Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Exorcismul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 04.04.2007, 21:36:02
Kontroversielll Kontroversielll is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 24
Implicit

" Cred ca mai multor persoane li s-a intamplat sa gaseasca cruce intr-un cartof."
Mai.... stele verzi, am vazut in anume ocazii, dar chestia cu cartoful...m-ai facut piure.....
Este bine, daca pe langa credinta, ai si multa imaginatie.....
Reply With Quote
  #32  
Vechi 04.04.2007, 22:22:35
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Sa stii ca au aratat chiar si intr-un ziar cum un bucatar strain,cred ca era din Australia,a gasit asa ceva,asa ca mai citeste si ziarele ca mai sunt si alte cazuri,mai... stele albastre.Cat despre faptul ca li s-a intamlplat si unor maici,nu mai comentez ,intr-adevar, au vazut si dintre ele cand aveau ascultare la bucatarie.Asa stau lucrurile,stele...albastre
Reply With Quote
  #33  
Vechi 04.04.2007, 22:43:31
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Kontroversiell,sorry,nu te supara pe mine cand iti spun adevarul adevarat,...mai curata cartofi.Sper ca nu te-am facut-cum zici- tu piure, ci am spus si eu ce am vazut dar,daca vrei sa nu ma crezi n-ai decat,problema ta,as vrea eu sa am asa multa imaginatie dar au vazut mai multi,li s-a intamolat mai multor persoane.Cat despre Manastire nu imi place sa numesc persoane anumite care vor sa fie secretoase,nu imi sta in fire sa vorbesc in numele altora decat in al meu,nu dau nume.Dar as vrea sa ti se intample si tie daca tot nu ma crezi,cartofi sunt destui nu s-au terminat,Slava Domnului.Succes la curatat,ai grija sa ii tai pe 1/2.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 04.04.2007, 22:53:59
Kontroversielll Kontroversielll is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 24
Implicit

Re: sebastiana
Eu iti respect credinta, chiar si ce-a in ce ziarele care trebuiesc vandute.....
Auzi....?
Si eu am vazut secera si ciocanul, intr-un stiulete de porumb, care dadea 5000kg/boabe la ha. ;eream la munci agricole la IAS Stelnica in armata.....asa c te cred ca este sa poti avea viziuni.....de ori ce natura......
Nu pasiti in sleaul de veacuri al superstitilor...
Eu am o cucuvea, care ma chitaie noapte de noapte, dde mai multi ani si nu mi-a murit nici un prieten sau dusman, iar eu cum bine citesti sint sanatos si in viata.....
Reply With Quote
  #35  
Vechi 04.04.2007, 23:14:00
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Si eu iti respect credinta:se cheama respect reciproc.Dar nu stiu ce intelegi tu prin asta,dar eu nu am fost singura care a vazut:au vazut si elevi de-ai mei si subliniez nu sunt superstitiosi ci punctez: sunt credinciosi dar, dupa cum ti-am mai spus, ca uite ma faci sa ma repet,cartofi sunt destui,Doamne ajuta.Cat despre cucuvea,las-o sa cante si ea,doar este pasare de noapte. P.S.Iar in ziar au aratat exact ce am vazut si eu.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 04.04.2007, 23:36:17
Kontroversielll Kontroversielll is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 24
Implicit

Re : sebastiana
Mai..... nu sant Thomas necredinciosul, dart prea poare cusuta cu atza alba.....
Sigur....minuni sau mai intamplat, dar .... tu pari mai nult decat oi minunatie.....
Nu vreau sa fiu ironiskt, dar nu cumpar ori ce.....
Reply With Quote
  #37  
Vechi 05.04.2007, 14:49:49
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Kontroversielll,nu trebuie sa cumperi altceva decat cartofi,ca acela era cumparat in acea vineri de 3 septembrie2005,asa retin eu.Stiu ca nu esti Toma,Toma nu era protestant cum ai scris tu ca esti.Dar,cum ti-am mai scris,ca uite iar ma repet,te respect chiar daca nu sunt protestanta ci ortodoxa,imi place sa am vederi largi iar nu ochelari de cal,mai minunatie a lui Dumnezeu ce esti tu.Si daca nu ma crezi,nu ai decat,pana la proba contrarie.Doamne ajuta!,Shalom!,Pacea lui Dumnezeu sa fie cu tine!
Reply With Quote
  #38  
Vechi 05.04.2007, 17:41:43
odin odin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.03.2007
Mesaje: 471
Implicit

Crucea in cartof... sunteti zdraveni la cap...? ? Asa este textura legumei, pur si simplu...

Eu am vazut la geamuri niste bare in forma de cruce... O fi ceva?

Sunt ironic nu pt. ca nu as crede in anumite lucruri ce depasesc `naturalul` (icoane care plang etc), ci pt. ca, cu putina imagine, putem sa vedem orice oriunde... Sunt atatea poze pe net...

Reply With Quote
  #39  
Vechi 05.04.2007, 20:14:18
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Pt cei din Bucuresti: Mai tine-ti minte cand au dat la stirile de pe Protv asa zisa minune de pe copacul din curtea unei Biserici de prin Pantelimon? Oamenii vedeau in urma unei craci rupte forma Maicii Domnului cu pruncul Iisus in brate. Am fost si eu acolo si se vedea ceva dar nu am dat mare atentie pt ca imi spuse-se profesoara de religie ca astea sunt doar niste pure intimplari sau interpretari ale inchipuirii oamenilor. Si asa a fost, pt ca in ziua de azi nu a mai ramas decat o rana neagra pe un copac! :)
Reply With Quote
  #40  
Vechi 05.04.2007, 20:42:36
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Odin,iti doresc sa vezi si tu intr-o buna zi pt.ca era reala crucea si adancita sau, cum sa iti spun mai clar,era sculptata in cartof dar, putin imi pasa daca ma crezi sau nu,pana vei gasi si tu intr-o buna zi si atunci mai vedem cu capetele astea care nu cred.Nu erau viermi,nu era vreo stricaciune ci cruce cruce si iar cruce,om al lui Dumnezeu.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Asa ceva nu am mai vazut costel Stiri, actualitati, anunturi 19 20.12.2015 14:40:25
merita vazut Sf.Asteapta Generalitati 18 30.08.2011 10:25:30
Ati mai vazut asa ceva? dan_ion Rugaciuni 26 15.02.2010 00:02:51
Un documentar cum nu am mai vazut. Luca_002 Generalitati 46 15.12.2007 00:53:54