Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 25.08.2010, 12:13:26
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Ai dreptate, tu ai ales monologul!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
  #42  
Vechi 25.08.2010, 12:19:02
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
Ai dreptate, tu ai ales monologul!
Asta este situatia cand dezbati un subiect si nimeni nu intelege ce spui.Nu eu vreau asta,ci situatia de fapt o impune,ca si la alte multe subiecte.
E usor sa vorbim fara sa aiba importanta ce spunem,daca ne uitam pe raspunsuri vedem ca asta e situatia.

Eu am incercat sa-ti explic ca raspunsul tau nu era in concordanta cu ceea ce vroiam eu sa subliniez,dar toate explicatiile mele s-au izbit de o stanca.Ti-am oferit doua sau trei explicatii binevoitoare si coerente.
  #43  
Vechi 25.08.2010, 12:49:59
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Ai scris odată pe un topic că duhovnicul ar trebui să vadă și părțile bune nu numai cele rele, să fie mai blând să nu demoralizeze . Te-ai izbit de astfel de duhovnici , drept pentru care ai schimbat câțiva. De ce îți spun treaba asa ? Pentru că și tu la rându-ți demoralizezi și bagi pumnul în gură ! Din cele cinci pagini scrise , cu nici un user nu ai fost deacord ! Aici este totuși un forum , nu bloog , iar monologul nu are roade mai ales pe tema de față !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #44  
Vechi 25.08.2010, 12:55:22
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Ai scris odată pe un topic că duhovnicul ar trebui să vadă și părțile bune nu numai cele rele, să fie mai blând să nu demoralizeze . Te-ai izbit de astfel de duhovnici , drept pentru care ai schimbat câțiva. De ce îți spun treaba asa ? Pentru că și tu la rându-ți demoralizezi și bagi pumnul în gură ! Din cele cinci pagini scrise , cu nici un user nu ai fost deacord ! Aici este totuși un forum , nu bloog , iar monologul nu are roade mai ales pe tema de față !
Au fost si useri constructivi,dar nu i-ai observat tu.Ai propriul tau rationament,si vad ca o parte din el il folosesti sa ma combati pe mine.
  #45  
Vechi 25.08.2010, 12:58:22
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Au fost si useri constructivi,dar nu i-ai observat tu.Ai propriul tau rationament,si vad ca o parte din el il folosesti sa ma combati pe mine.
Chiar deloc, Daniel ! De aceea îți citesc mesajele și bloogul tău ! Prezinți interes și de la orcine ai câte ceva de învățat. Doamne ajută !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #46  
Vechi 25.08.2010, 13:04:23
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Chiar deloc, Daniel ! De aceea îți citesc mesajele și bloogul tău ! Prezinți interes și de la orcine ai câte ceva de învățat. Doamne ajută !
Din pacate ,de la tine nu prea am ce!
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Imparatia Cerurilor este Raiul? Care este Pamantul celor blanzi? Florin-Ionut Din Noul Testament 279 11.07.2014 17:23:24
Oare caut Imparatia cerurilor? AGabriela Generalitati 9 31.08.2012 17:04:27
PACATOSII FURA IMPARATIA CERURILOR!!! sergiub Preotul 6 11.05.2008 23:50:11