Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa si Massmedia
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #441  
Vechi 13.09.2009, 06:46:18
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Eu am inca dintisori de lapte.. in iulie abia am facut un anishor..
  #442  
Vechi 13.09.2009, 06:48:58
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Eu am inca dintisori de lapte.. in iulie abia am facut un anishor..
Bebe dulce ! Un bebe ce gândește atât și atât de matur, mai rar pe la casele oamenilor !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #443  
Vechi 07.10.2009, 20:31:27
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit de rasul lumii...

acest forum, a ajuns de rasul lumii de cand cu postarile de la umanitare, pe tema celor "6 copii si tatal lor..."

Cristina, iti dau si eu un sfat aici: foloseste optiunea "Ignore list" sau pur si simplu ignora MP-urile neserioase. Nu le mai raspunde, si ai grija de mama.

Doamne ajuta!
  #444  
Vechi 21.10.2009, 06:22:57
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Thumbs down aerul de superioritate

imi displace sa vad cum unii colegi de forum, credinciosi zic ei, ii dispretuiesc si scriu cam in doi peri altor colegi de forum (care se auto-declara necredinciosi).
  #445  
Vechi 27.10.2009, 10:27:39
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cu părere de rău constat pe zi ce trece că relațiile dintre membrii forumului se deteriorează,că s-au făcut bisericuțe,că nu pierdem nici un prilej de a ne înțepa unii pe alții și a ne plăti polițe mai vechi.Cred că aceasta este cauza pentru care postările pline de conținut și trăire duhovnicească ale multor membri mai vechi s-au diluat simțitor.
Mari bucurii am avut ,am cunoscut persoane deosebite,am învățat multe lucruri bune,am învățat să tac și să întorc și celălalt obraz atunci când am fost lovită, am simțit inimi calde bătând alături de cei în suferințe și în nevoi.
Îmi este dor să citesc postări ale unor membri care s-au retras definitiv,sau ale altora care mai intră doar pentru a citi sau a vedea câte un album de pe forum.
Aș vrea să vă rog dragii mei frați și surioare întru Hristos să fim mai buni,mai iertători,mai smeriți pentru a nu bucura pe vrăjmași și pentru ca Dumnezeu să-și reverse mila și ajutorul Lui asupra noastră în aceste vremuri pe care le trăim.Mă iertați.
Vă iubesc pe toți!
  #446  
Vechi 27.10.2009, 11:50:12
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Cu părere de rău constat pe zi ce trece că relațiile dintre membrii forumului se deteriorează,că s-au făcut bisericuțe,că nu pierdem nici un prilej de a ne înțepa unii pe alții și a ne plăti polițe mai vechi.Cred că aceasta este cauza pentru care postările pline de conținut și trăire duhovnicească ale multor membri mai vechi s-au diluat simțitor.
Mari bucurii am avut ,am cunoscut persoane deosebite,am învățat multe lucruri bune,am învățat să tac și să întorc și celălalt obraz atunci când am fost lovită, am simțit inimi calde bătând alături de cei în suferințe și în nevoi.
Îmi este dor să citesc postări ale unor membri care s-au retras definitiv,sau ale altora care mai intră doar pentru a citi sau a vedea câte un album de pe forum.
Aș vrea să vă rog dragii mei frați și surioare întru Hristos să fim mai buni,mai iertători,mai smeriți pentru a nu bucura pe vrăjmași și pentru ca Dumnezeu să-și reverse mila și ajutorul Lui asupra noastră în aceste vremuri pe care le trăim.Mă iertați.
Vă iubesc pe toți!
Subscriu si eu la tot ce a scris Dna Dorina. am invatat foarte multe de pe acest forum, am intalnit oameni minunati, evlavie, credinta si iubire. am observat si eu ca s-au diminuat mesajele celor tari in credinta... Zaharia 2009, Windorin, Costel, Traditie, Cristina 2012, Metanoia, dar si altii, astept cu drag postarile voastre!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
  #447  
Vechi 27.10.2009, 14:31:04
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
am intalnit oameni minunati, evlavie, credinta si iubire. am observat si eu ca s-au diminuat mesajele celor tari in credinta... !
Imi lipsesc tare, tare mult postarile lui Geo.Nektarios... pe el niciodata nu m-am putut supara, chiar daca mesajele erau de mustrare.. imi e dor de acel gen de mustrare... nu exista ironie sau rautate.. erau sfaturi simple, directe si din inima plina de iubire ptr Hristos.
  #448  
Vechi 27.10.2009, 14:43:40
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Pentru mine nu s-a slabit nici o relatie. Dimpotriva, adancesc aceste relatii.

glkys, nu am mai postat in aceste zile pentru ca am fost in pelerinaj la Sfantul Dimitrie, iar windorin (unul din prieteni) este plecat cateva zile - s-a casatorit.
  #449  
Vechi 27.10.2009, 14:58:04
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Dorin ?

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Pentru mine nu s-a slabit nici o relatie. Dimpotriva, adancesc aceste relatii.

glkys, nu am mai postat in aceste zile pentru ca am fost in pelerinaj la Sfantul Dimitrie, iar windorin (unul din prieteni) este plecat cateva zile - s-a casatorit.
Casă de piatră ! Ce veste frumoasă ne dai .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #450  
Vechi 27.10.2009, 19:55:13
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Casa de piatra, Windorin! Sa va ocroteasca Dumnezeu si sa intemeiati o familie frumoasa!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Forumul nostru II (sau de ce se judeca ortodocsii unii pe altii) sophia Biserica Ortodoxa si Massmedia 362 28.04.2010 16:47:40
Forumul nostru - forum de educatie crestina??? geo.nektarios Generalitati 89 30.12.2009 13:00:19
pe forumul edu.ro(profesorilor) urzicuta Generalitati 0 29.02.2008 20:16:07