Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 14.01.2009, 12:21:53
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra28again Vezi mesajul
Marina totul bine?
Te referi daca sunt inca in viata???
Pai cum altfel???
Reply With Quote
  #32  
Vechi 15.01.2009, 19:34:24
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tocmai am citit in revista"Formula As" ca se lucreaza la un vaccin care se va adminstra celor care au tendinta sa fie adulteri(re)
Reply With Quote
  #33  
Vechi 16.01.2009, 12:19:34
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Un vaccin pentru fidelitate ? Cred ca e o gluma !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #34  
Vechi 16.01.2009, 12:27:18
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Un vaccin pentru fidelitate ? Cred ca e o gluma !
Nu Cristi,nu e gluma.Reviata Formula As este o revista serioasa.Citeste (cea de saptamana care a trecut)
Mai glumesc eu dar,acum am vorbit serios.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 16.01.2009, 12:53:15
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Formula As nu e chiar asa de serioasa -- mai are tendinta, in special la unele articole despre sanatate sau stiinta sa mai copie de pe ici pe colo fara sa dea surse. Nu stiu cum e posibil sa creezi un vaccin ca sa schimbe ce e in mintea oamenilor. Sau o fi un fel de castrare chimica? Ca nu e bine daca e asa...
Reply With Quote
  #36  
Vechi 24.02.2009, 21:40:54
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Am vazut filmuletu ala in care au fost spanzurati indivizii si am avut o senzatie ciudata sa vad cum mor in cateva secunde niste oameni. Dar la cele cu decapitarile am ramas socat si am o senzatie foarte urata atunci cand vad cum li se taie gatu ostaticilor ca la porci; in timp ce ma uitam la filmulet, simteam senzatia de parca as fi fost si eu pe acolo in asteptare sa mi se ia gatu, frica de moarte.
Deabia acum dupa ce am vazut aceste filmulete reale, simt ca nu as fi pregatit sa mor, cu atat mai mult ca ostaticii soldati din filmulet. Cred ca este una dintre cele mai lente si dureroase morti > scurgerea sangelui din gat.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 24.02.2009, 23:40:33
ronico ronico is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 30
Thumbs down ginduri

eu sint mai nou in acest forum,am pus o intrebare si un senior mai raspuns cam de sus din fotoliu de senior,eu credeam ca e un forum crestin cu mai multa toleranta pentru cei care nu stiu dar asta e mai incerc odata,recomandatim un duhovnic in zona suceava,unul care are timp si pentru oameni eu tot am incercat si inca nu am gasit poate inca nui timpul sa il gasesc
Reply With Quote
  #38  
Vechi 24.02.2009, 23:51:26
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

[quote=ronico;118940]eu sint mai nou in acest forum,am pus o intrebare si un senior mai raspuns cam de sus din fotoliu de senior
quote]
Iertare draga Ronico dar ai fost chiar simpatic
A fi senior nu inseamna nici mai mult nici mai putin decat ca acele persoane activeaza de ceva mai mult timp pe acest forum, astfel incat au acumulat un anumit numar de postari.Cantitatea nu e intotdeauna direct proportionala cu calitatea..deci nu te supara, continua sa postezi gandurile, nedumeririle tale, caci cu siguranta se vor gasi multi oameni de bine, care iti vor dar raspunsul dorit..
Din pacate eu nu locuiesc in acea zona, si imi pare rau ca nu te pot ajuta.Doamne ajuta si bine ai venit pe forum alaturi de noi!
Reply With Quote
  #39  
Vechi 25.02.2009, 09:57:03
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Eu zic ca nimeni nu are dreptul sa ia viata cuiva,indiferent cat de mult a gresit.Doar Dumnezeu are drept de viata si moarte asupra noastra,pentru ca El este singurul care creeaza viata.
Ceea ce s-a descris mai sus mi se par roadele unui popor bolnav si primitiv.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 25.02.2009, 13:20:18
adorcrysti
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

ronico
Intrebare
recomandatim un duhovnic in zona suceava,unul care are timp si pentru oameni eu tot am incercat si inca nu am gasit poate inca nui timpul sa il gasesc

adorcrysti
Raspuns
Ar trebui sa mergi la Manastirea Dragomirna din Judetul Suceava,cu siguranta ca acolo vei gasi si un duhovnic destonic si cu har care sa te ajute.Doamne ajuta!
http://www.dragomirna.ro/acasa.html
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cum impacam viata duhovniceasca si viata lumeasca? sophia Biserica Ortodoxa Romana 40 28.12.2012 19:53:52
Google ii plateste mai bine pe gay!!! cristina2012 Homosexualitatea 5 03.06.2011 00:02:40
Adulterul - motiv cu temei biblic si canonic pentru divort NTatiana Intrebari utilizatori 35 23.04.2010 13:11:30
Cand viata iti este in pericol Vlad87 Generalitati 21 01.05.2007 20:42:32