Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #471  
Vechi 25.04.2017, 00:07:06
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
Viata nu e ca si atunci cind eu urmaresc War for Iokath sau Iuliu joaca Mass Effect 3. :)
Viata e singurul joc serios din Univers.
Path of Exile. :)
Reply With Quote
  #472  
Vechi 25.04.2017, 00:08:45
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
Lancelot, pe mine ma amuzi. Nu am offspring. Am niste insecte, paianjeni, colembole si niste pasari.
Nu mai ura niciodata cuiva de inchisoare, nici macar in gluma.
Eu am un simt al umorului vrednic de un Sith Warrior Light Side Option (oh, abia astept sa imi iau un calc de 8 Gb RAM si cu placa video adevarata, fie el si refurbisat, ca sa joc SWTOR ca lumea), dar Ovidiu (pe care din cauza unui avatar mai vechi mi-l imaginez sobru si cu mustata si barba, ca si parintele la care, asta e, are el evlavie) s-ar putea sa nu guste "urarea" ta.
Fii foarte atent la ce iti doresti in viata si urezi altora. Viata nu e ca si atunci cind eu urmaresc War for Iokath sau Iuliu joaca Mass Effect 3. :)
Viata e singurul joc serios din Univers.
eu nu am fost si nu-s dusmanos din fire, insa cand e vorba despre copii o iau un pic pe aratura. legea respectiva nu e in mainile mele, nu am promovat-o, nici nu cred in ea si sunt 99% sigur ca nu va exista o asemenea lege in romania.
asa ca "urarea" mea, cum ii zici, nu are niciun pic de acoperire in realitate, de aceea am pus si un zambaret la sfarsit.
Reply With Quote
  #473  
Vechi 25.04.2017, 00:09:05
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Sunt total impotriva vaccinarii fortate. Nu indemn pe nimeni sa nu se vaccineze dar nu cred ca e normal ca oamenii sa fie fortati sa se vaccineze.
In plus nu cred propaganda. Presa noastra este plina de reclame la medicamente asa ca ar sustine orice. Big Pharma este una din putinele afaceri care merge de minune in Romania, sa ne uitam doar la numarul de farmacii din fiecare oras.
Agreed.

Misto alienii din ME3.

Daca incearca astia ceva fortat cu adultul care sint...
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #474  
Vechi 25.04.2017, 00:10:19
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
Aici esti cam nesimtit, fara suparare.
te inseli, iar el stie exact de ce am scris ce am scris.
Reply With Quote
  #475  
Vechi 25.04.2017, 00:10:40
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
Sint anti-vaccina cu anasina si pro-homeopat.
Până acum o lună nici eu nu înghițeam homeopatia. S-a întâmplat să mă înțepe o albină pe obraz, sub ochi, în zona pomeților. Și m-am umflat, devenisem ca rocky în ultima rundă. Eram la 30 de km de prima farmacie, gazda folosea biluțe...imediat ce m-am umflat mi-a adus apis. Neavând altă soluție am luat apis, câte o doză la fiecare 5 minute. După aproximativ o oră umflătura dispăruse. :)

Arnica merge foarte bine la lovituri, contuzii. Și nu e vorba de placebo când vine vorba de copii. Deci, chiar funcționează. Am avut succes cu biluțele și la răceli, tot la copii. Am făcut proba la biluțe după întâmplarea cu înțepătura de albină și chiar fucționează.

Last edited by simpllu; 25.04.2017 at 00:53:57.
Reply With Quote
  #476  
Vechi 25.04.2017, 00:11:47
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
Agreed.

Misto alienii din ME3.
PoE
https://drive.google.com/file/d/0B1y...ew?usp=sharing
Reply With Quote
  #477  
Vechi 25.04.2017, 00:11:59
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
eu nu am fost si nu-s dusmanos din fire, insa cand e vorba despre copii o iau un pic pe aratura. legea respectiva nu e in mainile mele, nu am promovat-o, nici nu cred in ea si sunt 99% sigur ca nu va exista o asemenea lege in romania.
asa ca "urarea" mea, cum ii zici, nu are niciun pic de acoperire in realitate, de aceea am pus si un zambaret la sfarsit.
Cunosc personal mai multe persoane cu copii autisti, imbolnaviti de vaccin. Nu cunosti Calea, dar minim de empatie ai, nu? Incearca sa experiezi o zi din viata unui copil autist, intr-o scoala cu generatia "pokemon". Nu zic mai mult!
Scuze pentru "nesimtit", dar Ovidiu sau eu NU sintem criminali, sau Iuliu sau Capsali, sau oricine gindeste ca noi.
A propos, d-na Steer si d-l Capsali au copii. Ii crezi inconstienti?
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #478  
Vechi 25.04.2017, 00:13:01
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Sunt total impotriva vaccinarii fortate. Nu indemn pe nimeni sa nu se vaccineze dar nu cred ca e normal ca oamenii sa fie fortati sa se vaccineze.
In plus nu cred propaganda. Presa noastra este plina de reclame la medicamente asa ca ar sustine orice. Big Pharma este una din putinele afaceri care merge de minune in Romania, sa ne uitam doar la numarul de farmacii din fiecare oras.
n-ai raspuns.

apoi, nu vrea nimeni sa te vaccineze, esti responsabil, dar copiii tai? ai tu dreptul sa hotaresti daca ei trebuie sa fie vaccinati sau nu? asta e problema, eu cred ca nu ar trebui ca parintii sa aiba dreptul sa hotareasca asta si ma refer strict la vaccinurile esentiale.

epidemia de pojar din romania e reala, daca vreti sa bagati capul in nisip faceti-o.
Reply With Quote
  #479  
Vechi 25.04.2017, 00:13:33
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Până acum o lună nici eu nu înghițeam homeopatia. S-a întâmplat să mă înțepe o albină pe obraz, sub ochi, în zona pomeților. Și m-am umflat, devenisem ca rocky în ultima rundă. Eram la 30 de km de prima farmacie, gazda folosea biluțe...imediat ce m-am umflat mi-a adus apis. Neavând altă soluție am luat apis, câte o doză la fiecare 5 minute. După aproximativ o oră umflătura dispăruse. :)

Arnica merge foarte bine la lovituri, contuzii. Și nu e vorba de placebo când vine vorba de copii. Deci, chiar funcționează. Am avut succes cu biluțele și la răceli, tot la copii. Am făcut proba la bilțe după întâmplarea cu înțepătura cu albina și chiar fucționează.
Foarte bine. Sanatate!
P. S. Te anatemizeaza Vulcanescu, Primul Hamster al Pireului! :P :))
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #480  
Vechi 25.04.2017, 00:17:06
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
Cunosc personal mai multe persoane cu copii autisti, imbolnaviti de vaccin. Nu cunosti Calea, dar minim de empatie ai, nu? Incearca sa experiezi o zi din viata unui copil autist, intr-o scoala cu generatia "pokemon". Nu zic mai mult!
Scuze pentru "nesimtit", dar Ovidiu sau eu NU sintem criminali, sau Iuliu sau Capsali, sau oricine gindeste ca noi.
A propos, d-na Steer si d-l Capsali au copii. Ii crezi inconstienti?
mai omule, nici macar nu se stie ce provoaca autismul, cum sa porti o discutie serioasa pe tema asta?
in fine, renunt si o sa fac o pauza de forum ortodox, ma faceti pe mine nesimtit, dar nu va uitati la voi, atacati in grup, dati la oase pe la colturi... :)

aha, deci si "electoratul lui munteanu e tot nevaccinator"! :)

cum v-ati strans voi pe forumul crestinortodox...:))
Reply With Quote
Răspunde