Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #471  
Vechi 15.02.2010, 22:12:59
tricesimusquintus tricesimusquintus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.05.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hanico Vezi mesajul
Stimabilissime domn

Imi pare rau, dar ati gresit adrisantul nu eu am postat acest raspuns ci Anna71, redirectionati-va mesajul spre persoana in cauza si fiti mai cu bagare de seama daca tot puneti ortodocsii drept maritori la incercarile furcii ... adventiste.
Stimată domniță, îmi cer iertare, n-am făcut altceva decât să transmit mai departe o eroare ivită pe parcurs. Deh, ce să-i faci? Așa se întâmplă cu transmiterea mesajului din om în om... se distorsionează pe parcurs
Reply With Quote
  #472  
Vechi 15.02.2010, 22:15:23
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tricesimusquintus Vezi mesajul
Stimată domniță, îmi cer iertare, n-am făcut altceva decât să transmit mai departe o eroare ivită pe parcurs. Deh, ce să-i faci? Așa se întâmplă cu transmiterea mesajului din om în om... se distorsionează pe parcurs
Hmmm..ei hai, argumentul de baza al tau in general, dar eu mai zic ca depinde foarte mult de oameni...si de Mesaj!!!!
Reply With Quote
  #473  
Vechi 15.02.2010, 22:15:32
tricesimusquintus tricesimusquintus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.05.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florin1966 Vezi mesajul
de unde stii?toti cei ce parasesc biserica dsi nu au fost niciodata in ea incep sa spuna ca in ea se pierdea si nu se mantuia dar cat au fost ortodoxi faceau orce voiau fara nici o regula ca sa nu mai zic ca nu stiu nimic de ortodaxie dar stiu acum sa o blameze !!!!!! vai voua fatarnicilor ca inconjurati marea si uscatul sa faceti un prozelit si cand il gasiti il faceti fiu al gheenei mai mare decit voi .stii sa arunci cu pietre in ortodocsi ca nuti vorbeste delicat dar tu nu ai nici o retinere ca adventista .toti sectarii nu sunt decit niste mincinosi si ignoranti care daca au invatat citeva versete cred ca sau mantuit si sunt si pot arunca cu noroi in biserica ortodoxa ca nu e buna si doar dominatiunile au adevarul.se inseala de dracul si nu vad decat inselaciunea draceasca a sectelor care le spala creieriisi nu mai accepta alta opinie.gresit si gresiti
Ce-aveți oameni buni de sunteți atât de nervoși de la începutul postului? Ce vă faceți pân' la Paște?
Reply With Quote
  #474  
Vechi 15.02.2010, 22:19:48
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tricesimusquintus Vezi mesajul
Ce-aveți oameni buni de sunteți atât de nervoși de la începutul postului? Ce vă faceți pân' la Paște?
Nu nervosi...fermi si "transanti in carne vie"!

Iar tu recunoaste ca-ti mai scapa cate o scanteie de satisfactie...cand vezi cum ni se compromite Postul...si ai si tu un mic aport!!Hi hi...
Reply With Quote
  #475  
Vechi 15.02.2010, 22:21:27
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tricesimusquintus Vezi mesajul
Cu o asemenea atitudine, postul și împărtășania valorează exact cât o ceapă degerată
Isaia 58,4-7.
daca se caieste si se spovedeste, ceapa nu mai este degerata
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote
  #476  
Vechi 15.02.2010, 22:22:59
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anaana71 Vezi mesajul
daca se caieste si se spovedeste, ceapa nu mai este degerata
si nici macar ceapa
Reply With Quote
  #477  
Vechi 15.02.2010, 22:32:32
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Nu am de ce sa fac lucrurile astea , nu am gresit cu nimic.

Uita-l ca iara incepe cu joculetul lui tricesimusquintus.Vedeti despre ce vorbeam?
Reply With Quote
  #478  
Vechi 15.02.2010, 22:36:41
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
Nu am de ce sa fac lucrurile astea , nu am gresit cu nimic.

Uita-l ca iara incepe cu joculetul lui tricesimusquintus.Vedeti despre ce vorbeam?
Aham, fitilul ala cu distorsionarea mesajului...a fost fitilos!
Reply With Quote
  #479  
Vechi 15.02.2010, 23:08:58
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
Nu am de ce sa fac lucrurile astea , nu am gresit cu nimic.

Uita-l ca iara incepe cu joculetul lui tricesimusquintus.Vedeti despre ce vorbeam?
ideea este sa-ti fie mila de el si sa te rogi pentru el. de ce sa te enervezi? el face ce stie sa faca, de ce sa faci si tu ca el? asta e placerea diavolului.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote
  #480  
Vechi 16.02.2010, 00:10:15
lacrimi's Avatar
lacrimi lacrimi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.02.2009
Locație: LONDON
Religia: Ortodox
Mesaje: 624
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florin1966 Vezi mesajul
nu trebuie sa fii rusinata ca esti singura ca sa ratacit roagate posteste marturisestete si roaga si preotii sa se roage pt tine cum il cheama sa ne rugam si noi pr tine sal intoarca dumnezeu din ratacire. eu am un caz cand dupa ce neam rugat toti dupa un an sa intors din ratacire nu te dezdanajdui , observ ca ai cam ajuns la capatul rabdarii si aproape gata sa cedezi ai credinta suntem alaturi de tine


Multumesc din suflet. Incerc sa fiu cat mai puternica, dar uneori cedez. Asta e: sunt doar om si inca unul foarte pacatos. Il cheama GAVRIL, iar daca aveti bunavointa v-as fi tare recunoscatoare daca v-ati ruga si voi pentru el.
Dumnezeu sa se milostiveasca pentru inimile voastre
Doamne ajuta
__________________
"Inima infranta si smerita, Dumnezeu nu o va urgisi..."
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Atitudinea ortodoxa fata de oamenii de alte culte religioase PetruD Morala Crestina 947 03.02.2013 10:31:35
Care este rostul pe pamant a celor necasatoriti si a celor fara copii? sophia Nunta 52 18.10.2010 12:02:02
Din famila mea multi au trecut la adventisti si la alte secte beliver Secte si culte 145 30.04.2010 18:06:16
O cantare ciudata, exsultet de ce se canta in BC si in alte "culte crestine" la Pasti mihailt Generalitati 8 17.04.2010 02:20:05