Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #351  
Vechi 13.01.2015, 14:01:08
Inorogul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Oare este vreo "oaie ratacita" pentru care "Pastorul" sa nu lacrimeze fiindca refuza sa-I asculte chemarea?
Se prea poate sa (nu) fie, nu am nici cea mai vaga idee. Momentan tind sa cred ca "Pastorul" nu "lacrimeaza fiindca refuza sa-I asculte chemarea".
  #352  
Vechi 13.01.2015, 14:03:12
Inorogul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Poate ție drăguțule. Mie nu-mi suflă nimeni în ceafă.
Ti-am citit comentariile pe tema Charlie Hebdo si pot spune cu mana pe inima ca dai dovada de pasivitate.

PS: Mi se canta, eu doar joc.
  #353  
Vechi 13.01.2015, 14:06:48
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Inorogul Vezi mesajul
Daca pe atei ii plang ateii, pe musulmani ii plang musulmanii, pe crestini ii plang crestinii, pe evrei in plang evreii... pe om cine il plange?
Dumnezeu, care-i plange pe toti incepand cu caderea lui Adam, crima lui Cain asupra lui Abel, samd.

Last edited by oaie_cugetatoare; 13.01.2015 at 14:09:00.
  #354  
Vechi 13.01.2015, 14:11:30
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bin000 Vezi mesajul
“Impresia artistica“ nu indica intotdeauna gravitatea faptei.Intentia insa da.
Pai atunci abstinenta sexuala este la fel de grava ca un avort, daca "intentia" este ceea ce conteaza.
  #355  
Vechi 13.01.2015, 14:15:05
Inorogul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oaie_cugetatoare Vezi mesajul
Dumnezeu, care-i plange pe toti incepand cu caderea lui Adam, crima lui Cain asupra lui Abel, samd.
Haideti sa mai luam si noi ceva povara de pe umerii Lui. Sa nu-L lasam de izbeliste. Daca plange El ...tu de ce sa ramai indiferent?
Daca Dumnezeu Ii plange pe toti, indiferent de credinta, nu vad de ce ne-ar porunci sa ne limitam empatia sau de ce i-ar face pe plac o solidaritate selectiva.
  #356  
Vechi 13.01.2015, 14:17:40
Inorogul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Pai atunci abstinenta sexuala este la fel de grava ca un avort, daca "intentia" este ceea ce conteaza.
Buna asta :)))
  #357  
Vechi 13.01.2015, 14:18:04
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

B1 TV, amendat cu 20.000 de lei pentru mai multe emisiuni, printre care și un comentariu al lui Banciu pe subiectul Charlie Hebdo

http://www.paginademedia.ro/2015/01/...charlie-hebdo/

Postul B1 TV a fost sancționat de Consiliul Național al Audiovizualului cu 20.000 de lei pentru o emisiune a Sorinei Matei și două ale lui Radu Banciu. În cazul emisiunii Sorinei Matei, membrii CNA au considerat că moderatoarea nu a stăpânit suficient de bine o ceartă între invitații săi, printre care și jurnalistul Sabin Orcan.

În cazul emisiunilor lui Banciu, a fost inclusă și o ediție recentă în care realizatorul a făcut referiri la atentatele de la Paris, emisiune în care acesta a spus că islamul este o „cretinitate de religie” și o altă ediție în care acesta critica obiceiurile de Crăciun al românilor.

Membrii CNA au considerat că au fost încălcate art 40 din lege, 40, alineat 3 din Codul audiovizual și 47, alineat 2 din Codul Audiovizual.

Art 40 din Legea audiovizualului – „Este interzisă difuzarea de programe care conțin orice formă de incitare la ură pe considerente de rasă, religie, naționalitate, sex sau orientare sexuală.”

40 (3) – Moderatorii, prezentatorii și realizatorii programelor au obligația să nu folosească și să nu permită invitaților să folosească un limbaj injurios sau să instige la violență.

47 (2) – Este interzisă în programele audiovizuale orice discriminare pe considerente de rasă, religie, naționalitate, sex, orientare sexuală sau etnie.
  #358  
Vechi 13.01.2015, 14:21:52
Inorogul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
B1 TV, amendat cu 20.000 de lei pentru mai multe emisiuni, printre care și un comentariu al lui Banciu pe subiectul Charlie Hebdo
Acum putem spune ca s-a facut dreptate.
...Dar nu ma indoiesc ca s-ar fi gasit personaje care sa fi sustinut si un eventual asasiant la adresa lui Banciu, cu argumentul "a cautat-o!" :).

Last edited by Inorogul; 13.01.2015 at 14:25:34.
  #359  
Vechi 13.01.2015, 14:41:48
bin000 bin000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 508
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Pai atunci abstinenta sexuala este la fel de grava ca un avort, daca "intentia" este ceea ce conteaza.
Eu zic ca faci reclama proasta ateilor.Eu inteleg ca aveti probleme cu logica,dar tu esti special,o delicatesa.N-ar fi rau sa-ti pui si poza la avatar.Poate ajungi presedinte ...intr-o zi.
  #360  
Vechi 13.01.2015, 14:48:00
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bin000 Vezi mesajul
Eu zic ca faci reclama proasta ateilor.Eu inteleg ca aveti probleme cu logica,dar tu esti special,o delicatesa.N-ar fi rau sa-ti pui si poza la avatar.Poate ajungi presedinte ...intr-o zi.
Ce obiectii ai la ce am afirmat? Atata timp cat te abtii de la sex din "intentia" de a nu face copii, este un fel de contraceptie, nu?

Si dupa logica ta, contraceptia este la fel de grava ca avortul.

Deci... concluzia o tragi singur.
Subiect închis