Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #531  
Vechi 10.11.2014, 00:07:28
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

E fantastic ce adunatura a strans acest Meßia neamt. Unu raspandeste mizerii cu preoti anonimi care-l sustin pe Ponta pentru ca asa au primit o "circulara" de la centru, altul viseaza cum ala sa ramana o leguma macar pentru o vreme daca nu pentru totdeauna, altii viseaza revolutii , altii isi concediaza bonele, ameninta parintii isi dau afara cainele din casa daca nu voteaza cu neamtu`.

Si toate de dragul tarisoarei, hai ma, ce om normal ar crede ca s-a adunat o gasca la fel de mizerabila in spatele neamtului ? Nu vedeti ca e pur, ca e picat din cer ? Nu vedeti ca e aproape ortodox ? Ca daca eram pe forumul catolic era aproape catolic si pe forumul ateu era aproape ateu.

Votati cu cine vreti, sustineti-l pe cine vreti dar incercati sa renuntati la propaganda dezgustatoare. Nu vi se pare ca-i destul ? Nu vi se pare ca ravna voastra se indreapta intr-o directie gresita ? Probabil ca nu.
  #532  
Vechi 10.11.2014, 00:12:32
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
E neamt, dar nu e Dumnezeu
Ei, daca asteptam sa candideze Dumnezeu, e cu totul altceva. Pai de ce nu spui asa?

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
Serveste interesele Germaniei in orice caz.
Adevarul este ca asta-i adevarul!... Am auzit eu ca nemtii astia au interese marsave!... De aceea au plecat fara nicio remuscare renuntand la tot ce investisera, cand au vazut cata coruptie, minciuna si lipsa de caracter este in politica romaneasca!

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
Nu e destul ca se crede superior, mai sunt si romani care ii dau nas in atitudinea de superioritate prin credinta ca nemtii ar fi superiori romanilor.
Superior? Cred ca facem confuzie intre a fi si a pretinde. Iohannis este considerat de altii superior. El... e neamt, si-atat. Mai degraba noi avem o fire mult prea mandra sa plecam privirea, mai ales atunci cand nu vrem sa recunoastem ca suntem... incapabili.
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
  #533  
Vechi 10.11.2014, 00:52:12
Ioan_Cezar Ioan_Cezar is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.06.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.618
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
"Cetateanul turmentat", pare a fi mai lucid decat toti in piesa lui Caragiale...
.......:) Pare.

Last edited by Ioan_Cezar; 10.11.2014 at 01:52:58.
  #534  
Vechi 10.11.2014, 06:39:15
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Bine zis Iuliu!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #535  
Vechi 10.11.2014, 07:16:58
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Thumbs down mizeriile propagandistice ale lui Ponta

Bilețele distribuite credinciosilor care au fost sâmbătă la mănăstirea Cozia.



Icoane cu pr. Arsenie Boca asociate cu Victor Ponta:

  #536  
Vechi 10.11.2014, 08:05:35
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

1. Acel bilețel putea fi scris de oricine.
Discernământul nostru ortodox ar trebui să ne îndemne la puțină reținere la a colporta astfel de știri.
2. Acea poză nu e icoană.


P.S. Nu simpatizez cu nici unul dintre cei doi rămași în cursa prezidențială.
Ba pot zice că-s cele mai proaste soluții posibile.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #537  
Vechi 10.11.2014, 08:10:17
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
1. Acel bilețel putea fi scris de oricine.
Discernământul nostru ortodox ar trebui să ne îndemne la puțină reținere la a colporta astfel de știri.
Hai să fim seriosi !! Cine are interesul să-l promoveze pe Ponta în masă - altul decât aparatul său propagandistic.

Citat:
2. Acea poză nu e icoană.
Este reversul icoanei. Hello?! time to wake up :)
  #538  
Vechi 10.11.2014, 09:22:30
Mena59 Mena59 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.11.2012
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
Acelasi lucru se poate spune si despre Iohannis. Are si el un grup de interese in spate, este o marioneta, de laudat se lauda, pe pagina de facebook daca urmariti o sa vedeti ca se lauda si da in opozanti, face tiganie exact ca Ponta, nu e o absolut nici o diferenta, singura diferenta este ca unul serveste un grup iar celalalt, alt grup. Atat. E neamt, dar nu e Dumnezeu, nu e superior, este o capcana in care cad romanii ce cred ca tot ce vine de la nemti e superior, nu uitati ca e tot roman in fond, e tot corupt, doar a crescut in Romania, iar nemtii sunt prin natura lor aroganti, se cred superiori ca rasa, ii privesc pe romani de sus, au acea atitudine fascista, de dispret vis-a-vis de romani. Serveste interesele Germaniei in orice caz. Nu e destul ca se crede superior, mai sunt si romani care ii dau nas in atitudinea de superioritate prin credinta ca nemtii ar fi superiori romanilor.
Adevarat! trist dar adevarat!!
  #539  
Vechi 10.11.2014, 09:36:18
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

Cele de mai sus nu sunt decât presupuneri în ce-l privește pe Iohannis, care ne este mai curând necunoscut, în timp ce pe Ponta îl cunoaștem de mulți ani.

Faptul că sunt grupuri de interese în ACL nu spune nimic despre felul în care Iohannis le va servi. Eu cred că nu doar va lăsa DNA-ul și celelalte instrumente ale justiției să-și facă dreptatea, ci chiar că le va sprijini. De când a devenit președinte al PNL, acest partid n-a mai votat în Parlament pentru protejarea celor anchetați.

Este incorect și nedrept să pui semnul egal între el și Ponta. Consider că merită o șansă pentru a demonstra că este un altfel de om. Nu trebuie judecat înainte de a apuca să facă ceva. Nu are încă roade în politica națională pentru a-l cunoaște după ele. Iar roadele de la Sibiu toată lumea știe că sunt bune. Iar despre „roadele” pe care i le atribuie presa partizană nu cred că merită să vorbim.

Nu sunt nici pentru a-l idealiza. Are, cu siguranță, defectele sale și nu va fi salvatorul țării. Ar putea, însă, fi un președinte bun. Fie și pentru a nu avea PSD-ul întreaga putere și tot merită votat.
  #540  
Vechi 10.11.2014, 09:52:21
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
1. Acel bilețel putea fi scris de oricine.
Discernământul nostru ortodox ar trebui să ne îndemne la puțină reținere la a colporta astfel de știri.
2. Acea poză nu e icoană.


P.S. Nu simpatizez cu nici unul dintre cei doi rămași în cursa prezidențială.
Ba pot zice că-s cele mai proaste soluții posibile.
Tocmai discernamantul ortodox ar trebui sa ne dea de inteles cu cine avem de-a face cand ne gandim la Ponta.
Viata lui personala intemeiata pe minciuna ,interese ,lipsa de caracter ,spune totul.
Mai deunazi afirma ca in Romania nu exista gaze de sist.Suntem pe locul 3 in Europa ,si informatiile nu vin din tara .
Faptele vorbesc.
Iar faptul ca Iohannis e neamt nu e un argument impotriva lui.Romania Mare s-a facut cand averam un rege neamt.E neamt trait ,crescut in Romania.
Daca vrem sa avem un conducator mincinos sa stam acasa.
Subiect închis