Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #501  
Vechi 01.02.2017, 11:45:58
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Hai ca se duce ambasadorul ala mare la guvern si se rezolva, nu va mai faceti probleme, Justitia e pe maini bune.
Reply With Quote
  #502  
Vechi 01.02.2017, 11:46:44
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Da, si Ciolos a facut exact ce au facut si restul. A dat si el spaga strainilor la fel cum a dat si Nastase si ar trebui sa fie amandoi in puscarie pentru ca AU DAT SPAGA DE MILIARDE DE EURO STRAINILOR. Nu pentru termopane, amante sau tombole.
Dacă așa stau lucrurile, de ce nu faci o plângere la DNA? Sunt curios de răspuns. Deocamdată, nu mă grăbesc să te cred pe cuvânt. Nu știu pe ce te bazezi.
__________________
Știu, vom muri. Dar cîtă splendoare! (Daniel Turcea)
Reply With Quote
  #503  
Vechi 01.02.2017, 11:46:52
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Au dat bir cu fugitii :)

Președintele PSD Liviu Dragnea și premierul Sorin Grindeanu nu au participat, miercuri dimineața, la evenimentele publice la care ar fi trebuit să ia parte sau la care își anunțaseră prezența.

Astfel, președintele PSD Liviu Dragnea, ar fi trebuit să participe, în calitate de președinte al Camerei Deputaților, la ședința Birourilor permanente reunite, programată pentru ora 9.00, pentru a stabili calendarul de dezbatere al bugetului pe anul 2017.

De asemenea, atât Dragnea cât și premierul Sorin Grindeanu ar fi trebuit să participe, începând cu ora 10.00, la un eveniment organizat de o televiziune, privind relația dintre stat și mediul de afaceri în 2017, programat pentru ora 10.00, ei fiind anunțați cu o zi înainte ca făcând parte dintre vorbitori și confirmând prezența.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #504  
Vechi 01.02.2017, 11:47:31
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
domne, discutiile cu hahalerele de genul astuia nu duc decat la nervi, suntem oameni batrani, nu ati inteles asta? unuia ca asta ii tragi o injuratura serioasa pe net sau doua castane face to face si gata, ai terminat cu el.

noi am avut doua drumuri in 90, votandu-l pe piaza rea si fsn am ajuns pe drumul asta. suntem ceea ce suntem, nu trebuie sa ne amagim si sa ne miram, romanii si-au dorit-o, politicienii le-au facut pe plac, suntem partasi! ganditi-va numai la cele peste 750 000 de false diplome universitare cumparate de romani! le-am vrut, ei ni le-au dat! si au facut si legi ca statul sa le plateasca, sa beneficieze tot romanul de impostura. ganditi-va la doctoratele plagiate, compilate si fara valoare stiintifica prin care facem de ras invatamantul si ce implica asta, toate asa zisele capete luminate ale tarii asteia sunt implicate, nu va amagiti, exceptiile se numara pe degete. am devenit o tara de impostori, de hoti. guvernul psd doar a legiferat acest lucru.
Sau sa vorbim de pensionarile pe caz de "boala"? :)

Pai de ce sa nu dam o OUG prin care toate astea sa fie dezincriminate, nu doar cele a alora de sus?

Daca n-ai fost prins in 6 luni cu diploma falsa, cu actul medical contrafacut, cu lucrarea plagiata, etc. sa treaca de bune.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #505  
Vechi 01.02.2017, 11:47:39
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Sau, cumpar in primarie pixuri de 1 milion de Euro.
Daca nu am nici o verificare in 3 luni (6?) am scapat.
Cu exceptia cazului in care eu (care reprrezint partea vatamata) nu depun reclamatie impotriva mea
Dar daca le cumperi pentru SRI ? Sau DNA ? Sau Hotnews, Digi si asa mai departe ? Sau daca nu iti platesti ani de zile taxele si ai datorii mai mari ca Sidex dar ii dai inainte cu asistatii astia care voteaza PSD si hotii astia care vor sa scape de parnaie ? :)
Reply With Quote
  #506  
Vechi 01.02.2017, 11:49:27
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Plenul CSM a decis sesizarea Curții Constituționale a României cu privire la ordonanța de modificare a codurilor penale, Klaus Iohannis fiind unul dintre cei care au ridicat această problemă în cadrul ședinței consiliului pe care a prezidat-o.

