Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 31.01.2011, 22:00:10
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Nicador,
copy pe nume,paste pe google si aia e,succes la citit :)

din respect pt forumul ortodox nu vreau sa dezbat experientele unor"paranormali",citeste si mataluta ,singurel :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 01.02.2011, 10:48:50
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit Despre ratacitul nebunici Incapucciato si "conte" pe deasupra..

Incapucciato? Un neavenit pana si zonei despre care pretinde ca are habar...

Uite despre acest mare ratacit :

"Contele Incapucciato – Misiunea astrala Shambala\Romania"

"Nu stiu exact cum se numeste misiunea astrala a lui Nebunel insa individul asta a reusit sa tepuiasca multa lume la viata lui. A inceput cu oamenii mai usor de fraierit, in speta cu Ion Tugui, un individ cu pasiuni si intentii bune dar foarte naiv pentru un jurnalist. In ”Sapte Ani Apocaliptici”, Contele Incapucciato, pe-atunci un pierde vara de vreo 21-22 de ani abereaza despre calatoria lui in Shambala, fictivul oras din interiorul Terrei in care a patruns prin Tibet. Acelasi individ frecventeaza si MISA in perioada si debiteaza la aceeasi ”Lumea Misterelor” despre conspiratia extraterestra si despre conexiunea www – 666 – rase malefice-diavolestei de extraterestri. A mai scuipat ulterior niste carti despre importanta evolutiei spirituale. Recomand tot aici o carte de neurologie si psihiatrie practica.

Contele e fix langa Melfioara (penultimul din dreapta) in fotografia asta.

Misiunea astrala : Cum maestrul este sustinator al sus numitei fiinte superioare, misiunile lor coincid aproximativ desi din ce imi spunea cineva prin liceu, Contele Incapucciato are o mica problema cu cercurile si centrele energetice care lovesc Romania constant. Faptul ca individul este de multe ori apelat in stilul ”Contele nostru” ma face sa cred ca in marinima fiintei sale astrale el se imagineaza drept un conte spiritual al Romaniei."

sursa : http://www.krossfire.ro/tag/melfior-ra/
Reply With Quote
  #43  
Vechi 01.02.2011, 11:38:40
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nicador Vezi mesajul
Spusesem ca doresc perspectiva crestin-ortodoxa asupra acestui fenomen.

Daca se poate si cu trimiteri la documentatii crestin-ortodoxe, cu atat mai mult.

Evident, daca stiti personal si mai ales daca exista asa ceva.
Eu ti-am spus pe scurt ce este cu asta.
Daca vrei sunt si scrieri, chiar si cu experiente comentate din punct de vedere ortodox: http://www.sfaturiortodoxe.ro/marii-...otozatorul.htm
De asemenea, cuviosul Serafim Rose a scris despre asta: http://cuvseraphimrose.wordpress.com...toria-astrala/
Chiar aici spune ca astfel de experiente pot fi induse cu ajutorul drogurilor, LSD.

Asadar, nu exista calatorii astrale in afara trupului. Exista doar viziuni pe care le dau ingerii cazuti. Deci totul se desfasoara doar in mintea ta, cu vedenii date de vrajmasul. In viziune acesta ii poate arata celui ce se afla sub influnta lui locuri pe care le va recunoaste apoi dupa ce se trezeste. Sau chiar sa faca anumite lucruri. E ca si cum ai fi sub hipnoza.
Ca sa nu mai intrebi despre fiecare lucru din paranormal, te poti ghida dupa faptul ca orice din paranormal este o inselare de la ingerii cazuti, care pot face unele mici minuni.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 01.02.2011, 13:09:41
Nicador's Avatar
Nicador Nicador is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 142
Implicit

Mi-a placut sinteza de aici (desi contine reclama ascunsa pe fatza :D) :

Citat:
Stiti ce este mai grav ? Ca sunt sute, chiar mii de romani (si nu numai babute de 60 de ani) care cred in imbecilitatile astea (in special in primele 3, vorbim de comunitati online si offline maricele) si participa la toate porcariile lor de intalniri. Oare romanii au nevoie sa creada in ceva ? Daca, da…ar putea foarte bine sa-l urmeze pe Adevaratul Unic Fiu al lui Vishnu, Krossfire Aducatorul de Foc Verde Cand Nu Ninge Afara. Misiunea mea astrala are de-a face cu iepurasii si cu sucul Tedi



Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Incapucciato? Un neavenit pana si zonei despre care pretinde ca are habar...

Uite despre acest mare ratacit :

"Contele Incapucciato – Misiunea astrala Shambala\Romania"

"Nu stiu exact cum se numeste misiunea astrala a lui Nebunel insa individul asta a reusit sa tepuiasca multa lume la viata lui. A inceput cu oamenii mai usor de fraierit, in speta cu Ion Tugui, un individ cu pasiuni si intentii bune dar foarte naiv pentru un jurnalist. In ”Sapte Ani Apocaliptici”, Contele Incapucciato, pe-atunci un pierde vara de vreo 21-22 de ani abereaza despre calatoria lui in Shambala, fictivul oras din interiorul Terrei in care a patruns prin Tibet. Acelasi individ frecventeaza si MISA in perioada si debiteaza la aceeasi ”Lumea Misterelor” despre conspiratia extraterestra si despre conexiunea www – 666 – rase malefice-diavolestei de extraterestri. A mai scuipat ulterior niste carti despre importanta evolutiei spirituale. Recomand tot aici o carte de neurologie si psihiatrie practica.

Contele e fix langa Melfioara (penultimul din dreapta) in fotografia asta.

