Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 29.12.2008, 19:49:52
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
...daca vrei sa vezi mai multe imagini din Eghina, te poti uita in my public profile am un album dedicat numai Sf.Nectarie!
ORICINE VREA SA LE VADA, SE POATE UITA!!!

An Nou Binecuvantat!!!

Multumesc mult, am sa ma uit, sigur.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #32  
Vechi 30.12.2008, 00:16:35
nede_mar's Avatar
nede_mar nede_mar is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.08.2008
Mesaje: 77
Implicit

"Biserica mea de suflet"! Am intrat in multe biserici, am fost la multe Manastiri din tara, peste tot am simptit linistea sufleteasca, peste tot am intalnit oameni de suflet, oameni care mi-au fost aproape. In copilarie mergeam cu mama mea in cartier la o bisericuta apropiata, si era biserica mea de suflet, mai tarziu plecand la casa mea cea mai apropiata biserica mi-a devenit de suflet, preoti de aici mi-au intrat in casa, mi-au sfintit casa si atunci cand mi-a fost mai usor sau mai greu acolo am gasit si inca gasesc linistea.Dar in drumul meu la serviciu in fiecare dimineata trec prin fata bisericii "Delea Veche"! Ne salutam in fiecare dimineata! Aici slujeste un om minunat, un preot cu mult har cum se spune, un preot poate mai minunat decat toti pe care i-am intalnit pana acum "Preotul Florian"! Acest om caruia eu ii datorez toata recunostinta a facut pentru mine, cu ajutorul lui Dumnezeu adevarate minuni! Si cu multi ani in urma am avut o mare dorinta, dorinta care Dumnezeu a avut grija sa mi-o indeplineasca! Mi-am dorit ca aici, in aceasta biserica minunata, in acest locas sfant, inconjurat de o gradina de vis, aici unde acest om minunat mi-a stres lacrimile si mi-a incalzit sufletul, aici sa imi duc fetita la altar! Si in acest an care in curand se inchie dorinta mea a devenit realitate!
<a href="http://dl.fisier.ro/files/rof47lfm3mgcg3n/DSC02532.JPG">Download </a>
Reply With Quote
  #33  
Vechi 30.12.2008, 00:19:38
nede_mar's Avatar
nede_mar nede_mar is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.08.2008
Mesaje: 77
Implicit

Cu parere de rau nu ma pricep sa atasez poze! scuze !
Reply With Quote
  #34  
Vechi 30.12.2008, 10:09:25
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

sora mea, cand vrei sa scrii (post reply sau quote) ai sub casuta de scriere "administrare atasamente", dai clik si iti apare o fereastra din care dai "browse" si selectezi ce vrei din calculatorul fratiei tale, apoi dai "incarca" si dupa ce s-a incarcat in josul pagini scrie sa inchizi pagina, dai clik si gata, apoi scrii in casuta de forum ce vrei sa scri, apoi stii mai departe!

Fii binecuvantata!!!
__________________
Reply With Quote
  #35  
Vechi 30.12.2008, 15:35:39
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
sora mea, cand vrei sa scrii (post reply sau quote) ai sub casuta de scriere "administrare atasamente", dai clik si iti apare o fereastra din care dai "browse" si selectezi ce vrei din calculatorul fratiei tale, apoi dai "incarca" si dupa ce s-a incarcat in josul pagini scrie sa inchizi pagina, dai clik si gata, apoi scrii in casuta de forum ce vrei sa scri, apoi stii mai departe!

Fii binecuvantata!!!
La mine lipseste casuta de scriere "administrare atasamente". Ce fac in acest caz?
Reply With Quote
  #36  
Vechi 30.12.2008, 15:57:17
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
La mine lipseste casuta de scriere "administrare atasamente". Ce fac in acest caz?
Imposibil Anca, pentru ca tot formatul e la fel pentru orice intrare. Dar, daca aceasta eroare , rar intalnita, scrie-i lui Adrian sau de vrei vorbesc eu personal cu el. Doamne ajuta ! +
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #37  
Vechi 30.12.2008, 17:55:20
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
La mine lipseste casuta de scriere "administrare atasamente". Ce fac in acest caz?
...da-i pagina mai jos si ai sa vezi o casuta pe care scrie "administrare atasamente"! TREBUIE sa fie!
__________________
Reply With Quote
  #38  
Vechi 30.12.2008, 19:49:14
OvidiuO OvidiuO is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2007
Mesaje: 511
Implicit

Biserica mea de suflet este Biserica in care ne intalnim cu totii spre a multumi, a ne ruga, a participa cu inima la slujbe. Biserica mea de suflet este si intalnirea cea buna. Intalnirea cea buna dintre gandul meu cu gandul tau, dintre inima mea cu inima ta. Biserica mea de suflet este pamantul pe care calci tu cu mine impreuna. Biserica mea de suflet este in zambetul pe care il pot oferi ca inima ta sa rada, uitand de tristete. Biserica mea de suflet este locul unde afli pacea si dragostea, iubirea pentru aproapele, dar in primul rand este peste tot unde este Hristos Iisus - adica pretutindeni.
Biserica noastra de suflet este in noi, in fiecare dintre noi, in fiecare inima smerita, unde Domnului ii place sa-si faca lacas. Cautand o astfel de inima aflam si Biserica noastra de suflet, care este Mantuitorul Hristos.
Doamne ajuta !
Reply With Quote
  #39  
Vechi 03.01.2009, 00:29:05
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Foarte frumoase imaginile Mirela. Sa te bucuri alaturi de comunitatea din care faci parte intru multi ani !
Multumesc, Cristi. mai am cateva poze, facute chiar ieri, de Sf. Vasile.

din pacate, asa cum ii spuneam azi unei prietene pe mp, biserica a fost cam goala, multi fiind plecati in vacanta de sarbatori, sau poate doar mahmuri dupa petrecerea de Revelion

asta e la sfarsitul slujbei, cand se cantau colinde:


si asta e tot la sfarsit, ca nu mi-a venit sa fac pe fotograful in timpul slujbei...


Bradul nostru de Craciun si cativa din barbatii nostri de nadejde, sper sa nu se supere ca i-am pus aici.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 03.01.2009, 21:38:34
nede_mar's Avatar
nede_mar nede_mar is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.08.2008
Mesaje: 77
Implicit Multumesc!

La multi ani! Multumesc, pentru indicatiile voastre am urmat perfect pasi care mi-au fost indicati de Geo si sa vesem ce va iesi! Pozele sunt legate de postarea mea anterioara.
Attached Images
File Type: jpg DSC02556.jpg (88,0 KB, 36 views)
File Type: jpg DSC02532.jpg (90,4 KB, 30 views)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este biserica voastra de suflet ? anamaria.petre Generalitati 10 22.01.2013 16:10:37
Care este filmul sau documentarul vostru de suflet? cred_cu_adevarat Generalitati 15 02.08.2011 23:07:35
Va rog din suflet daca puteti sa o pomeniti azi in rugaciunea voastra mara2008 Umanitare 16 10.09.2010 18:17:36
Care este adevarata Biserica a Lui Hristos? schimnic Despre Biserica Ortodoxa in general 40 29.04.2009 18:55:41