani in urma acest prieten de pe forum . Mi-au ramas aceste cuvinte in minte , si am meditat mult timp asupra lor ! De doi ani acest membru si prieten din lista mea nu a mai aparut aici . Daca citeste cele scrise aici , il rog mult sa revina !http://www.crestinortodox.ro/forum/member.php?u=17970
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, uitati-va si spune-ti ce parere aveti. Laura19 Generalitati 1 10.01.2012 18:43:21
Membrii plecati , membrii disparuti si membrii "renascuti" , ai forumului nostru ! cristiboss56 Generalitati 331 23.09.2011 08:08:13
Ia uitati ce prostii spune un actor care se crede mare in Romania, Mihai Bendeac Delirul Generalitati 9 11.05.2010 02:26:32
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 05:51:36