Misiunea astrala : Cum maestrul este sustinator al sus numitei fiinte superioare, misiunile lor coincid aproximativ desi din ce imi spunea cineva prin liceu, Contele Incapucciato are o mica problema cu cercurile si centrele energetice care lovesc Romania constant. Faptul ca individul este de multe ori apelat in stilul ”Contele nostru” ma face sa cred ca in marinima fiintei sale astrale el se imagineaza drept un conte spiritual al Romaniei."

sursa : http://www.krossfire.ro/tag/melfior-ra/
__________________
Da-ne Doamne mie si natiunii
Credinta Fiului Tau cand si-a asumat pacatul lumii
Ca sa putem sta drepti in fata furtunii
Ca'i atat de trist sa vezi ce ieftin se vand unii
Trag numai pentru ei si fac ce vor
Demoni, manglitori ma tenteaza sa raman un carnivor
Dar raze de adevar mangaietor de la Mantuitor
Au ajuns la inima mea cu mult inaintea lor!
Reply With Quote
  #45  
Vechi 01.02.2011, 13:11:10
Nicador's Avatar
Nicador Nicador is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 142
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Asadar, nu exista calatorii astrale in afara trupului. Exista doar viziuni pe care le dau ingerii cazuti. Deci totul se desfasoara doar in mintea ta, cu vedenii date de vrajmasul.
QED.

Fix convingerea asta o aveam si eu. Multumesc.
__________________
Da-ne Doamne mie si natiunii
Credinta Fiului Tau cand si-a asumat pacatul lumii
Ca sa putem sta drepti in fata furtunii
Ca'i atat de trist sa vezi ce ieftin se vand unii
Trag numai pentru ei si fac ce vor
Demoni, manglitori ma tenteaza sa raman un carnivor
Dar raze de adevar mangaietor de la Mantuitor
Au ajuns la inima mea cu mult inaintea lor!
Reply With Quote
  #46  
Vechi 01.02.2011, 13:15:52
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Imi pare SINCER rau Nicador...Nu-l agreez deloc pe acest pretins conte...Voisem sa fac un bine...dar de la cei"bunI" mai mereu se gaseste rau....Niciodata nu interpreta gestul cuiva , dupa conotatia pe care tu in locul celuilalt poate i-ai da-o...Doamne ajuta !
ps. credeti ce vreti, Dumnezeu ne stie sufletele fiecaruia.....
Reply With Quote
  #47  
Vechi 01.02.2011, 13:30:30
Nicador's Avatar
Nicador Nicador is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 142
Implicit

Nu stiu de ce crezi ca eu am alta parere despre contele Incapacitato decat aceea ca e un impostor dereglat.

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Imi pare SINCER rau Nicador...Nu-l agreez deloc pe acest pretins conte...Voisem sa fac un bine...dar de la cei"bunI" mai mereu se gaseste rau....Niciodata nu interpreta gestul cuiva , dupa conotatia pe care tu in locul celuilalt poate i-ai da-o...Doamne ajuta !
ps. credeti ce vreti, Dumnezeu ne stie sufletele fiecaruia.....
__________________
Da-ne Doamne mie si natiunii
Credinta Fiului Tau cand si-a asumat pacatul lumii
Ca sa putem sta drepti in fata furtunii
Ca'i atat de trist sa vezi ce ieftin se vand unii
Trag numai pentru ei si fac ce vor
Demoni, manglitori ma tenteaza sa raman un carnivor
Dar raze de adevar mangaietor de la Mantuitor
Au ajuns la inima mea cu mult inaintea lor!
Reply With Quote
  #48  
Vechi 01.02.2011, 13:43:50
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Poi Nicador, ai scris intr-un post de dupa ce postasem eu chestia cu contele ca prin articol fac reclama mascata....Departe de mine gandul, precum si de cei ce l-au scris...Crede-ma !
Reply With Quote
  #49  
Vechi 01.02.2011, 13:46:16
Nicador's Avatar
Nicador Nicador is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 142
Implicit

Citeste postul cu atentie.

Am spus ca reclama mascata se referea la sinteza pe care am paste-uit-o de pe blogul cu pricina, unde face referire la Tedy. Oricum, era o gluma, nimic serios.

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Poi Nicador, ai scris intr-un post de dupa ce postasem eu chestia cu contele ca prin articol fac reclama mascata....Departe de mine gandul, precum si de cei ce l-au scris...Crede-ma !
__________________
Da-ne Doamne mie si natiunii
Credinta Fiului Tau cand si-a asumat pacatul lumii
Ca sa putem sta drepti in fata furtunii
Ca'i atat de trist sa vezi ce ieftin se vand unii
Trag numai pentru ei si fac ce vor
Demoni, manglitori ma tenteaza sa raman un carnivor
Dar raze de adevar mangaietor de la Mantuitor
Au ajuns la inima mea cu mult inaintea lor!
Reply With Quote
  #50  
Vechi 01.02.2011, 13:50:11
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Talking

Ok, poate mi-a batut aiurea lumina pe monitor ! Sunt o fire fff linistita insa am momente in care trebuie sa punctez un lucru, dar de acum ma stii...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Avort - pro sau contra? Bast-et Generalitati 224 25.02.2018 20:42:21
Radiestezie pro sau contra? mirabela Generalitati 52 26.07.2012 14:32:28
Solutie contra avort! ladyanda Generalitati 44 24.12.2010 19:13:14
Noua dreapta - pro sau contra ? heorhe Generalitati 25 15.08.2010 12:35:08
Contra prostitutiei Laurentiu Generalitati 1 25.10.2006 12:48:23