Președintele României a cerut șefului CSM sesizarea CCR în privința ordonanței de urgență privind modificarea codurilor penale, ordinea de zi a ședinței consiliului fiind suplimentată cu un punct care prevede acestă solicitare. În unanimitate, plenul CSM a decis sesizarea Curții Constituționale.

"Singura cale pe care nu o accept este să nu facem nimic. Asta nu se poate. Este o ofensă adusă justiției și în acest cadru dumneavoastră, acum în mod exceptional și cu participarea mea, răspundeți de independența justiției și eu cred că ea a fost încălcată și este încălcată printr-un astfel de comportament în mod grav. Părerea mea este că trebui luată atitudine nu doar declarative, ci și institutional. Îmi imaginez că primul pas instituțional este sesizarea CCR. Acest lucru vi-l propun dar nu vreau să vi-l impun. Înțeleg de la doamne președinte și domnul vicepreședinte că aveți un singur punct pe ordinea de zi, avizarea actului care a fost deja adoptat. Eu vă propun să completăm ordinea de zi cu un punct care s-ar putea numi decizia privind declașarea unui conflict constitușional la CCR", a declarat Klaus Iohannis în ședința plenului.

Klaus Iohannis și-a arătat sprijinul față de magistrați, precizând că îi va susține în ceea ce privește sesizarea CCR. Procurorul general al României, Augustin Lazăr, a declarat că ar putea fi invitat și Avocatul Poporului "să ia atitudine", întrucât "a fost foarte activ în ultima perioadă". În replică, Iohannis a declarat: " Mă gândesc să-i fac o vizită astăzi, nu mi-e dor de el dar trebuie să-i comunic personal că așteptăm cu toți o poziție din partea lui".
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #507  
Vechi 01.02.2017, 11:50:39
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Cand Curtea de Conturi descopera acum nereguli de 300 de milioane la SRI, toata lumea tace. Hai ba, doar nu ne fura ai nostri. :)
Eu le-as spune si pe unde sunt banii dar mi-e mila de Tapalaga sau CTP, sa-i las fara loc de munca.
Un mizilic. Pai a descoperit cateva miliarde tocate aiurea prin toate institutiile Statului.

Destul de probabil ca toata datoria publica a Romaniei plus ceva extra e formata din pradaciuni

Solutia sustinuta de tine? Sa dezincriminam astfel de fapte si nu ar mai fi o problema.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #508  
Vechi 01.02.2017, 11:53:54
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Un mizilic. Pai a descoperit cateva miliarde tocate aiurea prin toate institutiile Statului.

Destul de probabil ca toata datoria publica a Romaniei plus ceva extra e formata din pradaciuni

Solutia sustinuta de tine? Sa dezincriminam astfel de fapte si nu ar mai fi o problema.
Pai daca e un mizilic atunci de ce sari in sus la 200.000 ? :)
Avem securisti patrioti care sigur au cheltuit banii in interesul statului si politicieni mafioti care sigur au furat. :)
Reply With Quote
  #509  
Vechi 01.02.2017, 11:54:32
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Dar daca le cumperi pentru SRI ? Sau DNA ? Sau Hotnews, Digi si asa mai departe ? Sau daca nu iti platesti ani de zile taxele si ai datorii mai mari ca Sidex dar ii dai inainte cu asistatii astia care voteaza PSD si hotii astia care vor sa scape de parnaie ? :)
Pai vezi ca le cam amesteci. Pune mana pe o carte ceva, se pare ca nu stii sa faci diferenta intre abuz in serviciu si frauda manageriala.

Ma rog, vorba vine, stii, dar iti place perversitatea..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #510  
Vechi 01.02.2017, 11:55:53
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Pai daca e un mizilic atunci de ce sari in sus la 200.000 ? :)
Pai inmulteste 200k cu numarul de primarii PSD cu numarul de contracte care le are o primarie intr-un an.

Poti sa furi linistit cat PIB -ul Romaniei, sub protectia legii.


Citat:
Avem securisti patrioti care sigur au cheltuit banii in interesul statului si politicieni mafioti care sigur au furat. :)
Asta cu securisti in sus si securisti in jos - este cel mai frecvent "argument" al tau si miroase fix a ce a zis Lancelot.

Securistii care striga "securistii".

Pai nu cu asistenta "serviciilor" au jefuit Iliescu, Nastase & echipa tara mai bine de un deceniu?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 01.02.2017 at 11:59:55.
Reply With Quote
Răspunde