Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Religia Islamica
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 07.01.2010, 14:27:49
padreati padreati is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.12.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 73
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rozerin Vezi mesajul
iti voi raspunde la intrebare,nu eu mi-as omori copilul!!!!!!!! eu sint musulmanca dar nu o criminala!!!!
Si bine ai face! Te rog insa sa raspunzi punctual si la celelalte lucruri, nu le ocoli.
  #32  
Vechi 07.01.2010, 14:55:07
rozerin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padreati Vezi mesajul
Si bine ai face! Te rog insa sa raspunzi punctual si la celelalte lucruri, nu le ocoli.
nu ocolesc nimic cei ce omoara nu sint cu adevarat musulmanii!!fiecare padure are uscatura ei cum este si la crestini asa si la noi
  #33  
Vechi 07.01.2010, 17:23:42
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit Re

Ne poti spune prenumele tau?
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
  #34  
Vechi 07.01.2010, 17:36:58
rozerin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florinbrasov0 Vezi mesajul
ne poti spune prenumele tau?
o mica intrebare,dece va intereseaza prenumele meu ,daca nu va suparati.multi nu spun nici daca sint de sex masculin sau feminin.eu sint de sex .feminin .
  #35  
Vechi 07.01.2010, 20:10:51
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rozerin Vezi mesajul
o mica intrebare,dece va intereseaza prenumele meu ,daca nu va suparati.multi nu spun nici daca sint de sex masculin sau feminin.eu sint de sex .feminin .
O sa ii spun in privat daca nu isi da seama de ce. Si nu am zis ca ma intereseaza prenumele tau :) ci al lui dreamhappy.
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*

Last edited by florinbrasov0; 07.01.2010 at 20:13:09.
  #36  
Vechi 07.01.2010, 21:46:10
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

nu mama si-ar omori copilul, ci tatal !!!!!! ca sa salveze onorea familiei !!!!

cat despre rozerin, te rog la modul cel mai frumos sa nu mai arunci cu pietre in crestini. deocamdata din respect pentru ei, locuiesti intr-o tara crestina, 94% populatie crestina, daca suntem noi, crestinii, atat de pacatosi te invitam intr-o tara araba, unde iti va fi mai bine. si nu sa traiesti in pacat alaturi de noi ! sa nu-mi spui tu mie ca fetele tale pe la 12 ani, vor merge cu valul pe cap la scoala in romania .

Doamne ajuta !


Citat:
În prealabil postat de padreati Vezi mesajul
1. Ea a afirmat ca este botezata, dar ca taica-su nu stie. Nu stii sa citesti? Citeste atunci ce scrie ea!
2. Nu am spus ca musulmanii sunt intr-un fel sau altul! Am spus ca, oriunde in lumea asta, in orice cultura, religie sau tara, exista oameni imorali! Si am mai spus ca NU caracterizeaza acea religie sau civilizatie!
3. Ma uit in Europa si vad ce fac romanii. Mai vad si ce fac si musulmanii. Mai vad ce fac si nemtii, englezii si toti! Este legata de punctul 2, cei faradelege NU caracterizeaza tara, religia din care fac parte.
4. Nu stiu ce scrie in Coran. Dar stiu ca in legea statelor musulmane exista legalizata crima pentru onoare! Nu te face ca nu stii! Tu singura spui intr-un post anterior " sa dea foc la casa, dar sa nu iti pateze fata"! Deci stii bine la ce ma refer! Este o mentalitate care duce usor la crima si care este legala in majoritatea statelor musulmane! De ce te faci ca nu stii?
5. Cei din tarile musulmane care omoara "pentru onoare" au citi ei Coranul? Au citit si ei ca a salva o viata este ca si cum ai salva intreaga suflare?
6. As vrea sa te intreb si eu ceva pe tine. Sa presupunem ca ai o fata care vrea sa se marite cu un crestin sau orice alta confesiune. Asa a gasit ea de cuviinta, are poate motivele ei. Tu ai omora-o sau ai pune pe cineva sa o omoare?
  #37  
Vechi 08.01.2010, 00:38:50
rozerin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirabela Vezi mesajul
nu mama si-ar omori copilul, ci tatal !!!!!! ca sa salveze onorea familiei !!!!

cat despre rozerin, te rog la modul cel mai frumos sa nu mai arunci cu pietre in crestini. deocamdata din respect pentru ei, locuiesti intr-o tara crestina, 94% populatie crestina, daca suntem noi, crestinii, atat de pacatosi te invitam intr-o tara araba, unde iti va fi mai bine. si nu sa traiesti in pacat alaturi de noi ! sa nu-mi spui tu mie ca fetele tale pe la 12 ani, vor merge cu valul pe cap la scoala in romania .

Doamne ajuta !
hai ca esti prea desteapta,si uitate mai bine ce am scris ,dece crezi ca arunc cu noroi sa iti fie rusine tie ca pina acum tot iti dai cu parerea ca esti cunoscatoare a islamului dar habar nu ai.NU AM NIMIC CU CRESTINI!!! nu mai pune paie pe foc. tu nu poti sa imi interzici ce caut aici,cite persoane musulmane sint pe acest forum nu faci decit sa arunci cu pietre si mai spui ca esti si crestina.iar cit despre fata mea pot sa iti spun ca da de la 11 ani poarta jijab(voalul de care spui tu de pus pe cap)si nu ii este rusine si nici mie.chiar daca la scoala este jignita nu ii pasa.mai bine mai intreba cum este vazuta o eleva cu imbracamintea care pare ca merge la discoteca nu la scoala.
  #38  
Vechi 08.01.2010, 01:15:04
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rozerin Vezi mesajul
hai ca esti prea desteapta,si uitate mai bine ce am scris ,dece crezi ca arunc cu noroi sa iti fie rusine tie ca pina acum tot iti dai cu parerea ca esti cunoscatoare a islamului dar habar nu ai.NU AM NIMIC CU CRESTINI!!! nu mai pune paie pe foc. tu nu poti sa imi interzici ce caut aici,cite persoane musulmane sint pe acest forum nu faci decit sa arunci cu pietre si mai spui ca esti si crestina.iar cit despre fata mea pot sa iti spun ca da de la 11 ani poarta jijab(voalul de care spui tu de pus pe cap)si nu ii este rusine si nici mie.chiar daca la scoala este jignita nu ii pasa.mai bine mai intreba cum este vazuta o eleva cu imbracamintea care pare ca merge la discoteca nu la scoala.
wallah????????????????????????????????
  #39  
Vechi 10.01.2010, 11:28:02
PatricD PatricD is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.01.2010
Mesaje: 1
Implicit

Parerea mea ca ar trebui sa va opriti din aceasta "mica cruciada" . Degeaba va certati , nu o sa ajungeti nicaieri .
  #40  
Vechi 10.01.2010, 15:08:34
Adrian2009 Adrian2009 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 28
Implicit

Musulmanii e bine sa vina la crestinism ca sa ia Sfanta IMpartasire pentru viata vesnica. IIsus in care credeti si voi a adus Legea cea Noua care a dat oamenilor Sfanta Impartasanie pentru viata Vesnica si cum si voi aveti nevoie de viata Vesnica trebuie sa veniti s-o luati devenind ortodocsi. http://www.monachos.net/forum/showth...r-eternal-life
Chiar si ingerii sunt prezenti in Biserica Ortodoxa cand se da Sfanta Impartasire:


NU va luati dupa fatada , adica purtat batic sau nu si altele desi si astea au importanta, dar mai ales luati-va dupa esenta care dupa venirea lui IIsus sunt Sfanta Impartasanie pentru viata vesnica, spovedirea pentru iertarea pacatelor si altele. Toate se gasesc in Ortodoxie, Biserica infiintata de IIsus in jurul anului 33.
Casatoria intre un fost orice religie si o fosta orice religie deveniti ortodocsi e ceva normal.
Asa ca lasati-o pe fata sa aiva viata vesnica.
Biblia Crestina Ioan 6:
http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=35&cap=6
"53. Și le-a zis Iisus: Adevărat, adevărat zic vouă, dacă nu veți mânca trupul Fiului Omului și nu veți bea sângele Lui, nu veți avea viață în voi.
54. Cel ce mănâncă trupul Meu și bea sângele Meu are viață veșnică, și Eu îl voi învia în ziua cea de apoi. "

Last edited by Adrian2009; 10.01.2010 at 17:37:09.
Subiect închis

Tags
musulmanca-crestin



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Unul dintre parintii copilului nu este crestin ortodox Persoana Botezul 33 01.10.2014 15:58:28
Casatoria intre o musulmanca si un crestin ortodox Shalom Nunta 37 06.12.2012 13:34:40
Interzisa Psaltirea?? laviniag23 Rugaciuni 79 25.05.2012 22:43:34
casatoria crestin-musulman ellysgiulia Despre Vecernie 254 15.10.2010 18:42:44
Cum si unde ar trebui sa-si petreaca un crestin cumpana dintre ani ? L.sorin Generalitati 78 25.01.2009 14:38:01